Jiří Menzel, keď sa ho nejaký redaktor snažil dotlačiť k morálnemu odsúdeniu českých politikov, mu povedal niečo v tom zmysle: "Viete, pán redaktor, ja ale sám som si nie celkom istý, aký by som bol, keby som sa nejakým spôsobom ocitol na ich mieste."

Bolo to už dávnejšie, čo to povedal, ale vrylo sa mi to do pamäti.
11.12.2015 - 07:40:54
01
Asi nikto z nas nemoze tvrdit so 100% istotou, ze by bol iny, keby bol politikom. Kazdy vraj ma svoju cenu a tak zalezi iba od vysky uplatku. Mozno ze existuju aj slusni ludia, ale ti nemaju sancu sa v politike presadit. Takze koho mame vlastne volit?
Naviac tam hore to maju velmi dobre vymyslene ... maju moc, ale ziadnu osobnu zodpovednost pri jej vykone ...
11.12.2015 - 07:57:41
00
Mate niekto aj realne skusenosti s politikou? trebars na lokalnej urovni
Lebo teoretizovat je jedna vec, ale prakticky si to skusit a ist s vlastnou kozou na trh je uz trochu ina vec.
Kedze poslednu dobu som zacal viac spolupracovat s vedenim obce a spoluorganizovat rozne podujatia, tak viem svoje.

Vela ludi tam ide len a len s dobrym umyslom, ale skor ci neskor (spravidla skor, casto uz pred nastupom do funkcie) zacne byt pre niekoho, nejaku skupinu hajzlom, zlodejom, neschopakom....
Jednoducho pri takmer kazdej cinnosti sa najde niekto, komu to vadi ci nevyhovuje a zacnu sa mutit vody.
Nebudem tu vypisovat vseobecne priklady, ale len na ilustraciu: v zime treba odrnat sneh z ciest, ako to urobit aby bol kazdy spokojny? zacne sa na hornom konci, ludia na dolnom budu hned nadavat, alebo opacne. Treba mat pripraveneho cloveka aj s technikou a to nieco stoji - hned zacne niekto vytykat ze zbytocne sa minaju peniaze ked nesnezi. Nasnezi, tak casto ta ista skupina osob zacne mudrovat, ze preco nie je kupenych viac traktorov..... a to uz take okolnosti ako ze niektore cesty ma v sprave kraj (sprava ciest) ale nadavky poberie vedenie obce

No teraz si taketo male problemy (a co uz potom ked ide o vacsie peniaze!) vynasobte podla velkosti, ci uz mesta, alebo priamo statu a zistite, ze to nie je take jednoduche, ze trochu ine v realite. Resp. ak viete urobit veci lepsie, tak nevahajte :)
11.12.2015 - 08:30:51
07
..a kto si to chce naozaj vyskusat, staci napr take zateplovanie v panelaku, alebo nejaky lokalny projekt.. to len zisti, ako sa na tom nabalil/dodr../mal/mohol/spravit inac.. ja sa po takýchto skúsenostiach divim, ze niekto dokaze analyzovat politikov ako vyrazne negativne iných oproti elektoratu..
11.12.2015 - 11:11:53
00
tak DAES uz nasral aj narkomafiu .......celkom pobavilo.... :D
aj ked Topky niesu zrovna najhodnovernejsi zdroj :lol:
http://www.topky.sk/cl/1000791/1515469/Najhladanejsi-mexicky-narkobaron-vyhlasil-vojnu-Daes--Vodcovi-poslal-e-mail-plny-vyhrazok
11.12.2015 - 11:14:55
00
Mam pracovnu skusenost s 1 ministerstvom - tam su pozicie politicke (obsadzovane priamo sponzormi strany, maju za ulohy nasmerovat velke ksefty) a nepolticke (obsazdovane samotnym ministerstvom) - vsetko ale v konecnom dosledku spapieruvaju a realizuju prave ti nepoliticki "robotnici", casto za smiesne platy...urobia vsetko co sa po nich chce...casto su to vyhoreni ludia, ktorym uz je vsetko jedno, nezriedka aj uplne nekompetentni, kedze na svoje pozicie sa dostali len tym, ze tam dosatocne dlho kysli a boli "dostatocne spolahlivi". Zrejme standartny stav statnej spravy. :)

Slovaci maju v krvi ohybanie chrbatov a nevycnievanie z davu. Posomrat, ponadavat a podvolit sa. Ludia maju svoje rodiny, svoje hypoteky, svoje starosti. Kazdy sa chce mat lepsie a nikto horsie. Ci je to ten uradnicky robotnik, si stranicky nominant. Ked je moznost prilepsit si, kto odola? :)

Dalsi problem - na koho by sa pripadny poctivec obratil? Na policiu? :D Papierovo tie nehoraznze zlodejiny vacsinou sedia, skutok sa nestal, skutok nie je trestnym cinom. Boli by potrebne komplexne dlhodobne odposluchy atd. Len to by nemohli mat silove zlozky prsty v mnohych tych kseftoch..
11.12.2015 - 11:34:41
00
aby to nevyznelo tak beznadejne - velmi vela vie urobit nieco co sa da nazvat spolocenska nalada - priemerny clovek ked vidi, ze sa proti korupci bojuje a ze je snaha veci robit poctivo, prikloni sa na tu stranu...naopak, ked je klima taka, ze vsade sa kradne a je to povazovane za standard, tak ked sa vyskytne prilezitost.... :) a ta klima je v poslednych rokoch cim dalej tym blizsia tym casom za Meciara...
11.12.2015 - 11:54:53
01
U nás na bilbórde. :) Čo k tomu dodať. ... hádam to staré: No pasarán. Venceremos.

Prílohy:

rps20151211_122040.jpg
rps20151211_122040.jpg 163.93 KiB thumb_up0thumb_down

11.12.2015 - 12:28:52
02
Pozorne som si prezrel tu past. Len mne sa zda, ze ten palec patri byt prestrceny medzi ukazovakom a prostrednikom?

Prílohy:

Palec.jpg
Palec.jpg 2.53 KiB thumb_up0thumb_down

11.12.2015 - 13:52:46
02
Pišta, pri prvom pohľade som si tiež myslel že je to figa borová.Ale tá by tam aj skutočne patrila.
11.12.2015 - 19:53:13
00
nimm_zwei napísal:
Prd má. Ako naznačil laco, desivému počtu hajzlíkov tam dole priam imponujú hajzlíci tam hore. Rovnaká bezohľadnosť, akurát aplikovaná kdesi dole vo svojich mikrosvetoch. Ale ústa plné pindov na politiku.


To mi nevrav ze ta niekedy za nieco nehryzlo svedomie. To si bud svaty, alebo by si mal ist robit tu politiku :) Kazdeho mozes ojekabatit, ale seba nie. Niekto ide na spoved, niekto robi charitu alebo si inak cisti karmu. Mozno aj ti politici obcas urobia cosi, aby splatili ten dlh ktory maju...To ale nie je riesenie, konat zlo a potom sa kajat. Clovek by sa mal radsej drzat toho dobreho a zhresit len obcas :beer: :pizza: Vsak sme len ludia. A z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze po spovedi citis doslova fizycky ze si v tom kostole nieco nechal. Ako keby si bol o pol kila lahsi :)
Ale pravdou je ze som na spovedi uz nebol davno, ale to je iny pribeh....
13.12.2015 - 10:19:05
00
hrajeme tu zabomysie vojny..... sledujete / vsimli ste si/ propagandu co ide vo vsetych mediach?....
a som za anonymnu anketu koho kto ide volit...
13.12.2015 - 21:55:05
00
:) :) ... hovoríš skoro ako my zamlada: "Vy sa tu zabávate a vonku pritom zúri socializmus!"


Naposledy upravil laco dňa 13.12.2015 - 22:31:10, celkovo upravené 2 krát.

13.12.2015 - 22:25:18
02
laco tvoj smajlik beriem ze si za anketu...ci?
13.12.2015 - 22:28:08
00
Koho volit? Najprv si vymaz zo zoznamu tych co volit len po dlhodobom muceni. Zo zbytku si vymaz tych co nemaju sancu, potom si priprav nieco proti nahlej nezvladnutelnej zaludocnej nevolnosti a pouzi dajaku detsku rozpocitavanku ako ententyny alebo podobne.
13.12.2015 - 23:12:26
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up