Zdravím kolegovia bikeri - chcel by som Vás touto cestou požiadať o pomoc v súťaži "Podnikateľský nápad roka " Momentálne s kamarátom pracujeme na svetle pre nás bikerov,ktoré by sa malo odlišovať od všetkých ostatných. Tento nápad sme zapojili aj do súťaže v ktorej nás komisia vybrala do finále / http://www.podnikatelskynapadroka.sk/clanok/7394148078/hlasujte-za-podnikatelsky-napad-roka-s-najvacsim-potencialom.html / .Teraz o výhercovi rozhodujú ľudia a konkrétne video s najväčším počtom :y: like-ov na youtube, preto by som bol rád ,keby ste nám silná komunita bikerov pomohli a my vás budeme informovať o ďalšom pokroku s našim projektom .Možno budete mať možnosť raz toto svetlo sami využívať :)

Link : http://www.youtube.com/watch?v=jz1-iJnH-PU


Naposledy upravil Instinctmorgen dňa 28.08.2013 - 10:56:18, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2013 - 10:19:40
00
sice sa mi nepaci video a nevyuzil by som vysledny produkt (s dostatocnym osvetlenim som zatial zbadal kazdu jamu) ale taketo napady a mladeho kreativneho ducha treba podporovat:) mas like.

trosku si prosim ta uprav uvodny prispevok, vyzera to hrozne. bold je zbytocny a youtube link nie je spravne.
28.08.2013 - 10:37:30
00
1. z videa vobec nie je jasna prakticka pouzitelnost - ci mriezka je v dostatocnej vzdialenosti aby cyklista stihol reagovat
2. netusim, ci je to myslene ako jedine alebo doplnkove svetlo, ale z ekonomickeho hladiska vzhladom na cenu svetiel standarneho DX sortimentu posudzovala sa aj moznost namiesto vyroby celeho svetla riesit len sosovku (pripadne jej uchytenie) na standardnu DX celovku? (samozrejme len v pripade ak je take nieco technicky vobec mozne).
28.08.2013 - 11:35:16
00
z viacerých tých videí nebolo zrejmé, aká je skutočné praktické využitie
28.08.2013 - 12:43:02
00
Máme vyrobený prototyp a momentálne ho testujeme. Samozrejme ,že video je na slabej úrovni /urobili sme ho len pre predstavu/ ,keby sme mali všetko potrebné na seriovú výrobu,určite by sme to neprihlasovali do "Podnikateľského nápadu roka" ,ale skúsili rovno uviesť do praxe. Len treba na to počiatočný kapitál. Páči sa mi,ale vaša kritika - určite ste všetci už veľa veci vyrobili a ste úspešní podnikatelia :) Palo TT : premietať sieť vôbec nie je také jedoduché,určite nestačí dať pred zdroj svetla mriežku :) Pridám jednu fotku ,ktorá by mohla slúžiť pre lepšiu predstavu . Všetko je to vo fáze skúšania,možno bude mriežka kombinovaná so svetlom . tec-cia.com.br
28.08.2013 - 13:03:01
00
Pred tromi mesiacmi to bolo v teme vychytavky
http://forum.mtbiker.sk/post708320.html#p708320
28.08.2013 - 13:08:50
00
Áno tento projetk vyhral aj nejakú súťaž,žial bol to len "náčrt" a nevyrába sa...Preto to chceme my skúsiť !
28.08.2013 - 13:14:15
00
A bude tú mriežku vidieť i keď zapnem 1000 lumenové svetlo?
Ak nie, využiteľnosť bude len pre kiborgov.
28.08.2013 - 13:22:58
00
Áno tento projetk vyhral aj nejakú súťaž,žial bol to len "náčrt" a nevyrába sa...Preto to chceme my skúsiť !


A autori ste vy?
28.08.2013 - 14:12:10
00
Ake rozmery ma premietana mriezka?
28.08.2013 - 14:16:12
00
A autori ste vy?


Nie autormi nie sme my.

Premietaná mriežka mala rozmery cca 4x6m.
28.08.2013 - 17:38:25
00
Bol by som rád ,keby sa táto téma trošku oživila a podporilo nás viac bikerov-ĎAKUJEME!
04.09.2013 - 19:30:20
00
ja tomu asi nerozumiem takze poprosim dovysvetlit aj nam pomalsim
predstavme si ze mam tento vynalez na kole a idem po tme niekam
vidim na zemi mriezku 4x5 metrov, a okrem toho nic
z toho mi vychadzaju 2 potencialne problemy
1. ak vidim prekazky 5 metrov pred sebou a potom nic, tak ak zareagovat na prekazku a zabrzdit, alebo uhnut trva dajme tomu mne ako alkoholikovi 2 sekundy, mohol by som ist maximalne rychlostou 9km/h aby som sa nezabil na prvej diere
2. ak by som chcel vidiet a zapol by som si na to svetlo, dajme tomu Lupine Wilma z pred piatich rokov, ktore ma 680lm, videl by som stale tu mriezku? ak aj hej, stale by mi odhalila iba prekazky 5 metrov predomnou (ak teda verim tvrdeniu, ze odhali prekazky ktore neodhali obycajne svetlo) cize ak by som tomuto vyrobku veril mozem jazdit maximalne rychlostou 9km/h, inak mi je zbytocny a to mi nepripada moc prakticke teda

teda nakoniec z toho vysiel iba jeden, ze ak si to kupim mozem jazdit max 9km/h
04.09.2013 - 19:47:09
02
Viac by si to ozivil, keby si trosku viac popisal prakticke vyuzitie. Podla mna je to vyuzitelne skor pre pesiaka ako pre cyklistu. Pri dlzke mriezky 6 metrov vidis mozno 7 metrov pred predne koleso. Co je na rychlejsiu jazdu dost malo, ak by to malo byt jedine svetlo. V pripade pouzitia s klasickym svetlom by zas klesala viditelnost samotnej mriezky. Mriezka vyzera fajn na statickych obrazkoch a na viac-menej hladkom povrchu, ale neviem ci by som bol vobec schopny za jazdy vyhodnotit teren len podla mriezky a ako by sa mriezka deformovala napr. na krajnici plnej posypovych kamienkov.

marecej: Mam obavy, ze 9 km/h si este vyrazne prestrelil.
04.09.2013 - 19:54:28
04
no tak mam dnes dobru naladu tak som nechcel napisat iba ze je to kekecina (co by bol obsahovo stejny prispevok) a dat videu dizlajk, tak som napisal hento a dal videu dizlajk :-)
04.09.2013 - 19:59:38
01
keyboard_arrow_up