Nerad chodim do damskeho klubu debatovat o fotbale, ci do mtbikera o politike. Ale obcas mi neda. Clovek niekam musi patrit ci chce alebo nechce. Je to v jeho podstate. Takze kam patrime? Za prve si myslim, ze to je zapadna civilizacia - korene su zidovskokrestanske ale behom historie do toho nabehlo aj dost ateizmu. Je to civilizacia dost technokraticka a pragmaticka. Ked to zuzujem tak patrime do Europskej unie, NATO, Schengenu. Sme obcania Slovenskej republiky, Slovaci resp. Madari, Romovia ... Sme Bratislavcania, CPckari ... Byvame na dajake ulici, mame svoju rodinu, svoj okruh kamaratov ... VZDY NIEKAM PATRIME. Nie vzdy nasi urobia cosi na co sme hrdi ale musime drzat pohromade, mozeme sa za to hanbit, mozeme sa snazit to vylepsit ale nikdy by sme nemali z tajuplnych dovodov - ci uz je to moje hodnotenie situacie, ci uz je to vplyv dajakych zemavekov nikdy by sme nemal skakat z jednej strany na druhu. Takze, od roku 1941 co som sa narodil mi Rusko (nehovorim rusi) nic dobreho nedalo a nedalo mi ani sancu nieco dobreho ocakavat a preto nevidim dovod radostne vrtiet chvostom pri pohlade na dnesne Rusko a jeho ciny.
A nezabudnime na to, ze sme stale pod intenzivnou masazou, medii, internetu debatnych kruhov ako je tento. Ako to bolo naozaj? Este sa napriklad uplne neotvorili archivy prvej svetovej vojny. Takze chodte mi vsetci so svojimi pravdivymi pohladmi na udalosti niekam.
A tesim sa na to ako sa do mna pustite.
27.11.2015 - 11:05:54
015
No práve .. niekam patríme .. ale prečo nemôžeme patriť všetci spoločne ? Tj .. napr. my, Rusi, Američania, Sýrčania , Turci, Kurdi .. čo tomu bráni ?
27.11.2015 - 11:37:39
00
Co tou brani aby sa mali vsetci susedia vo vchode radi? :) Co tomu brani aby sme mali radi ebikerov? :))
27.11.2015 - 11:43:49
01
Ja vás mám rád. Majte ma radi! :D
27.11.2015 - 11:45:59
03
MageZ RE: "It takes two to tango" ..no neviem ci si videl jednu reklamu s petrom sagvanom ale ten si to v nej švihol s krasnou "елочкой" . :-)


Naposledy upravil Dagger dňa 27.11.2015 - 11:56:03, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2015 - 11:47:33
00
janovarga napísal:
napr UPN eviduje tieto incidenty, kedy CS pohranicnici strielali do Rakuska, ci Nemecka a Nemci aj Rakusania proti tomu formálne protestovali..a bolo ich relatívne dosť. Dokonca aj prípady, kedy sa "našim" podarilo zastreliť narušiteľa napr. v Nemecku..


nieco podobne som chcel napisat aj ja v ten den ale nenasiel som odvahu. vdaka Ti. uplny suhlas.
27.11.2015 - 11:55:00
00
MageZmyslis, ze hejtovanie ebikov a zazeranie na susedov, ktori rano hladaju najmaksiu stenu na vrtanie, sa da vobec porovnavat s vojnou a zabijanim ? V tom je nieco ine ..
27.11.2015 - 11:57:56
00
pista, pekne zhrnuté,
ten co si hovorí Jezus to tu už konečne môže LOCK-núť
27.11.2015 - 12:05:02
00
Tam to zacina
27.11.2015 - 12:06:17
00
lto napísal:
No práve .. niekam patríme .. ale prečo nemôžeme patriť všetci spoločne ? Tj .. napr. my, Rusi, Američania, Sýrčania , Turci, Kurdi .. čo tomu bráni ?

svet NIKDY nefungoval takymto systemom a NIKDY nebude, kvoli kulture, nabozenstvu, zavisti historii a vela dalsich veci. akurat to bolo ciastocne limitovane mobilitou. prekvapivo pre teba sa mobilita zmenila ergo je to len viac na ociach. obdobie kludu ktore si uzivala zapadna kultura a poslednych 25rokov v podstate aj my je prec. ty si si jednoducho nevsimol ze svet sa niekam pohol a nie si mentalne pripraveny to akceptovat. deti kvetov to riesili travou, ty to riesis svojim sposobom. a tym sme zas pri tom ze pre teba je najlepsi opusteny ostrov kde ti nikto nebude sahat na "tvoje" traily a budes si moct zit pekne v harmonii s prirodou a vsetky srnky ta budu mat rady.
27.11.2015 - 12:55:44
02
Nemôžeme zmeniť svet, ale pokúsiť sa o tom musíme. Najlepšie keď začneme od seba... ;-)
27.11.2015 - 13:02:27
02
Hmm ... Takže svet funguje na princípe "človek človeku hajzlom" ... Načo nám je ale potom demokracia? Keď tomu nedokáže zabrániť?
27.11.2015 - 13:34:51
00
aJoN napísal:
pista, pekne zhrnuté,
ten co si hovorí Jezus to tu už konečne môže LOCK-núť


snad nikoho neurazim, ale nechapem tymto vyzvam na zamknutie temy kde sa podla mna diskutuje v slusnych medziach a nikto nikoho nejako neuraza. to ze sa tu objavilo par ludi s politickym pozadim, pripadne inymi nazormi ako mam ja alebo ktokolvek iny neznamena ze budem pozadovat zamknutie temy. ( ak mi niekto v zivote vadi, nemam problem ho uplne ignorovat a vobec s nim nedebatovat )

osobne tiez nesuhlasim s niektorymi nazormi co tu maju druhi ludia, ale bud sa nad tym povznesiem, mavnem rukou alebo zamyslim ci predsa len nemoze trosku pravdy aj ten druhy. a pravdu povediac ze niektorymi prispevkami co som si precital tu ( a aj v inych diskusiach ktore este nie su pre dobro demokracie zamknute ) som dokazal zmenit svoj nazor, pripadne snazil som sa o danej situacii/nazore zistovat viac.
27.11.2015 - 13:45:35
010
MailoKE napísal:
Hmm ... Takže svet funguje na princípe "človek človeku hajzlom" ... Načo nám je ale potom demokracia? Keď tomu nedokáže zabrániť?

čo s tým má spoločné demokracia, resp. ako by mala TOMU brániť? ..ale aj odpoviem: minimálne nám je na to, aby sme na ňu mohli v kľude nadávať..
27.11.2015 - 14:18:46
02
janovarga napísal:
napr UPN eviduje tieto incidenty, kedy CS pohranicnici strielali do Rakuska, ci Nemecka a Nemci aj Rakusania proti tomu formálne protestovali..a bolo ich relatívne dosť. Dokonca aj prípady, kedy sa "našim" podarilo zastreliť narušiteľa napr. v Nemecku..

Tak som si to v materialoch UPN dohladal a mas pravdu ... stali sa taketo pripady. Nasiel som ich 5 a osoby, ktore v tom boli zainteresovane boli po 1989 sudene. Vzdy ale slo o prehnanu osobnu iniciativu a nie o systemovu zasadu. A to si myslim aj napriek tomu, ze system tychto pachtelov vtedy nestihal.
27.11.2015 - 15:11:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up