Nikdy nehovor nikdy, stačí jeden problém a tvoje nikdy môžeš vysvetľovať Bohu, Jahvemu, Brahmovi, či Zeusovi ;) Osobne mi svedomie nedovolí dať sluchátka do uši, aj keby som mal minimálnu hlasitosť
04.02.2013 - 21:28:57
00
Ano, ale aký rozdiel je v jazde so sluchátkami a bez nich ?? ;) So sluchátkami jazdím rovnako ako s nimi, v rovnakej lajne, v rovnakej vzdialenosti od krajnice, rovnako sa pri odbáčaní otočím za seba a skontrolujem situáciu ;) . A ak mi nejaký blbec nedá prednosť na križovatke, tak tam bude úplne jedno či sluchátka budem mať alebo nie.

Je to každého vec, nikoho do toho nútiť nebudem a ani nechcem, len cyklisti z tohoto akože "problému" robia zbytočného strašiaka zvyčajne len preto že si nevedia nastaviť primeranú hlasitosť a predvídať, napr. pri jazde v meste hudbu vypnúť,atď,atď,..... . Pre mňa je to úplne bežná a prirodzená vec.
04.02.2013 - 21:43:03
00
Taktiež som vždy počúval hudbu v oboch ušiach. Až sa stala jedna nepríjemná nehoda ( nič vážne, len zadné koleso bicykla malo pravý uhol ) a vtedy som sa to odnaučil. Teraz už iba na jedno ucho.
04.02.2013 - 21:55:04
00
A sluchatko v uchu pri krajnici :) Na nízkej hlasitosti, prečo nie. A aj keď nemám sluchatko, počujem rovnako kvôli vetru.
04.02.2013 - 22:15:37
00
Nikdy nehovor nikdy...
keby si majú povedať zjazdári alebo iný maníci, tak by asi nikto nejazdil DH a ani nič podobné, keď niečo chceš nemôžeš sa stále pozerať na riziká, v podstate by si potom nemohol ani dýchať
04.02.2013 - 23:58:07
00
... je ich problém predbehnúť, pretože nepočujú kôli hudbe v ušiach.

A presne takto mozu posobit pre ostatnych ucastnikov cestnej premavky aj cyklisti na cestach.

Maron: posuvat hranice svojej sikovnosti je ine, ako si sitiaciu v prenavke stazovat slabsim, alebo ziadnym nepocutim dolezitych zvukov okolia.
05.02.2013 - 09:44:54
00
ak pocuvam hudbu pocas jazdy v meste, tak len v jednom uchu. inak by som bol nervozny, ked neviem co sa za mnou deje. ale ked trebars stupam tazkym strmakom na nejakej polnej ceste, tak je dobre vypeckovat nejaky motivacny song. trebars:
http://www.youtube.com/watch?v=VgSMxY6asoE
just joking ;)
05.02.2013 - 10:11:20
00
už som to tu raz spomínal v inej téme:
pred časom som na Donovaloch obiehal jedného cyklistu a ako som sa tak "náhle zjavil" plece pri pleci vedľa neho, tak som len počul: "*****, ako som sa zľakol!"
...neviem, či zrovna toto je cesta, ktorou treba ísť...
05.02.2013 - 11:19:02
00
..., či Zeusovi ...

Zeusovi se neříká, Miloši.
05.02.2013 - 11:27:29
01
hm, a ako sa podľa vás reálne zvýši riziko pádu/nehody, keď má človek v ušiach sluchátka oproti jazde bez nich? Myslíte si, že keď požujete zozadu blížiace sa auto, tak sa mu vyhnete? Nie je lepšie jazdiť tak, aby sa nebolo treba vyhýbať?

Pri jazde na ceste stačí pri každej zmene smeru hodiť očkom dozadu, či sa neblíži auto (čo je u mňa samozrejmosť, či už počúvam hudbu, alebo nie). A ak sa človek drží čo najviac pri krajnici, nie je problém. Na zľaknutie spôsobené náhlym objavením sa auta sa dá pripraviť, predsa len sa dá predpokladať, že na ceste bude okrem mňa i nejaké to auto, čo ma sem-tam predbehne.

Oveľa horší sú podľa mňa cyklisti jazdiaci stredom pruhu, to už ale viac súvisí s ohľaduplnosťou (vodičov i cyklistov), než s nebezpečným počúvaním hudby...

btw, v lese nepočúvam muziku preto, lebo na lesnej ceste jazdím kadejako a taký stret s lesným traktorom za zákrutou, ktorý nepočujem, už býva dosť nepríjemný :)
05.02.2013 - 13:46:19
00
To sú také argumenty, ako keď Gašparovič odôvodňoval prečo nemôže vymenovať Čenteša za gen. prokurátora.

Ale inak, plne súhlasím. Tiež by som radšej nepočul ako do mňa na asfaltovej ceste šmykom vráža auto.
05.02.2013 - 13:50:22
00
Ked idem sam na cely den tak je prijemne si k tomu dat hudbu. Len na prave ucho. Ale priznavam sa, ze sa stane, ze sa vynori moja oblubena a dam aj lave ale musi to byt mimo civilizacie teda aj beznej komunikacie. Dajme tomu ak je signal rad pocuvam slovensky rozhlas. V taky cas je clovek lenivy preladit a pocuvam aj vysielanie pre mamicky, ved kto vie mozno sa raz hodi ked viem ako kojit. :-)
05.02.2013 - 14:45:13
00
jni: Isteze, predpokladat auta na ceste je normalne. Dokonca aj to ich tesne predbiehanie sa da v hluchote zvladnut. Ale vies reagovat aj na auta s pravom prednosti v jazde, na auta a vlaky trubiace, odvracajuce nebezpecenstvo a na krik okoloiducich? Kolkokrat sa stalo, ze hluk okolia nas upozornil na nebezpecenstvo?
http://www.rozhlas.cz/motozurnal/bezpecnost/_zprava/sluchatka-na-usich-v-provozu-jsou-hazard--953996

http://www.cas.sk/clanok/229189/cyklistu-petra-29-zrazil-vlak-mal-v-usiach-sluchadla.html
http://www.novinky.cz/krimi/242908-cyklista-se-sluchatky-neprezil-stret-s-kamionem.html
05.02.2013 - 14:53:41
00
To su ale extremisti so spuntami v oboch usiach a zvuk vyhuleny naplno. Toto je samozrejme pokus o samovrazdu.
05.02.2013 - 14:56:37
00
@laco, keď do teba pôjde na asfaltovej ceste šmykom auto, tak je asi ozaj lepšie to nepočuť, lebo sotva stihneš zareagovať.

@jfab: keď počujem auto s právom prednostnej jazdy v odhlučnenom aute pri hrajúcom rádiu, počujem to aj na biku s hudbou v uchu.

No a vojsť do cesty naloženému kamiónu alebo dokonca pod vlak, tak to už je problém skôr medzi ušami daného cyklistu (bez urážky). Ja osobne veľmi neriskujem a môj spôsob jazdy je podľa môjho názoru zlučiteľný s počúvaním hudby ;)
05.02.2013 - 15:36:15
00
keyboard_arrow_up