citaj medzi riadkami,recenzie boli robene jul,august ,v menu zapnut RGB ,zalezi aku reviziu chytis ak taku co recenzovali nadstav si to podla recky ,stiahni profil a nainstaluj ...to co on tam rozpisuje ako odchylku ty mozno ani nepostrehnes...babru sa v detailoch ,ci ides robit grafiku profesionalne ? na domace upravy to myslim bude stacit...ked poriesis graficky monas zas mozu trpiet napr. hry,filmy....ale ako som pisal ,ani s dellom neurobis chybu zalezi ake detaily na monase preferujes
30.01.2014 - 08:15:40
00
Veľakrát mi kvôli tomu ani disk BIOS nezdetekovalo, musel som zasa dať reštart aby to šlo, odkedy vymenil kábel, problém ani raz nebol.

Vadny kabel.

chcel by som sa poradit. rozhliadam sa po novom monitore velkosti 24" mal by byt skor prisposobeny na pracu s foto/video

Na foto jedine EIZO :P
30.01.2014 - 09:26:51
00
Som totálny laik, takže sorry za laickú otázku.
Mám starší notebook s 32 bitovou Vistou a 1 GB RAM. Šlape však dosť pomaly, takže by som ho rád trochu zrýchlil.
Moja otázka: stačilo by doňho nahodiť výkonnejšiu RAMku, napríklad 4 GB? Alebo k tej 1-gigovej len pridať ďalšiu napríklad 2-gigovú? (Dal som dole kryt a nad tou starou ramkou je slot na ešte jednu). Dík za akékoľvek rady.
30.01.2014 - 09:29:21
00
Z Vistami treba spravit najprv poriadok a pomazat vsetky nezmyselne joby, ktore su urcene len na to, aby cloveku zrali nervy a pocitacu zdroje.
Pamat ale pomoze i tak myslim, ale musis zistit presne, ake pamate tam idu, kolko max. GB, kolko cipove, ci jednostranne, alebo aj obojstrane (to asi nie). Len pridat moze fungovat, ale podla toho aku mas dosku obvykle je lepsie mat rovnake moduly. Hlavne ak mas podporu paralelneho DDR len skrze 2 sloty.
Dalsie zrychlenie je SSD (ak nemas), ale vtedy je nutne mat aj externy disk na zalohovanie (kupit externu krabicku a do nej vlozit sucasny disk.
30.01.2014 - 09:41:32
01
Hodiť tam 2GB modul k tomu 1GB bude asi najľahšie. Samozrejme aj spomínaný SSD je obrovský skok dopredu.
Plus možno by bolo fajn aj prejsť na Linux, len neviem na čo je ten notebook určený... :)
30.01.2014 - 11:10:37
00
zmenit operacny ,asi mas OEM tak upgrade ,okrem pirata ,vyjde lacnejsie,menej "zerie" ramku,ale treba urcite aj dolozit RAM lto :y: pripadne linux patrik :y: ...za mna ,to ssd neviem ci by som pchal do starsieho notasu...
30.01.2014 - 11:26:18
00
Páni, dík za nápady.
Je to starý notebook (7-ročný), nechcem doňho veľa vrážať. Použitie bežné, net, filmy, úprava a prezeranie fotiek.
Časom si možno kúpim nový, no teraz mi ide o najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie. Takže myslíte, že keď pridám ten 2GB modul, bude to fungovať a aj to mašinu zrýchli?
30.01.2014 - 12:09:36
00
ja by som to skor skusil predat ak sa to vobec este da a kupil si novy ak nie tak by som dal xp alebo ako bolo spomenute linux inak by som donho uz nevrazal. a ked tam das tie 2GB tak ano zrychli sa ale...
30.01.2014 - 12:13:01
02
Použitie bežné, net, filmy, úprava a prezeranie fotiek.

No tak to ozaj by som videl ako prijateľný aj nejaký Linux, to bude fičať neuveriteľne ak vyberieš nejakú rozumnú distribúciu :) A na takéto činnosti je to ozaj viac ako dostačujúci systém.

Len pri notebookoch býva problém s kompatibilitou HW, keďže sa tam častejšie používajú "menej štandardné" komponenty... Preto by bolo najlepšie pozrieť nejaké skúsenosti a aj vyskúšať "len tak" z USB kľúča nejakú vybranú distribúciu.

A ten 2GB modul ozaj veľmi pomôže, len celkovo sa pohrab v tom systéme a zakáž/povypínaj zbytočnosti ak chceš ostať pri Viste.
30.01.2014 - 12:20:57
00
jo jo moznosti je strasne vela http://www.everydaylinuxuser.com/2013/10/12-great-linux-operating-systems-for.html
30.01.2014 - 13:02:53
00
napis model notebooku :)
30.01.2014 - 13:25:23
00
ono aj ked sa povypina ,ak je este co,hlista ma najhorsiu spravu-vyuzivanie ramiek hadam zo vsetkych winov...
30.01.2014 - 18:20:43
00
Treba nastavit preferenciu pamate na programs, ak je nastavene na background. Sprava pamate nemoze byt nejak velmi ina ako maju XP, 2008 alebo 7, je to stale ten isty kernel , co moze byt ine, su rozne preferencie , nastavene default /neviem co vsetko sa da, neda zmenit alebo prestavit, Vistu som mal v ruke len chvilu nastastie :D/. Neviem koho v M$ napadlo Vistu nasetupovat ako server, ci co :x.
Co sa tyka jobov, su tam 2 (alebo jeden) ktore sa nedaju vypnut, ani disablovat, len zmazat. V schedulingu.
30.01.2014 - 18:24:40
00
skus len na skusku napalit SLAX Linux Live CD - 220MB - vyskusaj ako bude slapat, mozno sa ti zapaci :)
- http://www.slax.org/sk/download.php
PS: nic nepreinstalujes, nic neposkodis, cely system nabootujes s CD, ak PC restartujes a CD vyberies, mas svoj NB naspet :)
PPS: musis nastavit BOOT z CD a pri starte Slaxu zatrhnut pokrocilu volbu - nahrat cely system do RAM - "Copy to RAM"

edit - este doplnim:
- siet - ma default automaticku konfiguraciu - ak mas nastavene daco ine, treba najprv mrknut nastavenie siete vo winoch (IP, maska, brana, dns)
- zo slaxu je samozrejme plny pristup k HDD pocitaca
- ked je cely system v RAM frci jak sa patri - doporucujem vyskusat :)
- mal by tam byt firefox aj dake programceky na pozeranie/upravu foto, videa, pocuvanie hudby
05.02.2014 - 11:51:52
00
viete niekto odporučiť nejaký fajn free file recovery program?
08.03.2014 - 22:04:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up