Slovne spojenie "schytala radikalnu inflaciu" je viac nez vtipne. Za inflaciu su priamo zodpovedni politici a ich fiskalna politika. A za inflaciu v postcovide bola zodpovedna fiskalna politika pocas covidu, kde ludia nepracovali a boli za to plateni. A z coho? Z penazi na dlh natlacenych ECB-ckou. Ale o tom potom.
Ano, balancovali sme nad zumpou aj vdaka Ficovi, ale Matovic nas do tej zumpy rovno sotil. A nehnevaj sa, ale obhajovat to tym, ze za to mozu len predosle vlady je retorika hodna Fica. Matovic je nahovno ako premier, ako minister a verim ze aj ako clovek. A nezmeni to ani Fico ani jeho predosle vlady.
02.02.2024 - 15:15:53
00
Zas nezmysly a pokusy o skratky. Ako mohli politici co sedeli v Matovicovej vlade za extrnemny narast cien plynu z Ruska, ktore suroviny pouzilo ako zlozky utoku na Ukrajinu? Nikde som Matovica neobhajoval, prave naopak a napriek tomu ze bol ako premier neznesitelny, tak ta vlada bola vykonom ovela lepsia ako tie vlady predtym. To je fakt.
02.02.2024 - 15:22:09
015
To je nejaky zly vtip ze ano? Neviem ci si aj pozeral nejake ratingy na SR predtym, ako nas ta vykonom najlepsia vlada poslala na chvost EU. Praveze neznesitelnost Matovica bola pri jeho amaterskom vykone uplnou ceresnickou. Cela odborna obec sa na tom zhodla, ze Matovicova vlada vladla od 9 k 5tim.
02.02.2024 - 15:27:30
01
dodo58 napísal:
Mozno to chce aj sa zamysliet nad tymi prieskumami, ci su naozaj take relevantne, lebo zazraky neexistuju. Ja napr. nechapem ludi, ktori volit boli a napriek tomu su nespokojni.


Bol som volit a preto mam drzat hubu a nevyjadrit nesuhlas s tym co sa tu aktualne deje? To snad nemyslis vazne?! Samozrejme, ze som nespokojny, pretoze sa tu k moci dostala tato banda.
02.02.2024 - 15:28:10
013
A ja som bol volit a o 4 roky pojdem znova. A neverim tomu, ze ten Ficov zakon tu bude naveky. Ale tlak 200 na 100 si radsej setrim na bajk, lebo z tohto budu mat ludia iba zdravotne problemy. Vlada si to s "chladom v hlave" pretlaci.
02.02.2024 - 15:30:30
00
dodo58 napísal:
To je nejaky zly vtip ze ano? Neviem ci si aj pozeral nejake ratingy na SR predtym, ako nas ta vykonom najlepsia vlada poslala na chvost EU. Praveze neznesitelnost Matovica bola pri jeho amaterskom vykone uplnou ceresnickou.

Klames.
https://tradingeconomics.com/slovakia/rating
https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2020/651351/IPOL_BRI%282020%29651351_EN.pdf
Naposledy znizovala rating Fitch, ale to uz bolo po krokoch tejto vlady

dodo58 napísal:
Cela odborna obec sa na tom zhodla, ze Matovicova vlada vladla od 9 k 5tim.

Aj tu klames. Ak si stale presvedceny, ze nie uved spolahlivy zdroj.
Predosla vlada bola mizerna (mimochodom Matovic bol premierom iba 1 rok), ale ak niekto tvrdi, ze sucasna Ficova, alebo akakolvek predosla Ficova bola lepsia, tak nema nas*ate len v hlave, ale isto aj doma na kobercoch a v hrncoch.
02.02.2024 - 15:43:23
017
dodo58 napísal:
Slovne spojenie "schytala radikalnu inflaciu" je viac nez vtipne. Za inflaciu su priamo zodpovedni politici a ich fiskalna politika. A za inflaciu v postcovide bola zodpovedna fiskalna politika pocas covidu, kde ludia nepracovali a boli za to plateni. A z coho? Z penazi na dlh natlacenych ECB-ckou. Ale o tom potom.

Nezmysly. Fiskalna politika je len jeden z niektorych faktorov, ktore mozu na inflaciu vplyvat, ale rozhodne nie hlavny. Obzvlast, ked zvysena inflacia bola vo vacsine eurozony aj mimo nej. Firmy a ludia dostavali subvencie pocas aj v EU aj UK, aj inde, nie len na Slovensku. Pochopitelne a uplne normalne. Ci by si ich nechal skapat od hladu radsej?
02.02.2024 - 15:50:12
02
Je nutne neustale pre dezole pripominat ze len mensina obcanov dalo hovnometom hlasy.
Musia si uvedomit ze tie ich "amnestie" a "paragrafovy bullshit" nikto nebude ignorovat, a ze protesty budu.
Absolutne v prdeli ze obzalovani si pisu zakony na mieru. Konflikt zaujmov jako hovado. :)
Podla prieskumu co som dal, nikto na sr a eu, (okrem koalicnych hovnometov) nema zaujem, aby sa zakon schvalil a usp zrusila. Cize zanedbatelna mensina, sa tu drzo roztahuje a tvari ako vacsina.
Ak pocitam dobre tak cca 403527 dezole suhlasi s vyssie uvedenymi zmenami.
Co je prd vo vetre voci 5,4mil vsetkych obcanov.


Katolícki biskupi zareagovali pred štvrtkovými protestami proti zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry a zmenám v Trestnom zákone.
02.02.2024 - 16:35:12
02
peter120 napísal:
Faktom je ze vela ludi bolo nasratych po psychickych vylevoch matelka. Aj volilo protistranu z trucu.


Môže to byť fakt (prvá veta, druhá môže, no nemusí), každopádne však pôvodná argumentácia číslami volebnych výsledkov od foobar bola uuuplne mimo (čísla síce sedia, ale kauzalita nie/nie nutne)
02.02.2024 - 17:03:19
00
peter120 napísal:
403527 dezole suhlasi s vyssie uvedenymi zmenami.
Co je prd vo vetre voci 5,4mil vsetkych obcanov.
[/url]

CCa 10% je naozaj prd ale ja v tom vidím aj ďalšiu pozitívnu info .

Pokiaľ totiž napr. až polovica z toho tj. 200 tis je priamo zainteresovaná na korupcii tak len 200 tis je úplne vymletých čo je dobrá správa. :D

Koľko máme na Slovensku
- smerakov
- hlasákov
- SNSakov
- policajtov
- prokurátorov
- sudcov
- Haščákov
02.02.2024 - 18:12:15
02
Volodja napísal:
Nezmysly. Fiskalna politika je len jeden z niektorych faktorov, ktore mozu na inflaciu vplyvat, ale rozhodne nie hlavny. Obzvlast, ked zvysena inflacia bola vo vacsine eurozony aj mimo nej. Firmy a ludia dostavali subvencie pocas aj v EU aj UK, aj inde, nie len na Slovensku. Pochopitelne a uplne normalne. Ci by si ich nechal skapat od hladu radsej?


Hluposti pises. Ked uz teda nechces ludi nechat skapat od hladu, tak preco im rozhadzujes zrovna peniaze a nie chleba s maslom?

V tomto pripade to nie je nezmysel, kedze na inflaciu po covide malo najvacsi vplyv zaplavenie trhu "lacnymi" peniazmi. Sam si to priznal, ze almuzny sa rozdavali vsade. Ak si si nevsimol, tak ja nepisem o rieseniach, ale o dosledkoch. Na riesenie su tu predsa vlady, ale bez toho, aby sa poukazovalo na chyby, sa z nich nepoucime ;) A v tomto duchu ma naozaj prekvapuje, ked niekto povie, ze helikopterove peniaze nebola chyba vlad.


Naposledy upravil dodo58 dňa 02.02.2024 - 18:58:09, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2024 - 18:55:09
00
peter120 napísal:
Faktom je ze vela ludi bolo nasratych po psychickych vylevoch matelka. Aj volilo protistranu z trucu.


To je fakt gooool… vadi mi jeden debil tak to hodim rovno mafianovi a zlodejovi o ktorom viem ze je mafian a zlodej 🤣🤦‍♂️

To je ako strelit sa sam do nohy preto ze jozo je debil 🤣
02.02.2024 - 18:55:50
09
foobar napísal:
Na zaciatku Matovicovho mandatu malo OLANO podporu 25% volicov, Smer 18.29%. (volby 2020)
Na jeho konci ziskalo v dalsich volbach OLANO 8.89%, SmeroHlas 37.64%. (volby 2023)

Ziadny dalsi dokaz o tom, ze za Ficov navrat moze Matovic, nie je potrebny.


8,89 % bolo už aj s novým elektorátom, z pôvodného pri prvých voľbách ho z 25 % volili už možno len 2 - 3 %
02.02.2024 - 19:02:18
00
By si sa divil , koľko ľudí takto rozmýšľa..ani im nevadí ,ze je mafian, mavnu rukou a povedia ,že su všetci rovnaký
02.02.2024 - 19:04:27
00
To je proste logika mnohych ludi: sice sa budem mat horsie, ale aspon naseriem Matovica. Skratka rusky sposob myslenia. Velka cast nasho naroda to ma v sebe.
02.02.2024 - 19:07:13
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up