Tak toto je velmi smutne. Myslel som, ze mladi su vseobecne proti tej vojne a nemaju s Ukrajincami problem. Toto este potrva niekolko generacii, kym sa to znormalizuje. Uz len pre toto si zasluzia to co ich caka (ak to vyjde a sankcie zostanu dostatocne dlho).
05.04.2022 - 22:38:17
00
nezáleží na veku, vymývanie mozgov je vekovo neobmedzený proces, v rusku je to nacionalizmus na svojom najvyššom vrchole, zrejme väčšina ľudí tam pod heslami Za Rusiu, ... uverila že zabíjanie, likvidácia iného národa je legitímny stav
05.04.2022 - 22:51:36
11
k tomu plynu= zasoby mame na cca 40mesiacov,podla toho,kolko mame napratanych zasobnikov a pri sucasnej spotrebe plynu.Tie sa uz zacali plnit. to mnozstvo je presne 15mld m3.Spotreba je ako pisal Pali65 cca 4,5-5.0 mld m3. takze az tak zle to nevidim. pri masivnom setreni by sme vedeli ostat kludne bez aj 5r.Vsak USA a NATO uz podpisalo kontrakty na plyn s Katarom,ktory ukazal paradneho fakera SAE+UAE, nejake periodikum pisalo,ze uz aj SVK sa zapaja do rozhovorov s nimi.Netreba robit zbytocnu paniku.Skor ako plynu sa bojim o jadrove palivo a ropu.To bude iny oriesok :?:

Ale Sulik trepal somariny aj o jadrovom palive,ze ho mame na rok. Praveze nemame :(
05.04.2022 - 23:05:00
00
jedno male upozornenie: na cas.sk sa prestahovala vsetka dementna dezolatska svoloc z hlavnych sprav, odporucam tam nechodit do diskusii, alebo ani radsej vobec

--btw:

Prílohy:

awzLD11_700b.jpg
awzLD11_700b.jpg 51.3 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2022 - 23:16:32
00
Prave som dopozeral dalsi rozhovor s Arestovicom. Nechcel rozvadzat, lebo tam este nebol osobne, ale hovoril ze Borodianka, co je dalsie mesto za Bucov dopadla este omnoho horsie. Ze uz su tam novinari, a reporty budu coskoro :-( Bohuzial nejako vypadol signal, ked hovoril o tych udajne zajatych 200 vojakov v Mariopule, ale hovoril, ze su kazdy den v spojeni s Mariopulom a kazdy den dostanu odpoved, ze vsetko v "norme". Tj jeho odhad je, ze sa tam este nejaky cas udrzia. Charkov je podla neho nedobytny, ak to Rusi znovu skusia, tak len z hluposti. Na Donbase Rusi pomalicky postupuju, ale ze len za cenu tej najhlupejsej taktiky a s brutalnymi stratami. Ze tam su polia posiate trupmi.
06.04.2022 - 00:56:38
20
canopus napísal:
k tomu plynu= zasoby mame na cca 40mesiacov,podla toho,kolko mame napratanych zasobnikov a pri sucasnej spotrebe plynu.Tie sa uz zacali plnit. to mnozstvo je presne 15mld m3.Spotreba je ako pisal Pali65 cca 4,5-5.0 mld m3. takze az tak zle to nevidim. pri masivnom setreni by sme vedeli ostat kludne bez aj 5r. ...

Tie zasobniky nie su plne. A myslim, ale neviem to urcite, tak ich kapacita je prenajimana aj pre ine staty. Na tie sa nemozes vykaslat. Takze tych par mesiacov je realnych.

To jadrove palivo je teda pruser. A velky. A zalohy ziadne nemame. Uz iba udrziavat nizsi vykon a radsej kupovat z Polska (nechce sa mi verit, ze to pisem), nech vydrzi co najdlhsie.

A pokusit sa vyrobit nahradu na zapade - aj ked tu si nie som isty, ci sa to da.

Toto je dosledok nasej energetickej politiky. 99% zavislost na Rusku. Neuveritelna blbost nasich vlad.
06.04.2022 - 07:55:28
01
vlad = naroda
06.04.2022 - 08:35:07
03
ennio napísal:
vymyte mozgy part II:
denacifikacia Ruska bude velmi dlhy a narocny proces s neistym koncom

To teda bude. Uvidime, ked si tych "hrdinov" spoza klavesnice o par mesiacov ci rokov batuska zalezeny v utulnom bunkri niekde na urale povola do sluzby a posle ich napr. na ten Donbas.
06.04.2022 - 08:37:07
01
canopus napísal:
Skor ako plynu sa bojim o jadrove palivo a ropu.To bude iny oriesok :?:
Ale Sulik trepal somariny aj o jadrovom palive,ze ho mame na rok. Praveze nemame :(

A na koľko ho teda zhruba máme? Minule si spomínal, že prechod na iného dodávateľa (Westinghouse) obnáša vývoj na zhruba 4-5 rokov, aby to nedopadlo ako v CZ. Nerobí sa v tomto smere niečo?
06.04.2022 - 09:13:33
00
https://www.aktuality.sk/clanok/6RAEQp3/video-tajne-stretnutia-obvineneho-bucku-so-zastupcom-ruskej-ambasady/

A k tým rusom z toho videa? Možno by sme boli prekvapený, keby sa takto rozprával so Slovákmi, koľkí by ho poslali do pi*e...
Ale rusi sú zdegenerovaní. Nech tam podochnú od chudoby, je mi to jedno...
06.04.2022 - 09:35:54
00
https://www.flightradar24.com/VDA6050/2b65cad3
vyzera to, ze k nam (alebo niekomu stastnejsiemu) leti dalsie palivo, aspon doteraz to bolo vzdy toto lietadlo
06.04.2022 - 09:47:12
02
Mozno to preto Sulik povedal na plnu hubu s tymu rublami za plyn(pohladkat ruske ego) ,aby stihol este dozasobit jadrovym palivom....
06.04.2022 - 10:01:57
01
mozno neni az taky blby ak je to takto :D lebo jadrove palivo asi nekupime nikde na rozdiel od plynu
06.04.2022 - 10:05:36
00
will napísal:
Tie zasobniky nie su plne. A myslim, ale neviem to urcite, tak ich kapacita je prenajimana aj pre ine staty. Na tie sa nemozes vykaslat. Takze tych par mesiacov je realnych.

To jadrove palivo je teda pruser. A velky. A zalohy ziadne nemame. Uz iba udrziavat nizsi vykon a radsej kupovat z Polska (nechce sa mi verit, ze to pisem), nech vydrzi co najdlhsie.

A pokusit sa vyrobit nahradu na zapade - aj ked tu si nie som isty, ci sa to da.

Toto je dosledok nasej energetickej politiky. 99% zavislost na Rusku. Neuveritelna blbost nasich vlad.
ta kapacita je pre nas,=pre nikoho ineho,kazdy stat ma vlastne zasoby.V pripade obrovskych vypadkov plynu sa odstavai nepotrebne somariny a v pohode vieme vydrzat vyse 5r ak pisem.A zasobniky sa plnia od 1.4,ako je to zazmluvnene od poslednych velkych problemov,co sme mali.Takze klud a ziadny stres s plynom.Su to iba strasenia

Co chces kupovat z Polska?

jeden hnusny obrazok

i.ibb.co


Naposledy upravil canopus dňa 06.04.2022 - 10:28:46, celkovo upravené 1 krát.

06.04.2022 - 10:23:42
01
Túto nejaky expert tvrdí presný opak, hádaj komu verím? https://www.expres.sk/272979/sulikove-slova-o-platbach-rublami-za-rusky-plyn-su-podla-analytika-hirmana-golom-do-vlastnej-branky/
06.04.2022 - 10:25:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up