Tak teraz sa zacnu valit balicky z aliexpresu :lol: https://ekonomika.sme.sk/c/20682207/do-bratislavy-smeruje-nakladny-vlak-z-ciny-ocakavany-prichod-je-o-2-tyzdne.html
27.10.2017 - 11:55:41
00
Zoidberg napísal:
Zaujimalo by ma, co si ty ako lekar myslis o celej tejto kauze


Neviem, čo povie spomínaný lekár, ale vydolujem zo spomienok, čo mi hovoril otec. Ako závodný lekár mal občas nemilú povinnosť oznamovať pozostalým, že niekoho zabilo pri nejakom pracovnom úraze. Raz sa stalo, že manželka nebohého dostala po takomto ozname záchvat, ktorý sa okrem iného prejavoval nekontrolovateľnou hyperventiláciou. Môj otec v jednom okamihu vyhodnotil situáciu tak, že namiesto toho aby dotyčnú pani spútal a napichal ju rýchlo nejakými opiátmi, radšej pacientku zľahka prefackal. Samozrejme, nehvoríme o nejakom násilí, potreboval jej dať len dostatočný nečakaný impulz, ktorý by hystériu zastavil. A naozaj to zafungovalo, takže si myslím, že lekár je dostatočne vzdelaný na to, aby v nejakom momente použil aj vcelku neortodoxnú metódu. Viem si pokojne predstaviť, že podobná vec môže nastať aj pri pôrode, len sa to ťažko posudzuje komukoľvek, kto pri tom nebol.

Inak aj vo svojej autobiografickej knihe spomínal, že ak navštevoval pacientov, tak sa snažil spomaliť, neísť hrrr do nejakého vyšetrovania, ale radšej si sadol na posteľ, chvíľu len účastne držal chorého za ruku, nechal ho vyrozprávať svoje pocity a až potom sa pustil do akejkoľvek procedúry. Hovorieval, že tento lekársky/ľudský prístup nesmierne zosilňoval účinky akejkoľvek liečby. Mám len obavy, že tu rozprávam o niečom, čo už je len spomienka na zaniknutú civilizáciu.
27.10.2017 - 12:09:18
00
Ja s postupom lekara suhlasim. Tiez si nemyslim, ze by tej zene realne vrazil, skratka ju potreboval urychlene dostat do stavu vnimania. V porovnani s porodom by bola i tak hocaka facka pohladenie. A este ked ma ist v tej chvili o zachranu dietata...
Preto ma srdia ochranarski mladenci a devy, ktori by ho hned lyncovali, nevidiac dalej, ako za slovo "facka".

To vytvorenie kontaktu istotne zmysel ma. Zial, pri stave dnesneho zdravotnictva to prilis nejde. Ked ma lekar vysetrit desiatky pacientov denne, dostane sa im iba nutnej pozornosti. To samotny lekar tazko ovplyvni.
27.10.2017 - 12:17:45
00
Pali , ako inteligentný človek si si všimol , že na tému medicína som sa v tomto “ plátku “ prestal vyjadrovať ... dôvody tušíš , možno aj na škodu diskutujúcich . A áno zaniknuta ešte nie je , sem tam sa nájde ešte semienko ľudskosti ... a je len na každom z nás , či ho nechá vyklíčiť .
27.10.2017 - 12:49:32
00
Dufam ze raz a navzdy sa uzavrie tema umyvania biku vo vani |(
http://cykl.cz/item/tento-clanek-neni-rozhodne-urcen-zenam
27.10.2017 - 13:14:15
01
lto napísal:

Retaz shimano HG73 od číňana do tyždna? :rofl:
vajčaci, už mam peniaze vratene za tie nepodarky.
27.10.2017 - 13:19:31
00
Jaiub : bajk vo vani je barbarstvo .. a naviac hrozi prasknutie ramu :)
27.10.2017 - 13:23:53
01
Moj clovek. :)

Prohlášení autora
Autor tohoto článku prohlašuje, že podobným způsobem myje kolo již skoro dvacet let. Nikdy se mu nepodařilo vanu poškrábat ani jinak poničit. Nikdy neměl po koupání žádný ekzém on ani nikdo z jeho rodiny. Při rekonstrukci koupelny pak sice horko těžko přesvědčoval firmu, že do krásné nové vyzděné koupelny chce opravdu plechovou vanu a ne moderní, akrylátovou. Pravdou je, že firma těžko chápala, že ve vaně se nebudou umývat jen lidé, ale také stroje. Ale všichni víme, že cyklistu necyklista chápe jen stěží.
27.10.2017 - 13:33:00
00
lto napísal:
Jaiub : bajk vo vani je barbarstvo .. a naviac hrozi prasknutie ramu :)

alebo vane
27.10.2017 - 13:33:50
00
No je asi fakt, ze este vacsie barbarstvo (asi tak 100x) je nechat bajk na balkone, ktory nie je uzavrety. Cez zimu :)
27.10.2017 - 13:35:47
01
no musel som to tak mat dlhe roky ked som byval u rodicov - len zakryty plachtou. a ze mu to teda nerobilo dobre. ale dnesne biky by to uz ani neprezili :-D
27.10.2017 - 14:16:53
00
Bol som v Holandsku, tam sú skoro všetky bicykle parkované roky rokúce na ulici. A dažďa je v Haagu požehnane. :rain: (naše biky sú proti nim len trasorítky)
27.10.2017 - 14:24:34
00
videl som, však potom tie reťaze / ozubenia aj podľa toho vyzerajú :)
27.10.2017 - 14:31:41
00
veru, aj moje ozubenie sa trasie, ked mrzne, drkotam zubami :lol:
27.10.2017 - 14:50:13
00
Rampage zacina o 18tej, ci ?
27.10.2017 - 15:45:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up