Veď na to som narážal. Pokiaľ máš nainštalovať OS (je jedno či XP, Vistu, 7, ...) + minimálne ovládače grafiky a sieťovky, nejakú tú tlačiareň, Acrobat Reader, Office, Mail, tak to nie je proste možné. A toto považujem za absolútny základ (tzv. čisté PC) nehovoriac o tom že k práci zvyčajne človek potrebuje toho trošku viac ako pustiť internet.
Restore z backupu už nie je inštalácia - raz ju bolo treba tak či tak spraviť.
01.01.2013 - 13:21:29
00
kiri a andrej : aAspon dakto to chape. Ako som pisal. User co si potrebuje nahodit videoplayer, winamp a dve hry tak to ma hned. Ale pracovne nalezitosti su nadlho.

Inac ano, nejdem sa hnevat. Vsetko dobre do noveho roku chlapi :)
01.01.2013 - 13:25:02
00
No tak ten zdroj nieje o nič večšia sračka ako seasonic,hlavne pre to že to navrhuje a asi aj vyrába enermax....Enermax mám ja a som s ním 100% spokojný.
Na tvoju kartu ti stačí aj 400W zdroj z prehladom,reálna spotreba v hrách je do 300W
01.01.2013 - 21:13:47
00
No tak ten zdroj nieje o nič večšia sračka ako seasonic,hlavne pre to že to navrhuje a asi aj vyrába enermax....Enermax mám ja a som s ním 100% spokojný.
Na tvoju kartu ti stačí aj 400W zdroj z prehladom,reálna spotreba v hrách je do 300W
citujem:"večšia" teda je....si pozri svetove zastupenie a reklamacie firiem,ktore sa zaoberaju PSUckami CORSAIR+SEASONIC su v kvalite najvyssie..ostatok srakoty...
a na jeho kartu nestaci vobec 400W PSU,uz len vyrobca uvadza min 500W....takze nechapem odkial mas tu hodnotu 400W a realna spotreba v hrach je 300W,ano ale iba ked tam mas ATOMa,,ano ked idluje 3W stacia,ale realne papa cca 131W ta karta urcite,.v kompe nemas okrem karty nahodou este nieco?....
pri takychto kartach by som siel min do 650w zdroja....
02.01.2013 - 00:48:20
00
2Marinada: Robí to odkedy máš novú grafiku? Skus založit starú a ked to nebude robit tak je asi slabý zdroj, najlepsie by bolo keby si si od niekoho pozical silnejsi zdroj a tak zistis ci to je zdrojom.
Skus otestovat grafiku vo FurMarku.
A nebude to aj procesorom? neprehrieva sa? mas na nom stock chladic? otestuj v OCCT, netaktoval si niekedy procesor?
Ako si na tom s vetraním v case? Lebo tá grafika potrebuje aj "prievan" :)
Btw. ty mas Triple channel na doske s dual channel?
02.01.2013 - 11:55:32
00
Teploty su dobre. To som sledoval ako prve. Stara grafika je odpalena takze so nou nic nezistim uz. Chladic mam http://www.alza.sk/chladic-coolermaster-v8-socket-d99779.htm

V bedni je prievan. Vpredu jeden ventialtor a druhy vzadu otocene tak aby bol prievan v bedni. Povenujem sa este tu spominanym testom.

Tie ramky mam nadivoko, to si uvedomujem. S tym nikdy nebol problem ale kludne moze byt, ze jeden modul sa kazi. Zatial to veru vypada na zdroj. Vyrobca sice udava, ze staci aj 500W ale oni nevedia co ma kto v pc. Ak pocitali s dakym setrnym procakon a iba jednym hdd tak to uz mne potom nemoze stacit.
02.01.2013 - 13:46:58
00
marinada: vykon zdroja je jedna vec, druha, ci ma dostatok vykonu prave pre urcitu vetvu. To si skontroluj, ci je to ok. Pada Ti to pri zatazi grafiky ? Podla toho co pozeram, ma tato karta TDP 175W /procak 125W/, co pochybujem, ze by zdroj nestacil /ak nie je problem prave s vetvou/.

Pokial mas teploty ok, ako prve treba vyskusat http://hcidesign.com/memtest/, zadat mu skoro max. fyzickej pamate /pripadne ak mas viac corov, tak prisluny pocet/ a nechat ho prejst aspon 1x. Bezne sa stava, ze memtest nezisti nic, ale vo Windows to zacne padat jak hnile jabko prave pri pusteni hry, kedy zacne pozierat pamat na vyssich adresach. Teoreticky to moze suvisiet s kartou, ale mohlo sa stat, ze si pohol pamatovym modulom pri vymienani, stava sa, ze po dlhsom case pri takom niecom sa mierne narusi kontakt pamatoveho modulu. Potom staci vybrat a znovu nasunut.

Dalej .. na akej chybe to badne do BSOD ?
02.01.2013 - 14:01:03
00
sprav aspon memtest na zaciatok nech vylucis tyzden zbytocneho riesenia problemov...
02.01.2013 - 14:55:40
00
Ved rad by som ale nemam CD na ktore by som ho supol. Kupim ked budem vonka.
02.01.2013 - 15:03:09
00
nechapem co mu tu radite:
v prvom rade nespravil tu prvu pomoc cim vyluci jeho 2D clocking jeho karty+ULPSko...
v druhom rade,ked pouzival predtym mems,tak nema preco robit problem samozrejme ani teraz
v tretom rade stress testy sa pouzivaju vzdy pri upgrade kompu: podla mna ho nevie UROBIT.inac by sem chlapec uz dvno postol logs
atd atd
LTO dobre radi,mozno je to aj vetvou jeho zdroja..i ked TDP jeho karty je 131W a nie 175W...a ako cekujem jeho vetvu
Max Load (A) 36 30 18 18 18 18 0,8 3

s prstom v nose musi utiahnut tu grafu,jedine ze by mal tu jednu vetvu naprd :D,ale to nem mozne,

marinada a co tak pouzit vyrobok zvany USB? paneboze

ak mas VNC,TW.. tak ti tie testy spravim a aj ti ten navod spravim do 10 minut....
02.01.2013 - 15:22:27
00
MARINADA: SPRAVIM TI DALSI POSTUP PRE AMATERA :D

1.stiahnes http://www.afterdawn.com/software/system_tools/misc_system_tools/memtest86plus_exe.cfm
2.rozbalis na USB kluciku a ano ked sa ta opyta ten blbec ci aj formatting,tak povol
3.restartnes, stlacaj DEL,neboj,nic nevymazes
4.vojdes d modrej obrazovky,neplas sa,ziadne BSOD,to sa vola BIOS
5.tam si vyhladas FIRST BOOT DEVICE ostatne nepovolis a toto jedno vyberies USB-ZIP
6.SAVEni,cize uloz
7.restart a mem test zacina

otazka: asi tak 1 minutu
02.01.2013 - 15:28:43
00
a na jeho kartu nestaci vobec 400W PSU,uz len vyrobca uvadza min 500W....takze nechapem odkial mas tu hodnotu 400W a realna spotreba v hrach je ....

To čo uvádza výrobca je kvoli sračkovím zdrojom,Karta žerie možno 160W pri 100% zátaži,procesor možno 125W ak tam má phenom X4+50W na zvyšok,to je 335W,tolko žerie presne môj PC(AMD 6870,phenom II X4) v hre,napríklad pri Battlefield 3,mám to zmerané.Zdroj mám enermax 350W takže podla teba by sa my ten PC ani nezapol...A ak sú podla teba enermax nekvalitné zdroje,tak začni čítať normálne recenzie,a corsair zrovna k špičkovým zdrojom nepatrí,hlavne čo sa hluku týka.
02.01.2013 - 15:49:14
00
Tak mi dones ten usb kluc teda. Ja curva nemam ziadne medium a nehori mi barak preto aby som hned letel do mesta dake kupit. Ked budem najblizsie von tak ho kupim a spravim to ano? Boot z usb som neraz robil ale teraz nemam nic na to.
02.01.2013 - 15:52:21
00
THE-END - Do canopusa sa nepustaj. Je to najvacsi king v strednej europe :D
02.01.2013 - 15:53:05
00
nehnevaj sa ale mas strasny pristup! nieco chces ale nic nemas, na nic nemas cas, same dristy okolo, sme pre teba len chudaci co sedia po forach zatial co ty ides na chatu. pomoz si teda sam.
02.01.2013 - 15:54:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up