Je zaujímavé, že vrahovia Borisa Nemcova si vybrali na spáchanie vraždy miesto v okolí Kremľa, kde sú všade kamery a na každom kroku je nejaký agent tajnej služby v civile. No nie sú ta debili, takto riskovať?

... ledaže by to mal byť nejaký odkaz a objednávateľ vraždy chce, aby všetci vedeli, že vraždu si objednal on. Vlastne, ani nie "objednal", ale presnejšie, "vydal rozkaz".
02.03.2015 - 18:33:08
00
ono to môže znamenať aj:
"môžeme TO ČO chceme a KDE chceme"
02.03.2015 - 18:52:35
00
3.bp.blogspot.com
02.03.2015 - 18:52:44
01
Hmm ... teeeda ... som nevedel, ze aj takato tema tu existuje :) Plno emocii ... menej logiky a este menej znalosti o velkej politike ... Poniektorym by som odporucal pozriet serial Olivera Stona - Nezname dejiny USA ... a hlavne zapojit aj to, co mame v dutine lebecnej a az potom vynasat hodnotenia.
K Ukrajine na zaciatok iba tolko ... Je najvacsia zhovadilost, ak vlada voci vlastnemu narodu pouzije armadu. Armada ma v bezpecnostnej politike statu vonkajsiu funkciu. Na zabezpecenie poriadku v state ma vlada ine zlozky, ktore maju na to dostatok vhodnych prostriedkov.
02.03.2015 - 19:52:49
02
toto je PAN PREZIDENT :y:
http://www.topky.sk/cl/11/1459609/Prezident--ktoreho-by-chcel-mat-kazdy--Milovany-Pepe-konci--odchadza-ako-legenda-
02.03.2015 - 20:31:18
00
Ten seriál Olivera Stonea som videl. Dokonca viackrát. Na vyváženie je však dobré prečítať si aj Mitrochinov archív.
02.03.2015 - 20:32:44
00
Začali sa nám tu množiť odborníci na politiku.
02.03.2015 - 20:41:42
00
kopia z FB
autor bývalý člen vojenského spravodajstva, pracoval aj v Moskve

1. FSO (Federalna sluzba ochrany) ma cely perimeter pod kontrolou. Poznam z vlastnej skusenosti, ked som riesil veci pre cloveka z delegacie, tak prisiel do 30 sek. Ked sa pokusili aktivisti Greenpeace roztiahnut plagat na urovni mosta pod Chramom Vasilia Blazeneho, tak tam bola FSO za par sekund. Kamier su tam desiatky. Aj na moste az za mostom z kazdej strany, kamery by auto zachytili aj po odchode z miesta. V Moskve existuje tzv. system kameroveho monitorovania "potok". Prechadzas od jednej kamery k druhej a ani si to neuvedomujes...v okoli Kremla je to dokonale. Aj keby to upratovacie auto tam bolo umyselne, tak aby sa zo zaznamu nedalo dokazat, kto presne striela. Inak zistit auto so strelcami a odchytit ich o 2-4 km je absolutne normalne. 2-3 pokyny do vysielaciek. Mimochodom by ich hned prenasledovalo auto z FSO. Okrem toho, kvôli vojne na Ukrajine su zosilnené kontrarozviedne opatrenia, takze dostavam sa k nasledujucemu bodu.
2. Dristy Kadyrova o ucasti CIA a ukrajinskych sluzieb na vrazde Nemcova su bajkou hodnou ruskej historie. Ziadna zo sluzieb, ktora pracuje profesionalne a ktora si vyhodnocuje spominane kontrarozviedne opatrenia, nebude organizovat vrazdu v mieste, kde je obrovske riziko odhalenia. Aj keby to bol najomny vrah, tak ak by ho chytili, mohol by dat svedectvo o zahranicnej stope. Ziadna profesionalna sluzba by sa tak nespravala! Ak pripustim, ze by to urobila, tak niekde v ustrani a vysledok by bol ten isty.
3. No tajna sluzba to urobila, no nie zahranicna, ale ruska! Je jedno ktora. Ak to boli radikali, ktori reagovali na vyzvy proti 5. kolone a jej predstavitelom, ktorych identita je jasna, tak ruske sluzby od prveho momentu vedeli, kto su vrahovia. Urobili to s vedomim sluzieb. Pred velkou protestnou demonstraciou su opozicni lidri pod odpocuvanim a aj pod sledovackou. To je prax aj z minulosti. Dokonca niektorych lidrov (Navalny) pred demostraciou aj zavreli. A teraz by Nemcova, ako hlavneho organizatora nechali len tak? Bez odposluchov a bez sledovacky? Podla ruskych zdrojov Nemcov byval jednu stanicu metrom. Takmer vzdy isiel metrom, lebo most je velmi veterny. Bol na kave s tou mladou Ukrajinkou. Museli vediet, ze sa rozhodol ist pesi a nie metrom. Par blaznov si neodsleduje tak dobre cloveka, ktory uz ma skusenosti so statnou sledovackou. Statnu bral ako sucast svojho zivota...informacie pre komando isli prave od nej a z odposluchov
4. Vrazedne komando: Profesionali. Profesionali nezabijaju osoby, ktore su pri obeti. Zabijaju iba obeť, za ktoru maju zaplatene. Iba amateri zabijaju "svedkov". Profesional vsak tiez pozna kontrarozviednu situaciu a takto pred kamerami to urobi iba vtedy, ked si je isty, ze nebude odhaleny a ze ma krytie. To je aj tato situacia...
02.03.2015 - 21:19:29
00
A nakoniec to kľudne môže byť žiarlivec z dediny alebo mesta,skadial modelka pochádza
02.03.2015 - 21:46:26
00
za mojej mladi koloval taký VTIP,
stretli sa američan angličan a rus,
že kde je NAJvačšia demokracia ... skratim to
vyhral RUS s okrídlenou vetou:
"u nás na Červenom námestí sa môžeš kľudne v strede aj vysrať"
takú mi máme demokraciu
(akurát si nesmieš stiahnuť nohavice)
a platí to stále na večne veky a niky inak :lol:

asi toľko k Tvojmu príspevku
baronček
02.03.2015 - 22:04:22
00
V roku 1968 protestovali v Moskve proti invazii http://cs.wikipedia.org/wiki/Demonstrace_na_Rud%C3%A9m_n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD_v_roce_1968 behom niekolko minut ich zbalili. O 47 rokov neskor (uvedom si rozvoj sledovacej a zaznamovej techniky) ziarliveho vraha kusok od Kremla nechytili. baroncek - tuto instrukciu si nepochopil. Vrhala by velmi zle svetlo na bdelost organv zabezpecujucich bezpecnost v centre Moskvy vcitane organov sledovania nepriatelskych osob.
02.03.2015 - 22:15:54
00
A nakoniec to kľudne môže byť žiarlivec ...


:) :)

... žeby sa do nej buchol sám Putin?
02.03.2015 - 22:19:06
02
V roku 1968 protestovali v Moskve proti invazii http://cs.wikipedia.org/wiki/Demonstrace_na_Rud%C3%A9m_n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD_v_roce_1968 behom niekolko minut ich zbalili. O 47 rokov neskor (uvedom si rozvoj sledovacej a zaznamovej techniky) ziarliveho vraha kusok od Kremla nechytili. baroncek - tuto instrukciu si nepochopil. Vrhala by velmi zle svetlo na bdelost organv zabezpecujucich bezpecnost v centre Moskvy vcitane organov sledovania nepriatelskych osob.

Ved pred niekoľkými rokmi nejaký nemec pristal s lietadlom na Červenom námesti,žiže s tou bezpečnosťou a bdelosťou to nebude také slavné
02.03.2015 - 23:46:23
00
Preco? Chces naznacit, ze nezbadali, ze pristal? Pretoze hovorime o diani na Cervenom namesti a blizkom okoli. Pokus sa najprv zamysliet a az potom pisat. Pripadne upozorni sefov na chybu v navode.
02.03.2015 - 23:54:53
00
Ide hlavne o to, že preletel PLO Moskvy a to je trošku v inej triede ako spomínaná vražda.

Ako LL správne uviedol mieru rozpracovania politika a pozadie situácie. Mohlo byť veľmi lákavé, že zatiaľ čo dve agentúry majú nasadené želiezka v ohni im tretia vypáli rybník, s tým, že tieň podozrenie na nich ani len nepadá.

Celkom vhodné krytie veľmi delikátnej operácie. Či nie? 100% akcia. Lebo história pozná aj najmenej pravdepodobné veci čo sa stali pravdou.

A nakoniec všetko je inak. Takéto udalosti vymýšľajú iné mozgy s inými možnosťami.
03.03.2015 - 06:15:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up