Potrebujem radu,

mám ponuku pracovať ako programátor (php, zend framework, vyvýjanie modulov pre eshop systém, testovanie, písanie dokumentácie) lenže na živnosť pričom by som bol platený od hodiny. Ponúkaný plat je 5 eur/hod čo sa mne osobne zdá strašne málo (firma sídli v Šali, žiadne benefity, práca z domu). Pôvodne som to chcel odmietnuť hneď, ale keďže sa v živnosti nevyznám radšej si nechám poradiť. Práca je to na 8 hodín denne priemerne, nie je ale problém pracovať dlhšie či cez víkendy takže tých 900 eur by sa dalo dať. Pri použití kalkulačky na profesii http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/pracujem/mzdy/vypocet-mzdy/vypocet-odvodov-zivnostnikov/40370 mi celkový zisk v default nastaveniach po odvodoch vychádza 4 777.53 na rok, čo je teda vážne málo. Dá sa na tom zarobiť aspoň tak aby som mal tých 700 eur minimálne (po odvodoch) ?

brať to ?
15.04.2010 - 17:59:52
00
Ako ti budú na diaľku rátať odpracované hodiny ktoré im následne vyfakturuješ? Pekná ičovina, ľahko vzniknú nezhody a nervy. Ak sa na to dáš skús si maximálne možnými spôsobmi overiť tú firmu, zneje to veľmi vychcane. Ak by si náhodou zakladal živnosť prvý rok neplatíš odvody, takže neviem aké sú tvoje príjmy, životné nároky ale na chvíľu to robiť môžeš. hehe
15.04.2010 - 20:45:15
00
To bude pekný odrb... Možno 2-3 mesiace to bude fungovať, ale čo potom? Najprv sa bude zoškrtávať počet hodín, potom budú meškať úhrady... Občas nebude robota a keď nebude čo robiť, tak nebudú ani hodiny. Z čoho potom budeš platiť odvody do poisťovní?
15.04.2010 - 21:24:36
00
nechcel by som pracovať na vlastnú živnosť pre nejakú firmu na čas za 5 € na hodinu.keď živnosť tak úkol.toto urobím a toľko za to dostanem.hotovo.určite si nenechám určovať čas koľko mám čo robiť na vlastnej živnosti.je to moja živnosť a môj čas ktorý si ja zadelím ako potrebujem.a keď náhodou chcú platiť k výkonu aj čas tak ja poviem koľko času som kde a čo robil.veľmi klamať sa o tom nedá.
celkovo k živnosti odvodom atď.je rozdiel iba živnosť a živnosť popri zamestnaní.do toho čo ti ponúkajú by som nešiel.
15.04.2010 - 21:36:58
00
len som sa chcel uistiť že tým že to neprijmem o nič neprídem,

inak to rátanie hodín ide cez programy ... proste sa zadá úloha a čas dokedy sa má úloha spraviť, prídem ja poviem si dobre toto spravím a cez program si to otvorím a robím ... jednak vidno kto koľko načom robil ale zároveň je presne možné dohľadať kto spôsobil chybu
15.04.2010 - 21:59:37
00
Ako ti budú na diaľku rátať odpracované hodiny ktoré im následne vyfakturuješ? Pekná ičovina, ľahko vzniknú nezhody a nervy. Ak sa na to dáš skús si maximálne možnými spôsobmi overiť tú firmu, zneje to veľmi vychcane. Ak by si náhodou zakladal živnosť prvý rok neplatíš odvody, takže neviem aké sú tvoje príjmy, životné nároky ale na chvíľu to robiť môžeš. hehe

Si si isty ze prvy rok sa neplatia ziadne odvody?
15.04.2010 - 22:23:59
00
Prvý rok platíš len minimum do zdravotnej poisťovne. Neviem kolko je to pre tento rok ale tipujem, že cca 40-45€.
15.04.2010 - 22:41:57
00
ano tak nejak, nechce sa mi to pozerat ale nejakych 43,.. alebo 42,..
15.04.2010 - 23:18:48
00
keyboard_arrow_up