missy: kvalitka na pohľad :P
Ale proti M :wink: eride nič nemám....
13.02.2008 - 12:53:45
00
A k tej meride. Znacka ako taka sa mi vobec nepaci. Nema prakticky ziadnu filozofiu. Kazda vyznamnejsia svetova znacka ma nieco svoje, vynimocne. Myslim si, ze Merida nedrzi krok ani strukturou svojho produktoveho portfolia. Cudujem sa, ze v dnesnej dobe tak popularne biky so zdvihom 150 mm a viac zaradila az teraz.


Nema filozofiu? A ja som si naivne myslel, ze filozofia je presne o tom, ked niekto podporuje urcity styl a snazi sa ho rozvijat... Merida podporuje "iba" maratonske a XC serie a venuje sa primarne "iba" XC bikom, teda podpore masovo najrozsirenejsej MTB discipliny, ktora je naozaj dostupna pre väcsinu ludi. Aj to je jeden z dovodov, preco az teraz v poslednych dvoch sezonach zaraduju do ponuky aj AM biky, nie je to dominantna oblast Meridy. A ked sme pri tom a pozrieme sa na to cez peniaze z marketingoveho hladiska - oplati sa viac predat milion lacnejsich HT XC abo 100 tisic drahsich FS AM?

K tomu praskaniu - osobne poznam 2 pripady prasknutych ramov:
rok 2001 - Merida Cobra - jazdena na DH pretekoch 105 kg chalanom (nebola urcena na DH!)
rok 2005 - Merida LRS (model 2004) - prasknuta zadna stavba, jazdena XC a maratony 85 kg chalanom (pre sezonu 2005 uz zadnu stavbu v Meride redesignovali a nepraska)

Dalsie pripady prasknutych ramov (majitelov ani rocniky ramov nepoznam, ale boli to vzdy zaciatky produkcie daneho typu tak isto ako pri Meride):
GT iDrive - ram
Giant Reign - ram
Scott Scale - zadna stavba

A este pre orientaciu: Ja aj kamos mame doma stare HT Meridy MATTS rocnik 1998 (aj teraz ju jazdim kym servisujem moj druhy bike) a absolutne ziadny problem, dalsi traja kamosi teraz aktualne jazdia Meridu LRS (modely 2005 - 2007) a absolutne ziadny problem.
13.02.2008 - 12:55:59
00
missy: kvalitka na pohľad :P
Ale proti M :wink: eride nič nemám....

jo, ja taky.. :wink:
13.02.2008 - 13:00:59
00
No už som videl veľa ale na takomto mieste prasknúť rám no fasa – nemohla to zaviniť sedlovka teda jej nedostatočné zasunutie ?
13.02.2008 - 17:26:11
00
..no, pravda je, ze brasko ma dlhe nohy, takze sedlo ma dost vysoko, ale k tomu aky to moze mat na ram vlpyv sa radsej vyjadrovat nebudem, kedze znalosti podobneho typu mam vseho vsudy zadne..
13.02.2008 - 18:05:48
00
Vysunuta sedlovka nema ziadny negativny vplyv na ram.Jedine,ze by ju mal na lajnou...
13.02.2008 - 18:10:17
00
Sa mi tu skladá mozaika, že si viem predstaviť ako sa to mohlo stať.
13.02.2008 - 18:35:01
00
...MERIDA zvára pre GT a pokiaľ viem tak aj SPECIALIZED a SCOTT (to som čítal vo VELE) na ktoré nedá nikto dopustiť .

Pre Spesl asi hej ked ho vlastni ale pre Scott asi tazko http://allanti.com/page.cfm?PageID=328 . Ale je fakt, ze hlavne lahsie verzie od Scottu praskaju tiez. To je uz ale oproti meride aj speslu trocha ina vahova ketegoria.
13.02.2008 - 20:04:42
00
sa to tu pekne rozbehlo :P
13.02.2008 - 22:39:03
00
Zdravim. Citam tu nejake reakcie ohladom Merid a konkretne o praskani ramu. Precital som nieco ale stale mi nie je jasne o ake praskanie ide. Prasknutie ramu ako celku? (zlomenie?) alebo praskanie ako vydavanie cudzich zvukov pri jazde? Pytam sa to kvoli tomu lebo ja mam druhy problem. Pred viac ako dvoma rokmi som si kupil Meridu Matts Sport 100. Akurat tesne po vyprsani zaruky sa mi objavil problem a to praskanie a cvakanie pri pedalovani. Najprv som si myslel ze je to stredove zlozenie ale jeden znamy ktory predaval meridy povedal ze to je uplne v poriadku a tie zvuky ma na svedomi ram, nakolko sa uz s tym v obchode stretol pri reklamaciach. Na biku chodim v podstate malo, som len velmi rekreacny jazdec a vacsinou jazdim po cestach, cross country dost malo. Stretol sa uz niekto s podobnym problemom?
02.09.2008 - 08:09:55
00
... Stretol sa uz niekto s podobnym problemom?

Zla otazka. Stretol sa uz niekto s tym, ze merida nepuka?
Asi po mesiaci od kupy moja merida vydavala zvuky puk-puk od vsadial. Predajca mi nieco odstranil, ale nie nadlho. Vraj je to normalne. A tak si pukala az do jej kradeze. Snad tomu zlodejovi pukla uz naveky.
02.09.2008 - 08:30:53
00
to ze vam pukaju(vydavaju zvuky) bajky, tak to nie je tym ze to je merida...:D
02.09.2008 - 08:47:20
00
noze povedz nam teda cim to tak bude. podla mna je to len nahoda ze puka take velke % ramov od meridy :)
02.09.2008 - 08:59:44
00
Kvalita za rozumnu cenu :lol:
02.09.2008 - 09:32:38
00
Aky pan, taky kram...Kto sa riadne nestara a mysli si o svojom biku, ze je zly, tomu puka.

Btw, ten "znamy" to ti to hned takto vysvetlil alebo aj stred rozobral, precistil, namazal? Asi pred 2-3 tyzdnami aj mne zacal obcas pri silovejsom slapani (najma v stoji) pukat stred, ale po chvili to prestalo. Aspon som to trosku ospricoval a uz to prestalo. Este to hodim do servisu (nemam kluc na Holl II) a bude to OK. Inac zvykne pukat (aspon mne to robilo) zaspinene a zle utiahnute uchytenie sedla o sedlovku.
02.09.2008 - 11:19:14
00
keyboard_arrow_up