Nazdar borci 8)
Chcem sa vas opytat, co robite pre rekonvalescenciu po narocnej ture, z hladiska vyzivy a cviceni. Pytam sa preto, lebo po narocnejsej ture ma nohy bolia este tyzden... :oops: a rad by som nieco proti tomu spravil, aby som znova mohol jazdit :)
Diky uz predom :wink:
26.06.2008 - 14:31:38
00
Ja zo zaciatku sezony citim tiez nohy este par dni po ture. Ale s pribudajucimi km uz tento problem nemam, takze asi naj rada je cvik... Zvyknem si dat po ture magnezium a pomohol mi sem tam aj paralen alebo ibalgin.
Nejake cvicebne metody nepraktizujem.
26.06.2008 - 14:57:49
00
Podla mna jediny ucinny "liek" je jazdit, jazdit a zase jazdit. Daj si prip. 1-2 dni pauzu a si v pohode, pokial ta teda povinnosti pustia. :D

PS: Aj mna sem-tam bolia na zaciatku vyjazdu nohy (napr. Sulov - na konci asfaltky som uz nevladal), no zrazu sa to strati a telo si na zataz zvykne. Len sa netreba vzdavat.
26.06.2008 - 15:00:51
00
Ja taketo problemy nastastie nemavam, akurat par hodin po ture mam obcas nabehy na krrrc :twisted: .
Vynimka bol posledy vyletik na Marhat kde sme asi 5 km isli cez zihlavu. Este 3 dni na to ma svrbeli a palily nohy :evil:
26.06.2008 - 15:06:25
00
Jedna z dolezitych veci po treningu/zavode je doplnenie mineralov a zamerat sa na zmiernenie prekyselenia organizmu...
26.06.2008 - 15:19:25
00
Ja taketo problemy nastastie nemavam, akurat par hodin po ture mam obcas nabehy na krrrc :twisted: .
Vynimka bol posledy vyletik na Marhat kde sme asi 5 km isli cez zihlavu. Este 3 dni na to ma svrbeli a palily nohy :evil:

Aspon nebudes mat reumu :lol: Ja som naposledy isiel cez vyse meter vysoku travu po luke a 3 dni po tom ma este svrbeli nohy ako svina. Aj to su krasy bikovania. :lol:
Ale ako som pisal, v prvom rade to chce cvik, obcas sa zatat a ist a potom ako pisu doplnenie mineralov a oddych.
26.06.2008 - 15:22:31
00
S tou reumou som to uz od tej onej soboty pocul prinajmensom 100 krat. Z tou travou si to mal este dobre (ver mi) :wink: . Ale nadruhu stranu je zivot farebnejsi a plnsi zazitkou.
26.06.2008 - 15:26:08
00
mne sa celkom osvedcil aj klasicky strečing, tesne pred spanim, stravim tym max 10min casu a oplati sa
26.06.2008 - 16:41:14
00
Strecing, nejake mineraly najlepsie v prirodnej forme (napr. banany a ine ovocie/zelenina), doplnit sacharidy (napr. celozrnny chleba, zemiaky, ryza), tekutiny a potom na druhy den je dobre si dat nejaky lahky bike, najlepsie po rovinke, proste nieco na prekrvenie svalov aby sa odtial vyplachol vsetok bordel co sa tam vytvoril pocas tej tury, takisto je fajn ked koniec tury je v style lahky "dojazd" kde slapes vyssie kadenice na lahkom prevode bez nejakej extra namahy (zjazd sa nepocita kedze pri nom moc neslapes)
26.06.2008 - 16:51:31
00
Ked to prezeniem a citim, ze zajtra bude horsie, dam si toto: http://www.solivary.sk/solivary/sortime ... index.html
Kym som neskusil, neveril som.
26.06.2008 - 17:30:59
00
tento materiál som raz našla na internete ked som robila jeden projekt o cyklistike...je to skor priprava na preteky ale su tam niektoré zaujímave veci
Pohyblivosť
Za týmto pojmom sa skrýva veľkosť rozsahu pohybu v kĺboch. Obmedzujú ju
predovšetkým svaly, zaisťujúce pohyb v kĺboch. Udržovanie pohyblivosti na
prijateľnej úrovni je dôležité u športoch, kde sú svaly namáhané jednostranne
alebo stereotypne. Často a intenzívne namáhané svaly majú tendenciu sa
skracovať, čim sa pohyblivosť kĺbu klesá. Naťahovanie svalov po cvičení sa
doporučuje aj pre urýchlenie regenerácie. Nízka pohyblivosť nám potom môže
spôsobiť bolesti v bežnom živote. Prejavuje sa to bolesťou šije, hlavy ramien a v
bedrovej oblasti. Tieto problémy sa dajú odstrániť naťahovacími cvičeniami.
Okrem vymenovaných problémov je u skrátených svalov väčšia
pravdepodobnosť úrazu ( natiahnutie, natrhnutie) a znížená výkonnosť. Rozsah
pohybu v kĺboch je ovplyvňovaný týmito okolnosťami: anatomickou stavbou kĺbu,
nervovou sústavou, stavbou tela (množstvom podkožného tuku, objemom
svalov), vekom ( starší majú svaly skrátené), únavou, vonkajšou teplotou ( chlad
spôsobuje stiahnutie svalov) rozcvičením a zahriatím svalov a psychickým
stavom ( stres spôsobuje svalové napätie).
Pohyblivosť rozvíjame dvoma základnými spôsobmi. Dynamické naťahovacie
cvičenia sú klasickou formou rozvoja. Dnes sa od nich postupne ustupuje a to
hlavne pre prítomnosť tzv. napínacieho reflexu, ktorý podstatne znižuje účinnosť
cvičenia. Dynamické naťahovanie je založené na hmitových cvičeniach, kde je
nevyhnutný vysoký počet opakovaní. Ďalšou nutnou podmienkou je dostatočné
prehriatie organizmu, preto sa používa predovšetkým po pohybe vytrvalostného
charakteru. V súčasnej dobe sa využíva predovšetkým statické naťahovacie
3Page 4

cvičenie (strečink). Podstatou strečinku je dlhšie zotrvanie v krajnej polohe. Pre
jeho účinnosť je nevyhnutné dodržiavať niektoré základné pravidlá:
• pred naťahovaním zahrejeme svaly cvičením v nízkej intenzite
• pomaly naťahujeme sval až na hranicu bolesti
• v krajnej polohe zotrváme 7 až 30 sekúnd
• v priebehu cvičenia sa snažíme vedome znižovať napätie v svale
• sústredíme sa na pravidelné dýchanie
• po natiahnutí sval uvolníme
• cvičíme v sériach, jeden sval natiahneme aspoň trikrát
• pri cvičení postupujeme systematicky
Zdroj: www.ckwitzenmann.sk/trening.pdf
26.06.2008 - 17:47:58
00
Ked to prezeniem a citim, ze zajtra bude horsie, dam si toto: http://www.solivary.sk/solivary/sortime ... index.html
Kym som neskusil, neveril som.

Ty tu sol jes :lol: :lol:
26.06.2008 - 17:54:43
00
sauna a masaz (krasnou fyzioterapeutkou) tiez nie je na zahodenie
26.06.2008 - 18:04:57
00
sauna a masaz (krasnou fyzioterapeutkou) tiez nie je na zahodenie



Alebo fyzioterapeutom.. :wink: Mne odisli nohy na tyzden,ale masazou a kludom sa to ukludnilo a prebolelo.. :wink: A magneziom... :wink:
26.06.2008 - 18:10:38
00
Ty tu sol jes :lol: :lol:

Niekde som to uviedol? Najlepsia je asi borovicova (borovickova).
http://www.solivary.sk/product/peniva-k ... index.html
26.06.2008 - 18:52:53
00
keyboard_arrow_up