tahat v dnesnej dobe este optiku po dome je naozaj uplna hovadina, ked vacsina zariadeni sa aj tak pripaja na wifi... a 2.5G ethernet bohate staci uplne kazdemu
30.11.2023 - 11:58:27
02
flegko napísal:
Nikto to nepotrebuje...pre domacnost je to overkill a firmy si natiahnu radsej optiku, ktora je flexibilnejsia. Vsade, kde som len pachol sa cat6 pouzivali len ako patch kabel na kratky prepoj.
Ked to vidim natiahnute v rodinnych domoch tak si vzdy pomyslim, ze to bol zase odbornik, cim viac pasikov, tym viac adidas, vsakano, sak zakaznik zaplati. Zrovna mesiac dozadu som montoval kamery a zo streny trclai kusky kablov, merak ukazoval skraty, konektory nesli do toho poriadne a prepoje furt vypadavali...az som nahodou objavil, ze slo o cat6 kabel....natiahnuty pre kamery...proste klasicky elektrikar, ktory na stavbe rodinneho domu tvrdil, ze vsade bol a vsetko vie. Vrcholom bolo, ze cat6 bola len polovica kablov, druha bola cat5e.
Uz som zazil v novostavbe natahane cat7, to si skuste potom krimpovat, ked vam zo steny trci 8 kuskov 50cm cat7 kablikov a vy neviete co s nimi...stymi akoze cat7 konektormi sa naozaj uzasne pracuje.
zase trepes somariny :x
30.11.2023 - 12:01:36
00
flegko napísal:
Ak by som ti spravil rozpocet optika vs cat7 pri klasickom rodinnom bungalove tak sa budes divit, ze ten cenovy rozdiel nebude taky priepastny ako bol v minulosti.
V podstate sa da povedat, ze material je uz skoro +- rovnako drahy a drahsia je uz len ta robota okolo toho, kedze na metaliku ti stacia tooly dokopy za 10 eur.
A cena prace sla za posledne roky dost dole, kedze dnes uz s optikou pracuje kadejaky nimand.



Ked sa pozries este raz, tak som nikde nehovoril o cene samotnej opt kabelazi, ale inych veci okolo. Ako neviem, ale nemyslim ze za posledny 1-2r odkedy som si to kukal, sa veci nejak vyrazne pomenili.
30.11.2023 - 13:07:05
00
Nie som sieťar ani admin ... ale tak nejak predpokladám, že postupne sa prejde na stabilizovanú wifi, v domácnosti zvyčajne nepotrebuješ nejakú extrémnu latenciu a optika ostane len na core pripojenie do internetu.
30.11.2023 - 13:28:57
00
Gigabitové rozvody mám doma asi od roku 2009 a že by ma nejako obmedzovali sa nedá povedať (tých cca. 85MB/s, čo to reálne dá, je stále veľmi použiteľných aj do budúcnosti, aspoň pre mňa). A to som si konektory cvakal sám a káble (nejaké fialové) mám vedené kade-tade pod kobercami. :-)
30.11.2023 - 13:33:13
01
tak ja mam vsade v dome natahane cat6 aj na kamery lebo elektrikar povedal do buducna :D ale pravda krimpnut na to koncovky mi pride extra namahave
30.11.2023 - 13:34:00
00
Viete niekto poradiť nejakú solídnu, vertikálnu myš?

Mám dlhodobejšie problémy s bolesťami na vonkajšej strane lakťa ako sa šľachy upínajú ku kosti. Podľa všetkého asi tenisový lakeť. Predsa len dlhé roky dennodenné pracujem 8-10 hodín s myšou. Chystám sa k lekárovi, čo mi na to povie, ale ako pomoc mi bola kolegami poradená vertikálna myš.

Objednal som túto, od pondelka používal a fakt je to večer lepšie. Len neviem, či som mal smolu na zlý kus, alebo je tá značka šmejd, ale často sa počas práce zasekáva a lezie mi to dosť na nervy. Skúšal som vymeniť niekoľko podložiek aj baterky, ale nič nepomohlo. Takže zajtra ju vraciam do Alzy a hľadám nejakú spoľahlivejšiu.

https://m.alza.sk/eternico-wireless-24-ghz-vertical-mouse-mv300-cierna-d5651287.htm
30.11.2023 - 19:30:21
00
ak chces ist na istotu tak jedine
https://mysi.heureka.sk/logitech-mx-vertical-ergonomic-mouse-910-005448/#prehlad/
30.11.2023 - 19:34:33
11
Je to smejd 😁
Skus Trust Verto alebo Connect IT Health z tych lacnejsich alebo potom Logitech ale tie su za 60+
30.11.2023 - 19:35:02
10
Idem kuknúť, lebo priznám sa, že nemám absolútne prehľad. Vždy som používal tu, čo som dostal ku kompu. Keď umrela, tak som šiel pýtať novú.

Použitie CAD takze mi netreba žiadne podsvietenie, programovateľné tlačítka a pod.
30.11.2023 - 19:37:11
00
Nemas ju pripojenu do dockiny?
Mne naposledy sekala mys pripojena do itec docku. Ked som to prehodil priamo na nb tak prestala sekat 😁
30.11.2023 - 19:41:02
00
To bolo prvé čo som skúšal. Vybrať z docku a dať do ntb. Nepomohlo.
30.11.2023 - 19:45:01
01
Logitech MX môžem len odporúčať, čo sa týka kvality. Mám síce MX master 3, ale robím s ňou denne rok a pol a ani raz som s ňou nemal žiaden problém. Hoci som tiež nepotreboval programovateľné tlačidlá, ale tak som si na to zvykol, že už by som nechcel "obyčajnú" myš. Plus pripája sa cez Bluetooth a veľmi jednoducho sa dá prepojiť s 3 zariadeniami, resp. prepínať medzi nimi. To isté má aj Vertical.
30.11.2023 - 19:51:15
10
V prvom rade, nech "sadne doruky" - nieje velka ani mala. Pravdaze je to zena, ale manzelke napr ta logitech vertical je velka, a teda ma uz tretiu? nejaku noname mys z amazonu, zvycajne vydrzi zo 2 roky (posledna uz tusim "presluhuje")

Pri logitech, jedine na co odporucam dat bacha, neprenasat mys v batohu s inymi vecami - uz mam tusim tretiu marathon, kvoli odidenym mikrospinacom (a nepodareni sa prepajkovania novych).
Mx master je super (teda az na to ze pod linuxom ide nejak nahovno scrollovanie), a mozno novsie vertical maju uz aj hyperscroll ci jak volaju to rychle bezodporove scrollovanie (vlastne to bol hlavny dovod preco som sebe nekupil vertikalnu, bo toto nemali)
30.11.2023 - 20:44:25
20
Hmmm s tým prenášaním si ma moc nepotešil. Robím podľa potreby 2-3 dni týždenne z kanclu a zvyšok z domu. Už vidím ako umrie pár dni po záruke 🤦‍♂️😂
30.11.2023 - 20:47:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up