lto
Samozrejme ze nezavezuje, ale mam nejaky dovod dat hlas niekomu co nieco slubil a nedodrzal.
Ved mal uz sancu, moznost nieco spravit, ale spravil opak, ze este viac nakradol.
Uz sa snazim o tych ludoch zistit viac, kto to bol, co robil, ci bol v niecom zapleteny...

Mňa serie to, že takých populistických blbostí sa chytajú aj inak normálne vyzerajúce strany, napr. aj taký Procházka (ten sa už dokonca mal vyjadriť, že aj tie vlaky zadarmo sú dobrá vec). Alebo, že Béla hlasoval s Ficom o tom úplne zbytočnom "protiteroristickom" zákone. Toto ma naozaj mrzí.


Ked ta to serie a mrzi tak preco sa stale tocis okolo tych istych stran, ktore uz mali moznost nieco ukazat a dokazat a ako to dopadlo?
Preco nezvolis napr priamu demokraciu, alebo koaliciu spolocne za slovensko?
15.12.2015 - 10:06:05
00
hirwils napísal:
... Ked ta to serie a mrzi tak preco sa stale tocis okolo tych istych stran, ktore uz mali moznost nieco ukazat a dokazat a ako to dopadlo?
Preco nezvolis napr priamu demokraciu, alebo koaliciu spolocne za slovensko?


:) Tvoja rada mi pripadá podobne, ako keď si napríklad taký sir Laurence Olivier posťažuje, že ten Shakespeare ho už v istých fázach začína srať a niekto mu poradí nech namiesto toho radšej pozerá na Markíze Farmu.
15.12.2015 - 13:15:34
04
Je to uhol pohladu ja prave povazujem za markizacku farmu sucasnu politicku garnituru.
Opakujem zacinaju ta srat, ale este asi stale malo vsak?
Kedy prekrocia tvoju "medz"?
Si stale verny a nechas sa opantavat nekonecnymi slubmi a lzami.
15.12.2015 - 14:39:13
00
... lebo v Nemecku začiatkom 30-tych rokov ľudia-voliči boli tiež nasratí na "starých" politikov, tiež sa na svet okolo seba pozerali podobne ako ty, ... no a zvolili Hitlera.

Ja som konzervatívec, mňa zbytočne budeš presviedčať. Takže nechajme to tak.
15.12.2015 - 15:44:41
01
sorry ak to tu bolo
15.12.2015 - 16:58:33
00
laco napísal:
... lebo v Nemecku začiatkom 30-tych rokov ľudia-voliči boli tiež nasratí na "starých" politikov, tiež sa na svet okolo seba pozerali podobne ako ty, ... no a zvolili Hitlera.

Ja som konzervatívec, mňa zbytočne budeš presviedčať. Takže nechajme to tak.


Pekne zmyslanie takze teraz kazdeho jedneho politika, ktory nie je skorumpovany, chce spravit poriadky, oznacme za Hitlera. Toto su velmi chabe argumenty a utoky, ktore zda sa zdielaju podobne zmanipulovani ludia.


Ako mozes volit tych politikov, ktori rozkladli Slovensko?
Cerstvy dnesny priklad: privatizacia SE. Stat predal v 2006 66% Enelu za 860 000 000 Eur.
Dnes? Enel predava 33% EPH za 1 300 000 000 Eur (ceny elektriny pritom az tak vyrazne nestupli).
A to nepocitam tie miliardy ziskov pocas toho obdobia.

Ako fakt mi vysvetli ako aj napriek tejto spicke ladovca dokazes volit tie strany, ktore mali na tomto podiel.
Vidim iba dve moznosti. Bud z tej vlady mas nejake "provizie" alebo si ten konzervativec, ale podla mna riadne zadubeny a zaslepeny.
To uz je lepsia moznost nevolit!

Este sa nakoniec pre istotu spytam myslis to vsetko vazne co pises, alebo sa iba hras na trola?
15.12.2015 - 19:24:32
01
Teraz čakáš, že sa nechám tvojimi urážkami vyprovokovať? Nedočkáš sa. Nebaví ma s tebou diskutovať. Debata ma baví iba ak spoludebatujúci je aspoň zhruba na primeranej úrovni.
15.12.2015 - 20:38:47
01
Mna tiez nebavi s tebou diskutovat, pretoze sa od teba nikdy nedockam odpovede.
Zamerne sa im vyhybas alebo miesto toho pouzijes nejake odveci prirovnanie.

Neviem preco spominas primeranu uroven, kedze nepouzivam ziadne vulgarizmi (iba jeden som prebral od teba).
Bude to asi tym, ze davam priame otazky a to sa niektorym ludom nepaci.

A ziadne provakacie neskusam iba sa snazim o priamu a uprimnu diskusiu
16.12.2015 - 07:38:51
00
hirwils napísal:
Ako mozes volit tych politikov, ktori rozkladli Slovensko?
Cerstvy dnesny priklad: privatizacia SE. Stat predal v 2006 66% Enelu za 860 000 000 Eur.
Dnes? Enel predava 33% EPH za 1 300 000 000 Eur (ceny elektriny pritom az tak vyrazne nestupli).
A to nepocitam tie miliardy ziskov pocas toho obdobia.


preco oznacis za rozkradacku napr. tuto privatizaciu a absolutne nespomenies dovody, dost podstatne, ktore k nej viedli? ze za ten predaj, tak trochu dost, mozu napr. aj taky narodniari, co by jedna fajta s tvojim milacikom (minimalne cast elektoratu sa im prelina) a spasitelom?
preco porovnavas hodnotu podniku pri kupe a pri následnom predaji o par rokov neskor? ked niekto kupil druzstevny byt v 91, tak ho nemoze predat za viac v 2005? Skus radsej tie tvoje cisla trochu rozviestm, pretoze normálnemu cloveku nedavaju zmysel - su to len cisla, ktorých sa chytas a len preto, ze to druhe je vacsie, no v podstate nic nevypoveda o tom prvom. Zapocitaj najprv vsetko, tak ako sa ma a podobne a potom machruj, aky to bol nevyhodny predaj..
16.12.2015 - 08:26:46
00
NAPIS mi dovody (tie dost podstatne ktore spominas), ktore viedli k tej privatizacii.




Potom ti napisem ako to bolo v skutocnosti.

SNS ma nezaujima to nie su narodniari.

Ako mozes porovnavat drustevny byt s najvacsim vyrobcom elektriny na slovensku, prevadzkujuceho 2 atomove, 2 tepelne a cez 30 vodnych elektrarni (do nedavna aj s gabcikovom)?
Tie cisla DOST vypovedaju, ale ak ti to nie je jasne tak dam dalsie:
Zisk cez 2 000 000 000 EUR pocas toho, ako to prebral enel
16.12.2015 - 08:51:20
00
Keby to zostalo štátne, pravdepodobne by to bolo v strate, lebo zisk by sa rozpustil na zákazky prihraté "spriateleným" firmám. A vlastne je to stále o tom. Za súčasných výkupných cien elektriny je stavať Mochovce holý nezmysel, potrebovali by zhruba dvojnásobok (ak niečo má zmysel, tak jedine niečo, čo vie vyrábať špičkový prúd...)

Na dostavbe sa má niekto nabaliť, to je jediný dôvod, prečo na to tlačia.
16.12.2015 - 12:05:23
00
Štát je najhorší vlastník.

Pamätáte sa na železničné CARGO? Miklošovci už mali pripravenú jeho privatizáciu. Záujemcovia boli solídni. Už to bolo na spadnutie. Ale prišiel Fico po voľbách v roku 2006 a celú privatizáciu CARGA zastavil. Nebudeme predsa predávať zlaté teľa, nie? CARGO bolo vtedy ziskovou firmou. No a teraz, po pár rokoch je štátne CARGO v hlbokej strate a ešte sa tam naviac dejú divoké veci s jeho majetkom.
16.12.2015 - 13:31:22
01
Hmm ... "Štát je najhorší vlastník."? Ako je to teda? Vyberieme vo voľbách ľudí, ktorí majú riadiť štát ... teda aj štátne podniky ... A keď teda niesu schopní zmenežovať jeden podnik, ako môžu byť schopní riadiť taký kolos, ako je štát? Či riadiť štát je jednoduchšie, ako firmu? Tie predaje štátnych podnikov, to je ako keď sa hospodár zbavuje svojho stáda ... síce na krátky čas získa väčší obnos na rozhadzovanie, ale keď sa peniažky minú ... môže ísť po žobraní.
"Štát je najhorší vlastník." ... Keďže nebolo konkretizované že pod koho vládou, mne z toho vyplýva, že je jedno koho zvolíme, každý bude rozkrádať to, čo je štátne. Otázkou však je, ako sa CARGO stalo "zlatým teľaťom", keď dovtedy bolo stále iba štátne? Žeby v tom konštatovaní ešte chýbalo upresnenie, že o aký štát sa jedná?


Naposledy upravil MailoKE dňa 16.12.2015 - 16:03:06, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2015 - 14:23:29
00
Vo velkych korporaciach sa peniaze rozhadzuju rovnako ako v statnom. A pokial ide este nebodaj o velke banky, tak to tiez zaplatia danovi poplatnici. Clovek si nevyberie. Je to len o ludoch a ich moralke. Kradlo sa v socializme, kradlo sa potom, kradne sa teraz. Kradlo sa u nas, aj v zahranici. Ti co nekradnu, nie su pri koryte, az sa tam dostanu obvykle zacnu, alebo ich vysankuju z hry ti, co kradnut chcu (na to su obrovske moznosti, ako to spravit). Kazdy ma moznost volby, ale opakovane volit zlodejov a klamarov (bez ohladu na stranu) je diagnoza :)
16.12.2015 - 15:09:57
01
rozdiel je este medzi kradnutim "normalnym" - nikede sa nieco uzitocne robi, tak sa 10-30% preveksluje pookolo dovrecak a tym ako lupi SMER suita teraz - za stovky milionov eur projekty, z ktorych nie je absolutne ziady uzitok a po zaplateni faktur sa vsetko zabudne a ide sa na dalsi projekt...
16.12.2015 - 16:19:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up