ivast napísal:
A vies plz aj ako by sa dalo zariadit aby skoly nepredukovali tupe ovce ? Endemicky kretenizmus uz je nejake storocie vyrieseny ale moc to vlastne nepomohlo ;-]

Že neučím sa básničku naspamäť,ale učím sa pochopiť o čom bola...
08.08.2022 - 10:52:03
21
Kuffovci - tvrdí kresťania alebo vagabundi ? :^) ale čo iné sa dalo čakať od tých,ktorý sa do parlamentu dostali na kandidátke ĽSNS,že:
https://dennikn.sk/2961059/pribehy-o-kuffovcoch-gregor-ma-skrtil-filip-drzal-za-nohy-a-stefan-ma-udieral-do-slabin-reportaz/?ref=mwat
08.08.2022 - 11:04:57
00
Ono naše školstvo to je na samostatnú tému. Úroveň hrozne upadá už aj na základných školách je kvalita biedna. Čo vidieť na tom, že rodičia sa snažia dostať deti na ZŠ, ktoré ešte držia určitý štandard. Prakticky už nemáme kvalitné odborné školstvo. Zato máme kopec gymnázií a VŠ humanitných smerov, z ktorých by som bez mihnutia oka polovicu zrušil a vôbec by nám nechýbali, pretože tam nie je žiadna, ale fakt že žiadna pridaná hodnota a kvalita.


Naposledy upravil mikhail dňa 08.08.2022 - 11:07:06, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 11:06:42
02
...alebo vyskúšať aj niečo ine ako jodidovanu soľ. THC to však s istotou nerieši...
08.08.2022 - 11:06:45
01
foobar tym co napisal by bol asi velmi blizko ceste k rieseniu.

moja teta je zastupkyna na ZŠ v Bratislave. Staci sa jej spytat, z coho ma moznost vyberat ak chce zamestnat ucitela anglictiny, matematiky (dopln si v zasade lubovolny predmet).

To nie, ze zarobok neni financne atraktivny oproti sukromnej sfere. Zo zarobku na ZŠ ako ucitel sa v Bratislave neuzivis. Mas platiti hypoteku? Mozes zabudnut, ani ju nedostanes.

Na tento skolsky rok jej odisla dalsia ucitelka AJ, decka ju mali rady, respektovali ju, ziadne take, ze deticky zametaju s ucitelom. A decka naozaj mali vysledky, venovala sa im aj v ramci mimoskolskych aktivit. Jej manzel tiez ucitel na ZŠ, ale bohužial z ich ucitelskeho prijmu nie su schopni dostat hypoteku na nehnutelnost v BA. Takze minimalne jeden z nich musi ist robit nieco ine.

Aky problem by bol vytvorit system, kde by zriadovatelia skol minimalne v krajskych mestach mali moznost vytvorit ubytovacie kapacity pre aspon zacinajucich ucitelov + zafinancovat to + vytvorit system pridelovania byvania? Na tom by nikto nikdy nebol stratovy, ani stat, ani mestske casti/mesto ani ucitelia.

Namieto toho sa tu handrukuje ci Kuffa je d*bil. No ano je, staci sa opytat.
08.08.2022 - 11:33:07
08
nechcem ti to kazit, ale podla mna je dofinancovanie zamestnancov v skolstve jeden maly a dost malo vyznamny krok na dlhej a zlozitej ceste ... ale ked sa spytame kto vlastne potrebuje inteligentneho a vzdelaneho volica mozme diskusiu pokojne ukoncit ;-]
08.08.2022 - 11:39:17
06
ono to,že sú Kuffa a jeho banda poslanci NR SR z týmto stavom priamo súvisí-poslanci hlasujú za návrhy zákonov,a je úplne zjavné,že takýto "tvrdý kresťania" majú na háku stav školstva,súdnictva a pod. (doplňte si čo chcete) ide im len o ich vlastný prospech,sú tam len preto,aby zobchodovali kolko sa dá-a nie sú to len oni,takých tam je plno ...
kým sa spoločnosť nespamätá,nič sa nezmení-bohužial to vyzerá tak,že bude len horšie :(
08.08.2022 - 11:40:43
02
rs955i napísal:
Že neučím sa básničku naspamäť,ale učím sa pochopiť o čom bola...

Ano a podobne objem kocky nie je "a na tretiu" ale strana x strana x strana až do vtedy kým sa predstava/logika v hlavičkách detí riadne nezafixuje.
Dnes trojročné deti vedia síce spočítavať odpočítavať a nasobilku do 100 ale keď im dám príklad do 3 tak sa vôbec nechytajú a ani ich babka to obvykle nevie.
napr. " Spolu máme 3 jablká a ty máš viac ako ja . Koľko mám ja "

No ale na čo by nám bol mysliaci národ keď ten sa ťažšie okráda a aj obrat a tj aj HDP by bolo asi menšie

Voľakedy boli učiteľ a farár hlavné autority lebo platilo že len vzdelaní a slušní sú úspešní. Ale dnes sú celebritami dievčatká s jednou ľudovou a tromi tanečnými a tie sú v TV vzorom pre naše deti.
Dúfam že Machaj aspoň trochu zvráti tento ohlupovací trend RTVS .
08.08.2022 - 13:39:48
01
To snáď nemyslíš vážne čo ma škola spoločné s RTVS? Ktoré decká dnes pozerajú televíziu. Ešte keby tak vysielala Youtube.
08.08.2022 - 13:56:50
00
vikino1 Tvoju výhradu čiastočne beriem ale ak samotne štátne media dávajú za vzor "CELEBRITY" tak sa nečudujme že na youtube sa neobjaví nič rozumnejšie nehovoriac o tom že TV má vplyv na babky a teda nepriamo aj na deti a to veľmi významne do cca 12 rokov.

Učiteľ je bez rodičov a babky temer bezmocný aj keď vôbec nepopieram že v časoch keď jediným bohom sú peniaze by mali patriť medzi najlepšie zarábajúcich . Ale zase nie plošne ale podľa zásluh tj. už MŠ dostane príspevok závislý od toto koľko ich detí nezostane v dospelosti na štátnej podpore.


Naposledy upravil eCT81 dňa 08.08.2022 - 14:16:37, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 14:02:32
00
No ja tv velmi nesledujem, ale celebrity skôr idú v sukromných tv. STV je tak slabá, že keby ju vypli možno by nikomu ani nechýbala.
08.08.2022 - 14:11:29
00
Keď sme v téme politika tak podľa mňa práve vo verejno právnych mediách by mala byť každá informácia prezentovaná len ako faktografia zo širokej ale samozrejme podľa zákonov dôverihodnej množiny zdrojov ale zásadne bez táranín podplatených politológov a komentátorov starej ale aj novej gardy.

Čo sa týka zábavy ktorá ľudí okrem oddychu aj rozvíja je to oveľa zložitejšie a samozrejme oveľa drahšie takže momentálne riešenie vidím aspoň v zrušení úplne oblbujúcich produktov s celebritami a o CELEBRITACH ako je napr. Milujem Slovensko.


Naposledy upravil eCT81 dňa 08.08.2022 - 14:57:55, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 14:43:58
00
https://hnonline.sk/svet/96034487-video-prideme-a-vsetkych-vas-zabijeme-vyhrazal-sa-rusky-poslanec-v-televizii-nemcom
08.08.2022 - 14:48:25
00
presne tak ako ten rusky poslanec reaguju rusi na akukolvek kritiku. Nadobudam dojem, ze pre velku cast toho naroda plati, ze uz neni navratu medzi civilizovany svet.
08.08.2022 - 14:56:33
06
Môže byť, toto nie sú v žiadnom prípade reakcie hodné 21. storočia. Na tých „rossia“ debatných paneloch ma ale fascinuje skôr ten štýl komunikácie - nevidím tam ani náznak snahy serióznu a kultivovanú diskusiu, pri tých čoraz viac siláckych rečiach mi skôr normálne chýba ako podmaz niektorý z WWF songov a moderátor udeľujúci slovo v štýle „Here comes the Undertaker! Shout your message, man!" :tmi:
08.08.2022 - 15:13:25
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up