dufam ze tentokrat si pan Premier robi srandu. vazne ze ano :(


Za svoj nekonecne dlhy zivot som nevidel cloveka tak vzdialeneho od pomyslenia na akukolvek srandu. Keby som mu chcel sposobit tazku psychicku ujmu tak by som ho donutil verejne citat nejaky humorisicky pribeh.
26.10.2008 - 07:41:01
00
No, ja som tu otazku myslel tak, ze ci kriza bude mat dlhodobe nasledky a ako rychlo sa vsetko vrati do povodneho stavu, a ci sa nieco take stane. Teda okrem toho, ze (nielen) Amici budu brat menej hypotek a poziciek.
Este dam jeden priklad, ako to myslim:
Prikladom budiz tato sprava http://medialne.etrend.sk/internet/sprava.php?sprava=6115 aka je sanca (a v akom casovom horizonte), ze tento pocet ludi nazad prijmu do zamestnania?
26.10.2008 - 07:45:17
00
Nuz emerická bublinka je fuc nasi superstavitelia placu a ceny bytov sa konecne zacali hybat tym smerom kde mali ´byt uz davno.Ja sa velmi tesim tejto "krize".Kriza to je moje ked druhi placu ja sa len smejem... 8)
26.10.2008 - 12:55:24
00
mne sa najviac pacilo...
"FED včera přišel s novým opatřením, které umožní podnikům, aby si od něj přímo půjčovaly, přičemž FED si půjčí od státu a stát pochopitelně vybírá od daňového poplatníka." 8)
26.10.2008 - 13:33:01
00
Poviem to uplne narovinu,americku nenazratost si teraz zaplatia samotni americania.Ukazuje to len na jednu vec a to,ze europa ma este o jednu pricinu viac preco nedoverovat americkej ekonomike a ekonomicka globalizacia nie je v case ekonomickych kriz vyhodna a postihuje prakticky vsetkych bez ohladu na zodpovednost za dany stav.
26.10.2008 - 13:44:42
00
2dizi:
ty sa vlastne pytas, aka bude dlzka tzv. Kondratievovho cyklu, tzn. po niekolkorocnom raste ako dlho potrva pokles a opatovny rast... otazka je, ci sa centralnym bankam spolu s podivnymi statnymi zasahmi podari pribrzdit pokles a predlzit agoniu, alebo nastane recesia, ktora moze trvat zopar rokov. Moj osobny nazor je, ze celosvetova recesia nehrozi, uz posledne roky bol rast zabezpeceny hlavne krajinami (Cina, India, Pakistan, Brazilia, Rusko, ale aj vychodna Europa atd.) a pokial budu tieto krajiny rast, bude sa zvysovat celosvetovy dopyt aj po rope (odpoved na jednu z tvojich otazok) aj po investiciach, ktore v poslednych 5 rokoch prave v tychto krajinach rastli bez korekcie, ak to, co sa dnes deje nazvem iba korekciou, ktora moze par mesiacov az rok trvat, tak rast moze dalsich pat rokov pokracovat. Otazka je, co myslis pod povodnym stavom, lebo ja by som povodny stav nazval "vsetko minus 50%", takze stav pred 5. rokmi...
A dufajme, ze Amici si menej poziciek brat nebudu, lebo prave nizke uroky im zabezpecuju vacsiu moznost spotreby, co je prave motor americkej a aj svetovej ekonomiky (okrem statom prznenych hypotek) a dost mozu ovplyvnit prave chystane US volby, tzn. ci sa bude hybat danovym zatazenim a ci sa budu rvat prachy do svetoveho mieru a zbrojenia alebo (podla mna)radsej do US problemov - z coho vyplyvaju aj sucasne celosvetove problemy...

2triki:
v tomto ti davam za pravdu, prave preto som EU optimista, lebo vznika nieco, co ma sice politicke muchy, ale hlavne to vytvara ekonomicky konkurencieschopny protipol k US
26.10.2008 - 23:45:03
00
http://www.topky.sk/cl/7/341842/Nasmu-pracovnemu-trhu-by-pomohli-Vietnamci-tvrdi-Fico

Nech mi niekto povie že nie je koko....
27.10.2008 - 15:53:22
00
mohol by tam ostat a uplatnovat svoju socialnu politiku na vietnamcoch
27.10.2008 - 16:59:17
00
na www.cikomodity.sk v zóne obchodníka je možné sa na určitý čas po registrácii dostať k zaujímavým denným informáciám... neberte to ako reklamu... :lol:
27.10.2008 - 18:05:33
00
Dudo, ja som to pochopil tak, ze Amici beru uvere, ktore im prinesu bohatstvo, ale ta nafuknuta bublina moze priniest velku krizu, co je to za svet? Ved to uz ide pomaly aj nad Fica..
27.10.2008 - 18:08:45
00
... co je to za svet? ...

Optimisti dúfajú, že je to najlepší zo všetkých svetov. Pesimisti sa obávajú, že je to skutočne tak. 8)
27.10.2008 - 19:00:10
00
http://www.topky.sk/cl/7/341842/Nasmu-pracovnemu-trhu-by-pomohli-Vietnamci-tvrdi-Fico

Nech mi niekto povie že nie je koko....


... nevidim na tom nic zle.Chod sa pozriet na hornu nitru kto tam pracuje v baniach.
27.10.2008 - 19:05:10
00
Rumuni :?:
27.10.2008 - 23:11:14
00
Dudo, ja som to pochopil tak, ze Amici beru uvere, ktore im prinesu bohatstvo, ale ta nafuknuta bublina moze priniest velku krizu, co je to za svet? Ved to uz ide pomaly aj nad Fica..

neviem, ako si to myslel, ale US ekonomika zije hlavne z toho, ze si ludia beru spotrebne uvery, tzn. hlavne platia kreditkami, tzn. spotrebuju skor ako zarobia, inak povedane ziju permanentne na dlh a kedze spotreba z dovodu velkosti ekonomiky v US je enormna, podporuje to aj ostatne ekonomiky, ktore importuju do US a zvysenou spotrebou si zabezpecuju vacsi odbyt... tento sposob zadlzovania si zial uz osvojuje aj Europa - mne tento "konzumny styl" dost nesedi, je to take Ficovske - "dnes uz urcite miniem a mozno zajtra na to aj zarobim" - toto samozrejme problemy prinesie, pokial sa zadlzenost prezenie (napr. ak ma zajtra vyhodia z prace a nemam z coho ten dlh na kreditke splatit - alebo ked stat si poziciava vtedy, kedy by mal setrit a splacat bude, ked uroky a aj rating krajiny bude horsi)
28.10.2008 - 00:43:13
00
myšlienka týždňa
30.10.2008 - 12:41:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up