Nikde som tu nenašiel poriadne spracovanu temu poistenia, tak len sa chcem podeliť o skúsenosť. Máme uzavrete poistenie vybavenie domácnosti Uniqa volajú to Domov a Štastie, je to primárne poistenie domácnosti a vybavenia. ale je v tom aj poistenie za skodu sposobenu jazdou na bicykli, zrovna teraz v marci sa mi stalo, ze som nedaval pozor, vracal som sa s vyjazdu, pri ceste bolo zaparkovane auto a ja som sa kukol pred seba v poslednej chvili, stocil bike a fik a spatne zrkadlo v pazi. A kedze to bolo auto nove a riadne drahe, tak spatne zrkadlo poskodenie riadna palka. No a teda dobra sprava je, ze to poistovna bez debaty a vyhrad cele uhradila. Teda to sem pisem ako dobru skusenost, ze za tie peniaze, co ta poistka stoji, sa to urcite pre bikera, čo odjazdí nejaké tie kilometre vyplati a z toho nazvu Domov a Štastie by sa to ani nedalo povedať.
23.05.2020 - 23:45:12
00
Je to sucastou balika pripoisteni a vola sa poistenie zodpovednosti clenov domacnosti. V zakladnej poistke to nie je. Mam ju tiez uz roky.
24.05.2020 - 08:39:23
00
Tiež ju máme. 👍
24.05.2020 - 23:16:00
00
keby niekoho zaujimalo, toto je výborný zhrňujúci článok o problematike poistenia cyklistov. je to teda z UK, bolo by skvelé, keby niekto vedel toto spísať aj o situácii na Slovensku. https://www.bikeradar.com/advice/buyers-guides/bicycle-insurance-guide/
a potom porovnanie rôznych poistiek dostupných v UK
https://www.bikeradar.com/advice/buyers-guides/compare-best-bicycle-insurance/
... možno tam skúsim napísať, či sa môže poistiť aj Slovák, keď u nás to žiadna poisťovňa takto kompletne neponúka.
08.06.2020 - 08:16:01
00
Tiež som už niečo podobné využil keď som napálil bikom a sebou do auta :) Poistenie bytu a domácnosti s pripoistením na spôsobenú škodu v ČSOB.
08.06.2020 - 09:02:01
00
A ako je to s poistením bajkov samotných, sú nejaké produkty?

Napr krádež z pivnice domu, a pod.
08.06.2020 - 09:31:27
00
v Uniqe su poistene podľa VPP:
Mimo bytových priestorov sú poistené nasledujúce veci patriace k zariadeniu domácnosti, maximálne do výšky 30 % z poistnej sumy zariadenia domácnosti: na povale, v pivnici, komore,garáži a iných vedľajších budovách.

a) veci patriace do zariadenia domácnosti – s výnimkou cenných vecí ako peniaze v hotovosti, šperky,starožitnosti, umelecké predmety, pravé koberce, kožušiny, zbierky známok a mincí a s výnimkou audiovizuálnej a výpočtovej techniky
b) police, regály, saunové zariadenia;
c) bicykle, detské kočíky, invalidné vozíky;
d) cestovné a športové potreby, športové náčinie,nafukovacie člny, nemotorové člny;
e) nástroje, stroje, stavebný materiál na súkromnú potrebu
f) príslušenstvo k motorovým vozidlám, vykurovací materiál
g) záhradný nábytok, záhradné nástroje a stroje.
Poistenie sa vzťahuje na veci uvedené v tomtobode, pokiaľ neobmedzený prístup do mimo bytových priestorov má len poistený a osoby žijúce s ním v spoločnej domácnosti. Mimo bytové priestory musia mať plné steny (murované, drevené, železné) – súvislá výplň bez medzier.
08.06.2020 - 09:43:23
00
Hmmm čiže na bajk v pivnici paneláku, ktorá má aj okná (aj keď malé) sa to tym padom asi nevzťahuje...
08.06.2020 - 10:17:54
00
Ja mám bicykle poistenie domácnosti a vybavenia vrátane športového náčinia. Vo VPP nemám nič o pivniciach, ale patrí do poistenia aj príslušenstvo bytu (tomu rozumiem pivnica) a normálne aj kočikáreň, práčovňa, či sušiareň :) Ale pri ocudzení/krádeže/vlámaniu je podmienka výhradného vlastníctva ALEBO výhradneho vstupu do priestoru príslušenstva bytu. Všetko mám v byte, takže pivnice som neriešil, tam sa u mňa aj tak nič cenné nezmestí.

Začiatkom roka som riešil poistenia. Zvažoval som aj Alpenverein ale nakoniec mám klasiku poistenie bytu, domácnosti, zodpovednosti v ČSOB a v horách si dávam denné SMS poistenie v Unione pre záchranu HZS, ktoré má asi najlepšie podmienky zahrnutia športových aktivít (aj rizikových, a mimo značeného chodníka ak si dobre pamätám) na SK.
08.06.2020 - 11:07:40
00
Výhradný vstup mám, takže to by bolo v pohode... No budem to musieť pokukať...
08.06.2020 - 16:07:57
00
Nemá niekto informácie o poistení bicykla vrátane asistencie tu https://www.generali.sk/pre-obcanov/poistenie-majetku/poistenie-bicykla/
08.06.2020 - 16:18:49
00
som rád, že sa to tu trochu rozbehlo, chýba niekto, to by si našiel čas a spísal to do prehľadného článku ako mal ten bike radar. možno pre mtbiker nápad na tému.
09.06.2020 - 09:01:27
00
Ja mám síce skúsenosti len v ČR ale žiadna poisťovňa mi nebola schopná ponúknuť nejaký kompaktný produkt ( domácnosť, spôsobenie škody a bajk).
Vždy tam bolo nejaké "ale" buď by nepreplatili ani polovicu, musel byť nezmyselne strážený alebo za to chceli nekresťanské peniaze.
Rovnako na tom boli aj samostatné produkty výhradne na bajk. Takže za ušetrené peniaze máme alarm.
10.06.2020 - 08:43:50
00
keyboard_arrow_up