myslim, ze o miesto na disku sa nejaky ten piatok nemusim bat :))

Prílohy:

DSC_1923.JPG
DSC_1923.JPG 530.82 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2019 - 23:58:53
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:34:12, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2019 - 02:41:08
00
:) to by som tomu dal...
planujem to dat do raid 6, ale aj tak mi kopec ostane. btw su to SAS disky, az by mal dakto zaujem o par kusov :), 2.5" 450gb a 600gb, oboje 10000 otackove
04.05.2019 - 08:03:25
00
skusim rychlu otazocku - mate niekto skusenosti s tym, ze klasicke hdd dost straca rychlost sekvencneho zapisu pri "prepisovani" volneho miesta - totizto, kupil som 2. (a treti) usb disk, na zalohu a prekopcil som na ne data z 1. zalozneho disku. Bohuzial, po prekopceni par (desiatok) GB sli prenosove rychlosti na oboch diskoch dost dole - na uroven jednotiek KB/s az desiatok MB/s - potvrdilo sa mi to aj tym, ze ked dam nejakymi softmi skenovat disk, tak niektore sektory maju strasne dlhu pristupovu dobu. Najskorej sa to stalo na disku c.2 a preto som myslel ze je "posraty od novoty" tak som kupil disk c.3, kde sa ale stalo +- to iste.
Tak som disk c.2 skusil preformatovat (NIE rychle, ale kopletne formatovanie) a bezal som na nom sekvencny zapis - na cisto preformatovany disk sa zapis drzal zvacsa nad 100MB/s, aj po zapisani 40+GB nahodnych dat. Bohuzial, ked som skusil len zmazat tento subor a znova spravil to iste (cize predpokladam ze niektore zapisovane sektory boli uz nie "cerstvo sformatovane"), tak zapis opat zacal padat na menej ako jednotky MB/s. Tento test prebehol na ext4, povodne kopcenie na disky bolo ked mali ntfs...

jedna sa o 2.5" 2TB toshiby.
04.05.2019 - 09:29:28
00
normalny disk by nemal ist radovo dole, na kraji je najrychlejsi a smerom k stredu sa logicky rychlost znizuje, kedze je tam mensi obvod... ale to je rozdiel tak mozno 2x
ak to vies rozobrat, tak vyber cisto disk a skus ho zapojit priamo do pc bez toho usb. co som dakedy male taky usb wdc tak to usb bol riadny grc a po roku sa to uplne posralo :), problem bol ze tam bola len usb dosticka a nemalo to sata konektor tak som to mohol rovno vyhodit
04.05.2019 - 10:55:22
00
su to 2 rozne boxy - jeden disk je origos toshiba externy usb disk, druhy som kupil normalny ntb disk + ramcek k tomu.
edit: ten normalny ntb disk je toshiba "PC L200"
04.05.2019 - 11:19:01
00
Stalo sa mi to s USB klucom. Tam bol problem s prehrievanim. Mozno aj pri HDD to nezvlada radic, skus na neho sahnut, ci nie je prehriaty.

Mam vsak iny problem, na W 10 mam v dolnom rohu nastavenie zvuku. Ked som mal vytiahnute sluchadla, bolo tam pekne "speakers" a ked som pripojil sluchadla, zjavilo sa tam "headset". Teraz tam mam cely cas "speakers". Nastavenia sa upravia ako keby tam boli sluchadla, len ich proste nenapise.
04.05.2019 - 16:06:13
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:33:58, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2019 - 16:21:43
00
stanos4 takto sa obvykle spravaju disky so sindelovym zapisom (co je dnes asi uz vacsina s velkou kapacitou), ale malo by to robit az po zaplneni a mazani, plus-minus. A poznat to podla toho, ze aj ked sa na ne nic nezapisuje, tak pracuju (konsoliduju si sektory).
04.05.2019 - 16:31:02
00
Hosť napísal:
Windows ma tusim taky legacy panel, kde vidis vsetky audio zariadenia/konektory, ktory sa otvara cez search "Sound" a ma ikonku repraciku este z cias Visty. Tam si najdi device, ktory zodpoveda sluchadlam, right click -> properties a premenuj ho.


Viem, ale nefunguje to. Ja tam mam len jedno zariadenie. Cize ked si to pomenujem "headset" tak budem mat headset stale. Ci tam sluchadla budu alebo nie.
04.05.2019 - 17:25:46
00
lto napísal:
stanos4 takto sa obvykle spravaju disky so sindelovym zapisom (co je dnes asi uz vacsina s velkou kapacitou), ale malo by to robit az po zaplneni a mazani, plus-minus. A poznat to podla toho, ze aj ked sa na ne nic nezapisuje, tak pracuju (konsoliduju si sektory).


OK, to by teoreticky mohlo byt :(. Predpokladam ze situacie s vela subormi to len zhorsuju.... Dikes
04.05.2019 - 19:03:28
00
stanos4Tiez mam na zalohu nejaky sindelovy (ale 3.5) ale toto nerobi .. ked citam znovu, co si popisoval, tak ak nepracuje, ale trva dlho pristup na sektor, tak je to divne. To by nemalo robit. Ale ked to nerobi po cerstvom formatovani, tak to nejaky suvis s tym ma. Tie disky maju flash pamat, kde si ukladaju zaznamy a docasne aj ako cache, ale nemalo by to takto robit, ledaze by v toshibe boli uplne na hlavu padnuti. Dalsia vec je potom, ze skoro urcite budes mat advanced format a na to treba zarovnavat particiu ako na SSDcku, inak ide vykon dole .. ciste teoreticky by to mohol byt dovod. Na druhej strane ale tieto externe usb disky si obvykle handluju tieto veci sami. Ake mas presne typove oznacenie .. /obvykle vyrobcovia strasne taja, ze je shingled, ale tak mozno aspon ze by na nete o tom bolo, je sanca/.
04.05.2019 - 21:54:49
00
malo by to byt asi "HDWL120EZSTA", na disku je len "HDWL120", model "PC L200", 2TB. Dost tazko sa hlada ze ci je to SMR, alebo PMR, na storagereview tiez 1-2 ludia pisali podobne skusenosti ako ja.
Disk neviem ci uz som formatoval pod win, alebo pod linuxom, kazdopadne zarovnanie by tusim malo byt pri oboch OK, a vyhlasuje mi ze ma logicky sektor 512 bytes a fyzicky 4096 bytes, coz by tiez tusim nemal byt probl. (cize asi som to sformatoval pod linuxom cez default nastavenia....lebo niektory som formatoval na 4096 b. sektor)
Toshibu usb hdd som poslal naspat do amazonu dneska, s tym ze je strasne pomaly zapis, tak mi to akceptovali (ak som pochopil nebude to riesene ako reklamacia ale ako vratenie penazi). Ten druhy - data su uz skopcene, takze diagnostika bude horsia. Cez linux som skusal zbehnut "badblocks", ale len v citacom mode, ci vyhlasi nejake chybne bloky, nic nevykazal. Ked skusam cez windows "diskgenius" alebo "hd tune pro" tak mi vzdy najde dost vela sektorov s pomalym pristupom (dostane timeout na 60+ sekundach), ale vzdy su to vlastne ine sektory....
Uvidime ako sa bude disk spravat, mozno sa na to zatial vyserem (data su na minimalne 2 diskoch/miestach, niektore aj na clustroch...) a potom niekedy zriesim nieco ine ked bude cas a miesto. Teraz som tam skusil zapisat 4.5GB iso subor, a potom 11GB nahodnych dat - ako kedy, najskorej sa to drzalo na 50-110MB/s, niekedy to padlo na par desiatok KB, dlhsie sa to drzalo na 20-30MB/s a potom znova vyletelo na ~100MB/s.
Citanie 4.5 GB isa slo +-150MB/s, takze tam je to pohoda.
kazdopadne, dikes za rady lto :)
04.05.2019 - 22:46:36
01
Jj, ja som toto riesil u Seagate a ani diva sfina nevedela dohladat, co je co /taja to ako zlaty kalich/. Len sa ludia domnievali, ze ak to malo viac ako 64mb cache, tak bude SMR (obvykle 256). A skusenosti s prevadzkovanim OS boli take ako pises. Cista katastrofa. Ja tiez mam 2TB externy USB, ale este normalny, tucny je ako vypaseny brav a nedavno som prave pozeral v alze, ze ake krasne chuducke su tie externe 2.5" usb, ze reku casom. asi teda to vyzera na ten shingel feature .. tiez dik za podrobne info :)
05.05.2019 - 10:47:50
00
mame tri zapnute pocitace v kancelarii. behom piatich minut doslo k dvom mikro vypadkom elektriny. blikli neonky, vzdy sa vyplo radio a jeden pocitac...preco iba jeden ? je to zdrojmi ? kondenzator tam "pozdrzal" nejeke napatie a stacilo to aby sa aj tie nevypli ?
09.05.2019 - 12:40:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up