Zdravím, chcem sa spýtať či niekto viete ako je to zo slúchadkami na ceste, v meste alebo v obci,.. môže ma za to polícia pokutovať ?
diky za odpoveď
Neviem či som to dal do správnej sekcie, ak nie sorry..
03.02.2013 - 22:49:10
00
Ako je to v zákone neviem, ale mať štuple v ušiach v meste alebo na ceste (proste v premávke) je hazard zo životom. V lese to môže byť každému fuk...
03.02.2013 - 22:56:23
00
Ja sluchátka nosím na ceste takmer stále, na MTB iba výnimočne :)

K téme: spomínam si iba na nejaké info týkajúce sa chodcov a počúvania muziky cez sluchátka. Inak osobne dávam jeden štupeľ z ucha von, keď ma predbehnú ochrancovia zákona, pre istotu... Zákon sa k tomuto asi exaktne nevyjadruje, ale v prípade argumentovania s policajtom by som použil analógiu s vodičom auta - kedže aj cyklista aj vodič je účastník premávky, prečo by vodič mohol počúvať muziku a cyklista nie?
03.02.2013 - 23:32:51
00
Lebo cyklista má 1000x väčšiu šancu skončiť pod autom keď ho nepočuje. Ako jazdite si ako chcete, je to váš bordel :)
03.02.2013 - 23:39:38
00
ja mam obcas len jedno sluchatko na pravom uchu, lebo mi tam hra len radio, preto mi staci len jedno sluchatko. Na lave ucho pocuvam okolie a auta :)
Je vsak dost mozne, ze by to fizlovi vadilo, keby ta nahodou zastavil kvoli celkovej kontrole, ale asi ta len upozorni.

(to som skor zvedavy jak by sa k tomu postavil rakusky polis :)
03.02.2013 - 23:54:14
00
V pravom pocuvam hudbu, lave aktivne nepouzivam, tym pocuvam okolie a hlavne auta za mnou. Pokial fuka silny vietor, davam do usi obe sluchatka, ale bez muziky. Pocujem, co sa za mnou deje a chranim usi pred prievanom (mam ich citlive). Policajti zatial nehovorili nic, je to ako telefonovat cez handsfree. Zmienku v zakone som nenasiel.
04.02.2013 - 02:33:43
00
Zdravím, chcem sa spýtať či niekto viete ako je to zo slúchadkami na ceste, v meste alebo v obci,.. môže ma za to polícia pokutovať ?

Pokutovať možno ani nie. Stačí zbiť obuškom.
04.02.2013 - 08:08:04
00
Neschvalujem pouzivanie sluchadiel v premavke, ale su medzi nami aj ludia so sluchovym postihnutim a na bickloch jazdia. Len preco si to niektori zdravsi jedinci takto v premavke stazuju (a aj inym), nechapem.
04.02.2013 - 08:38:11
00
... stazuju, nechapem.


Stazuju? Ved sluchatka nie su tazke. :o
04.02.2013 - 14:39:26
00
to sú takzvaní "chronickí sťažovatelia" :)
04.02.2013 - 15:36:29
00
Už len kvôli výprasku s tým obuškom by som si ich dal, taká masáž hýždí pri tréningu nezaškodí :D
ja tiež počúvam viac menej jedným uchom, alebo to mám potichšie, že počujem autá a tak ale keď vidím fízlov tak si to pre istotu vyberiem, preto som sa pýtal
04.02.2013 - 15:53:54
01
Stazovatelia si stazuju situaciu tazkymi sluchatkami:)
04.02.2013 - 18:30:15
00
ja som partkrat pocuval ale len s takymito

shop.softcom.cz

ale hlasitost som mal tak aby bolo vsetko co sa okolo mna deje normalne pocut a len ako "podmaz" mi hrala hudba. so zatvorenymi sluchatkami alebo nebodaj spuntami by som sa neodvazil
04.02.2013 - 19:07:33
00
Čo nie je zakázané je dovolené, ale každý si je strojcom svojho šťastia/nešťastia...
04.02.2013 - 19:43:03
00
Slúchadlá nosím už viac než 15 rokov a nikdy som nemal žiadne problémy s tým že by som niečo nepočul práve kôli hudbe na ušiach. Len ich človek musí používať s rozumom ;) , žiadne peckovanie naplno a podobné hlúposti.

Nechápem ak niekto tvrdí že so sluchátkami na ušiach je cyklista viac ohrozený. Ako ??? Však či idem so sluchátkami alebo bez nich, stále jazdím rovnako. Rovnakým smerom, rovnakým tempom, rovnakým štýlom. nerobím žiadne "myšičky" pomedzi autá. Ak obchádzam prekážku (dieru v ceste, iného cyklistu,.....), tak vždy sa otočím a skontrolujem situáciu za mnou, či už mám sluchátka na ušiach alebo nemám.

Ja osobne som ešte nikdy nepočul že by cyklista spôsobil nehodu kôli tomu že mal sluchátka na ušiach ;) . Stretávam dosť veľa cestných cyklistov ktorí tiež majú sluchátka v ušiach a paradoxne nie sú to žiadní teenageri, ale starší chlapi.

Skôr mi vadia "rekreační" cyklisti a korčuliari na cyklochodníkoch, ktorí sú roztiahnutí po celej šírke cyklochodníka a je ich problém predbehnúť, pretože nepočujú kôli hudbe v ušiach. Okrem týchto exotov som ale s hudbou na ušiach nikdy problémy nemal a to fakt jazdím (behávam,bežkujem,bikujem) viac než 15 rokov s muzikou na ušiach ;) .
04.02.2013 - 20:17:23
00
keyboard_arrow_up