Dnes sa riesi reforma národných parkov. Myslím že podstatná čast nás čo chodíme bikovat do lesa vidí ako sa neprimerane taži nielen v národných parkoch alebo aj v prvom stupni. Ak sa dá napíšte poslancom. Združenie my sme les na fb vydalo spravu a aj komu by sme ju mali poslať. Nasledujúce roky a reformy štátov budú velmi dôležité preto ako bude naša planéta vypadať už čoskoro. Teraz si to neuvedomujeme ale už naše deti a vnúčatá budú mať podstatne obmedzený život. Aj na tých hraniciach Polsko Bielorusko je vidiet že dôvody migrácie su aj v klimatickej zmene, proste v niektorých krajinách sa už nedá plnohodnotne žiť hlavne kvôli počasiu.
09.11.2021 - 10:19:35
00
Čo sa týka migrácie hlavne z Afriky aj toto sú zaujímavé veci:
http://obyvatelstvo.population.city/world/af
09.11.2021 - 12:31:49
00
s propagáciou "my sme les" by som bol opatrnejší ... nie je všetko zlato čo sa bliští
09.11.2021 - 12:32:05
01
Najzasadnejsia reforma v rezorte zivotneho prostredia a oni obidu pripomienkovanie.
Co si o tom mam mysliet ? Asi len to, ze obchadzaju demokraticke procesy - aby sa mohol vyjadrit kazdy zainteresovany.
Metody komunistov.

Za vlady smerakov sa lesy ponicili velmi. Ale nie som si isty, ze tento taliban neurobi zase z lasov rezervaciu bez moznosti vstupu cloveka. A cyklistu uz vobec nie.
09.11.2021 - 12:56:41
04
no ja myslím že SUV nad 100k a haciendy, poľovnícke revíri nakúpené, a hlavne lesy dostatočne zničené aby sa prestalo rúbať vo veľkom. Ja chápem tých pilčikov co celý život pracovali v lese ale bohužiaľ prichádza doba kde bude treba hľadať živobytie inde napr. v cestovnom ruchu. Tu si môžete kludne popozerat ako sa zmenil les za posledných 10 rokov. ak bude dalších 10 takto tak ani si neviem predstaviť ako problémy a dlhodobý dosah bude mat. https://mapy.tuzvo.sk/hofm/Default3.aspx
09.11.2021 - 13:28:28
00
double napísal:
Dnes sa riesi reforma národných parkov. Myslím že podstatná čast nás čo chodíme bikovat do lesa vidí ako sa neprimerane taži nielen v národných parkoch alebo aj v prvom stupni. Ak sa dá napíšte poslancom. Združenie my sme les na fb vydalo spravu a aj komu by sme ju mali poslať. Nasledujúce roky a reformy štátov budú velmi dôležité preto ako bude naša planéta vypadať už čoskoro. Teraz si to neuvedomujeme ale už naše deti a vnúčatá budú mať podstatne obmedzený život. Aj na tých hraniciach Polsko Bielorusko je vidiet že dôvody migrácie su aj v klimatickej zmene, proste v niektorých krajinách sa už nedá plnohodnotne žiť hlavne kvôli počasiu.


na POL-BLR je vidieť že nejde o žiaden klima alarmizmus,ale o tupé vidieranie zo strany putinovho poskoka ktorý pochopil,že už nikoho nemá tak kope ako kôň.

To čo navrhol štbák Budaj-kotolník je len dôkaz že ničomu nerozumie a je len figúrkou zelených saláfistov ktorí pod jeho vedením obsadili celé mžp.
Je len dobré,že to zase odložili. a dúfam,že nadobro.
10.11.2021 - 02:13:04
01
Tu zelenu agendu uz vnimam podobne ako nastup komunistov. Dva fronty bud si za, alebo si nepriatel.

A pritom sa mi len nepaci forma akou presadzuju vacsiu ochranu lesa. Je zrejme, ze potrebujeme lepsiu ochranu lesov, ale po tom, ako postupuju, im neverim. A Smatanovi neverim uz ani nos medzi ocami.
10.11.2021 - 08:12:01
01
Nemusíte podporovať prevod pozemkov pod správu národných parkov. Ale ak ste proti, predpovedám vám po ukončení života pobyt v pekle. Tam budete mať špeciálny trest: budete bicyklovať do kopca po rozbitej zvážnici uprostred krutého holorubu. Donekonečna. Na elektrobajku. S vybitou baterkou. Naveky.
:devil:
10.11.2021 - 08:23:10
03
to je tak, sucasny stav vyhovuje spravnym ludom ( zlodejom). A reci o tom ze sa to predklada tymto zrychlenym stylom? Staci sa pozriet kolko trva napr stavba dialnice, Min 10 rokov. Takze podme sa bavit a za xy rokov sa mozno aj dohodneme, za ten cas sa vymeni xy vlad a kazda bude presadzovat svoje zaujmy.
10.11.2021 - 08:36:45
01
Pali65 Spravne som doplnil?
Nemusíte podporovať prevod pozemkov v NP vo vlastnictve statu pod správu národných parkov.


Naposledy upravil Palo TT dňa 10.11.2021 - 08:40:27, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2021 - 08:38:54
00
účelom neni dianicu dostavať ,ale preinvestovať cez spravne firmy, všetko zdražuje, treba robiť dodatky zmluv upravu cien atd :)
10.11.2021 - 08:39:32
01
Palo TT áno, ale len o tých je celý čas reč. Súkromné pozemky nemôžeš previesť pod správu NP, najprv by ich musel štát kúpiť.
10.11.2021 - 08:41:52
01
Ja viem, len ci si aj ostatni tu uvedomuju podstatu zmeny. Ide vlastne len o handrkovanie "lobistov" o kompetencie rezortov (a politickych stran), ktore ale moze mat na prirodu vo finale velky dopad. Dufam, ze pozitivny a ze snaha MZP je uprimna.
10.11.2021 - 08:45:56
00
Nie Palo, ide aj o situácie ako údolie okolo vydrice alebo ako teraz 5 chránené územie na devínskej kobyle
10.11.2021 - 08:58:39
00
Mozes upresnit?
Koncept v ochrane prirody je uz dlhsie zonacia a ZP asi bude mat snahy vyhlasovat nove zony vyssieho stupna aj v CHKO - primarne na pozemkoch statu resp. obci.
10.11.2021 - 09:12:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up