Mas aspon zhruba predstavu aku odpoved ocakavas? Lebo na takto sformulovanu otazku sa da odpovedat rozne, napr.:
- do stredy
- dokial tento problem nezmizne
- ano, aj my vas
V celom tom retazci problemov je tolko premennych, ze ak ocakavas nejaky termin, tak toto nebude vediet ani baba Jenga...ci ako sa to vola. :)

Ale mas aj inu moznost, zlavit z osobnych narokov a ziadny problem mat nebudes. ;)
24.04.2022 - 23:35:26
03
Len taka pikoska, kamos tento tyzden objednaval bicykel. https://qayron.com/kola/xc--c5/ram-mkii-q--p161 V jeden den rano urobil objednavku a na druhy o druhej popoludni ho uz v Kosiciach vyberal z krabice. Aj take veci sa deju v dnesnom svete.

Prílohy:

20220423_191040.jpg
20220423_191040.jpg 523.86 KiB thumb_up0thumb_down

24.04.2022 - 23:38:31
08
Bo lebo kto uz by kupoval gay-rona
25.04.2022 - 07:47:41
012
Kto sa chce bicyklovat.
Ale ked niekto radsej "trans" (https://www.mtbiker.sk/bikeri/lapaloma/bike-1733-paserak) ako "gay", tak OK (No offense) :)
25.04.2022 - 08:57:05
04
IngVisitor napísal:
Mas aspon zhruba predstavu aku odpoved ocakavas? Lebo na takto sformulovanu otazku sa da odpovedat rozne, napr.:
- do stredy
- dokial tento problem nezmizne
- ano, aj my vas
V celom tom retazci problemov je tolko premennych, ze ak ocakavas nejaky termin, tak toto nebude vediet ani baba Jenga...ci ako sa to vola. :)

Ale mas aj inu moznost, zlavit z osobnych narokov a ziadny problem mat nebudes. ;)


No predpokladal som, že bude asi všetkým jasné, že problém sa týka nedostatku komponentovov, ktorý ovplyvňuje ponuku bicyklov.
25.04.2022 - 10:31:38
00
skús nám pre začiatok napísať všetky príčiny nedostatku komponentov
25.04.2022 - 10:42:07
00
IngVisitor napísal:
Kto sa chce bicyklovat.
Ale ked niekto radsej "trans" (https://www.mtbiker.sk/bikeri/lapaloma/bike-1733-paserak) ako "gay", tak OK (No offense) :)


Fíha, parádny multitool prikladajú k bajku:
qayron.com
25.04.2022 - 10:45:49
00
To mi pripomenulo: Vies preco niektore produkty/sluzby stoja tolko penazi? No pretoze su take drahe.

Skusim inak. Samozrejme, ze vsetkym je jasne, ze obmedzena ponuka bicyklov suvisi s nedostatkom komponentov. Ale to je iba strohe konstatovanie o hierarchicky uroven nizsieho problemu nic nehovoriace o pricinach tohoto stavu. Takze najzjednodusenejsia odpoved na Tvoju povodnu otazku je ta, ze "problem s bicyklami" bude dovtedy, dokedy bude problem s vypadkami vstupnych materialov pre vyrobu, vyroby samotnej, lokalnych a globalnych logistickych retazcov (niekolko tisic lodi caka v pristavoch na vylozenie prepravovaneho materialu, ale nema ich kto vylozit) ...lebo Covid. Kazdy, kto ma zaujem, si tieto informacie vie jednoducho dohladat. Lenze to je iba popis pricin. Vyriesit sme to nedokazali za dva roky. Takze asi tazko Ti da niekto odpoved teraz tu na fore.
25.04.2022 - 10:58:14
00
Ja si tak skromne tipujem, že možno vďaka recesie a ak nebude problém so surovinami tak sa dostaneme na nejaký podobný /nie rovnaký!/ stav pred krízou asi v roku 2025. Teda keď už si chcem zamudrovať trochu od fachu.
25.04.2022 - 11:09:29
00
Imo vela sa moze vratit do rozumneho stavu omnoho rychlejsie, pravdaze pokial sa nieco nepototo znova/viac/inak, a to kvoli:
- v krajinach kde najviac narastol odbyt dochadza k uvolneniu/zruseniu opatreni a navratu do "normalu" --> navrat d dopytu po sluzbach na.iesto tovaru
- vela tovaru co sa nakupilo je "trvacny" a niekolko rokov sa nebude obmienat --> pokles dopytu nasledujuce roky (uz sa vraj prejavuje v it, aj ked cisla nepoznam)
- narast kapacity vo vyrobe a aj preprave
- inflacia --> ludia obmedzia nepotrebne nakupy

Ja som zvedavy ze ci/v kolkych oblastiach dojde k presyteniu trhu pripadne poklesu/"kolapsu" z inych dovodov
25.04.2022 - 11:24:45
00
Na bazoši je vyše 7200 inzerátov (MTB) a ceny nie sú šialené. Kde sú tie garážové firmičky čo pred pár rokmi renovavli staré esky a favority? Či teraz je IN čakať rok na nový bicykel, ktorý má aj tak stále dve kolesá a musí sa na ňom šlapať rovnako ako na tých starých? A pritom kopec z nich už nemá ani prešmykač :) Mňa limituje počasie, zdravie, osobné veci ale vonkoncom nie technika. Bicykel predsa nevynašli v roku 2020. Nechápem to.
25.04.2022 - 11:45:19
03
Ja čakám na ten svoj, možno sa dockam.. Nebudem dávať od inej značky o 1200€ viac. Neverím že za tých 1200€ dostanem lepší rám, keď komponenty sú tie isté
25.04.2022 - 11:52:37
00
IngVisitor napísal:
To mi pripomenulo: Vies preco niektore produkty/sluzby stoja tolko penazi? No pretoze su take drahe.

Skusim inak. Samozrejme, ze vsetkym je jasne, ze obmedzena ponuka bicyklov suvisi s nedostatkom komponentov. Ale to je iba strohe konstatovanie o hierarchicky uroven nizsieho problemu nic nehovoriace o pricinach tohoto stavu. Takze najzjednodusenejsia odpoved na Tvoju povodnu otazku je ta, ze "problem s bicyklami" bude dovtedy, dokedy bude problem s vypadkami vstupnych materialov pre vyrobu, vyroby samotnej, lokalnych a globalnych logistickych retazcov (niekolko tisic lodi caka v pristavoch na vylozenie prepravovaneho materialu, ale nema ich kto vylozit) ...lebo Covid. Kazdy, kto ma zaujem, si tieto informacie vie jednoducho dohladat. Lenze to je iba popis pricin. Vyriesit sme to nedokazali za dva roky. Takze asi tazko Ti da niekto odpoved teraz tu na fore.


Áno, všetci si vieme vyhľadať články a reportáže o tejto problematike. Išlo mi skôr o diskusiu a názory bežných cyklistov. Veď predsa o tom tieto fóra sú.
25.04.2022 - 23:39:51
00
IngVisitor ja som tiež pozeral po tej značke, ale tento model https://qayron.com/kola/trail-ht--c14/spyro-crmo-q--p35 ale toľko peňazí nie som ochotný minút 😀 moje auto je len o niečo drahšie.
26.04.2022 - 09:04:27
00
XCBoy napísal:
Áno, všetci si vieme vyhľadať články a reportáže o tejto problematike. Išlo mi skôr o diskusiu a názory bežných cyklistov. Veď predsa o tom tieto fóra sú.

...a mozno presne toto je problem...
- ludia chcu odpovede na otazky o konci bicyklovej krizy na totalne laickom fore bicyklistov,
- odpovede na otazky o novom a vyskokospecifickom viruse od uplatneho praktickeho lekara,
- odpovede o funkcnosti vysoko sofistikovanych vakcin od kuchara / dietologa,
- odpovede na geopoliticke problemy od nedostudovaneho predajcu extremistickych odevov, neokomunistu drziaceho sa za kazdu cenu stolicky a zdroja (verejnych) financnych prostriedkov, alebo najhlasnejsie kriciaceho traktoristu v krcme (nic proti traktoristom, (niektori) polnohospodari su do urcite miery ako prvovyrobcovia nedoceneni...)
- .....

a nakoniec vsetky tie odpovede najde na "fialovom ponikovi"

- mozno je riesenim hladat odpovede na specificke otazky u specifickych ludi - odbornikov na danu problematiku, ktori nekricia ale pred odpovedou na tie zlozitejsie aj porozmyslaju....
26.04.2022 - 10:27:51
015

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up