Každý to vidí podľa toho čo predáva. V podstate mňa nezaujímajú zvýšené ceny vstupov a rôznych prekombinovaných dodávateľských reťazcov. Decathlon asi bude práveže predávať bicykle viac, lebo si vie vyrobiť v normálnej cene série síce základných, ale použiteľných bicyklov. V pondelok bude na predajni nový TREK FUEL EX v najvyššej výbave. Cena 12999 eur. Ten bike už nebude predajný ani pre bohatú klientelu. Zopár nadšencov to kúpi a zvyšné kusy budú zaprášené na predajni ako aj aktuálne modely na GXku za 7 tisíc eur. Máme tu kopec nepredajných bicyklov a komponentov....Kazety XX1 na MTbikeri 419 eur....GXko bolo v výpredaji na R2 za 126...neviem či tu niekto na fóre sa chystá kúpiť kazetu za 419 eur....ja dám max 350 a ak to nepôjde, tak prejdem na nenávidené Shimano, ktoré zas nebude. Veď uvidíte ceny na budúci rok....
01.09.2022 - 22:42:11
00
350 za kazetu ?
To radsej budem dozivotne jazdit 2x10 s kazetami za padesat ?
Uz dat 70 za ultegru mi je nejak proti srsti. Ludia maju furt vela penazi.
01.09.2022 - 23:16:56
05
To keby tak zvyšovali ceny automobilky, ako cyklopriemysel, tak by najlacnejšia škodovka stala 20 tisíc..😀
02.09.2022 - 04:30:18
02
Ešte počkaj tak dva/tri roky, a tvoje prianie základnej fábie za 20 000 € bude splnené :-)
02.09.2022 - 05:26:28
01
scarinko napísal:
350 za kazetu ?
To radsej budem dozivotne jazdit 2x10 s kazetami za padesat ?
Uz dat 70 za ultegru mi je nejak proti srsti. Ludia maju furt vela penazi.


350e za akýkoľvek spotrebný diel na bicykel je šialenstvo, nech by som zarábal aj 5k mesačne, budem to vidieť rovnako. Nehovoriac že tá kazeta stojí aktuálne 439e.
02.09.2022 - 07:32:52
04
ja som kupil jazdenu XX1 z kilo derem ju 3tiu sezonu :D
02.09.2022 - 07:50:10
02
Problém je v tom, že ceny bicyklov a komponentov nestúpli na základe vysokého dopytu, ale zvýšenými vstupmi. Navyše všetko sa obchoduje v USD, ktoré je teraz takmer v parite s EUR. Takže zníženie cien mimo sezóny viac ako o rádovo jednotky percent by som neočakávala.

Toto nie je celkom pravdive tvrdenie. Vstupy stupli totizto v kazdom odvetvi a nie v kazdom odvetvi sli ceny takto raketovo hore, v priemere mozno o 100%.
Ano kontajner s CIny stoji 6x tolko co kedysi, dodacia lehota nie je mesiac, ale zrazu rok, ale to sa tyka kazdeho, nielen bicyklov a napriek tomu nedoslo k takemu masivne navyseniu cien.
Uplne si odignorovala fakt, ze ceny sponoval vyrrazne dopyt od roku 2019, ktory...a to ti povie kazdy predajca bol enormny.
Ved im sa zvysovali objemy predaja medzirocne v stovkach percent + nedostatok na trhu...a je jasne, ze toto muselo mat obrovsky vplyv na ceny.
Prave preto sa da ocakavat napriek postupujcej inflacii a pokracujucemu Covidu prepad cien.
Btw moj kosik spadol za tych par dni o dalsie %, odhadom som na tych 8%, co je velmi slusne za 4 tyzdne.
A to este neprisili vypredaje tych preplnenych skladov velkodistributorov.
02.09.2022 - 09:12:23
00
scarinko napísal:
350 za kazetu ?
To radsej budem dozivotne jazdit 2x10 s kazetami za padesat ?
Uz dat 70 za ultegru mi je nejak proti srsti. Ludia maju furt vela penazi.


3x8 forever! Jazdím v podstate zadarmo s tým, že mám plnú pivnicu ND. Oblečenie neriešim, trendy ma nazaujímajú pretože zrušili peršmyk a trojplacku :D
02.09.2022 - 09:25:24
03
dominikkellner7 napísal:
Ešte počkaj tak dva/tri roky, a tvoje prianie základnej fábie za 20 000 € bude splnené :-)


A trošku lepši bike 10000?
02.09.2022 - 09:35:46
00
flegko napísal:
Toto nie je celkom pravdive tvrdenie. Vstupy stupli totizto v kazdom odvetvi a nie v kazdom odvetvi sli ceny takto raketovo hore, v priemere mozno o 100%.
...

Už v prvej vete si dovolím ťa zastaviť a požiadať o príklad, ktorý bajk alebo komponent zdražel "v priemere o 100%".

A taktiež vo svojich očakávaniach "zabúdaš" na veľký rozdiel kurzu USD vs EUR oproti obdobiu, z ktorým porovnávaš.

Taktiež nie všetky odvetvia sú tak veľmi závislé na výrobe a importe z Číny ako cyklo priemysel. Ďalej trochu "zabúdaš" na ceny energií, ktoré stúpli násobne a prejavia sa v cenách produktoch EU výrobcov v najbližšej sezóne.
Vezmi si ako príklad Remerx. O koľko zdražie výroba hliníka kvôli násobne vyšším cenám energií? Ako sa to prejaví na cenách hliníkových profilov na výrobu ráfkov v ČR?
Peniaze taktiež "zdraželi". Vyššie úrokové sadzby sa prejavia hlavne u výrobcov, ktorí veľkú časť svojej produkcie financujú z bankových úverov. A ver mi, že takých je bajkovom priemysle iba v SR a ČR veľa. Niektorí z nich majú už teraz problémy. Tí silnejší a rozumnejší to ustoja.
Určite sa objavia veľké výpredaje. Ale to nebude z dôvodu znižovania marží, ale bude to IMHO skôr pokus o záchranu a získanie financií na sanáciu firmy.
Nemalým zvýšením nákladov je taktiež aj neustály tlak na zvyšovanie miezd. Alebo ty by si súhlasil so znížením svojej mzdy len aby tvoj zamestnávateľ nemusel zdražovať kvôli zvýšeným nákladom?

Ale nie som ekonómka a toto je iba môj osobný pohľad "insidera".
02.09.2022 - 09:47:12
04
Kristina napísal:
Už v prvej vete si dovolím ťa zastaviť a požiadať o príklad, ktorý bajk alebo komponent zdražel "v priemere o 100%".


...ak to pritiahnem za vlasy, tak take XT PDM8100 pedale, 11sp Ultegrove kazety a podobne k tomu nemaju daleko :) ( pri niektorych "drobotinach" tam ta 100-vka je s prehladom )

So zvyskom sa da v podstate suhlasit takmer do bodky. Bude zaujimave sledovat v najblizsej dobe ako si s tym poradia niektore firmy a znacky. Ale hlavne ze dva roky dozadu ked som kazdemu hovoril ze ten enormny dopyt je bublina ktora praskne, bol som vacsine za blbca...a ona by praskla aj keby nemame za hranicami "specialnu vojensku operaciu".

A ono uz niektore znacky postupne zlacnuju. Kvoli inflacii a ostatnym veciam s nou spojenych to samozrejme nebudu 10-tky percent, ale nieco sa z cien uz ukrajuje. Trh sa nasytil, sme za vrcholom uz nejaky ten mesiac, najblizsiu dobu pojdeme tak trochu "z kopca"...
02.09.2022 - 10:10:50
01
Sovicka30 napísal:
To keby tak zvyšovali ceny automobilky, ako cyklopriemysel, tak by najlacnejšia škodovka stala 20 tisíc..😀


ked pozeram tie ceny novych aut, mam pocit ze si uz nove auto nikdy nekupim, aj keby som chcel :D za hocico trosku vybavene das min 35tis, zvycajne okolo 40... a to pozeram auta, ktore kedysi v rovnakom modeli a vybave stali 25-30 tis....
02.09.2022 - 10:22:00
01
Na kedysi sa uz davno nehra.. :x
02.09.2022 - 10:25:12
00
Ale hrá, pretože platy zostali ako ,,kedysi´´, aspoň zväčša. A to je ten problém.
02.09.2022 - 10:28:06
03
Kristina na to, ze nie si ekonomka mas dobre argumenty, takze ti to mysli evidentne;o). Zabudla si spomenut inflaciu, pretoze som videl ceny bikov 2009 vs 2021 a su tam 100% narasty, ale po zohladneni medzirocnej inflacie je to zrazu "len" 50%.
Kurz euro-dolar tam nehra imho velku rolu, pretoze je pravda, ze od roku 2008 stale klesal, ale kedze gro sa vyraba v Cine skor by som sa pozrel na kurz juanu a nie dolaru v tomto case.
Spravne si podotkla a spominam to aj ja, ze k zdrazovaniu este len dojde, pretoze narasty cien energii + dalsie vlny Covidu sposobia, ze pridu dalsie vlny zdrazovania este aj v roku 2023, co bude tlacit na ceny smerom hore, ale...vyrobcovia a dodavatelia budu mat plne sklady a dopyt ide dole, takze bud pojdu s cenami razantne dole, alebo to budu susit dalej na skladoch...co si myslis, ze pre nich ekonomickejsia varianta? Kto ma teraz plne sklady ma imho smolu.
Olpran ako najvacsi cesky vyrobca bicyklov nielen pre tuzemsky trh zvacsoval vyrobne kapacity v poslednych rokoch a teraz sa doslova doprosuje roznym vyrobcom, aby mal pre koho vyrabat. Pritom je schopny produkovat stovky bicyklov denne a linky mu tam stoja.
Bude to naozaj vesele sledovat pri 2 cifernej inflacii a rastu cien, ktore nas este len cakaju, ci budu producenti naozaj tak zufali, ze pojdu s predajom aj pod vyrobne naklady len, aby sa zbavili leziakov v skladoch.
02.09.2022 - 10:58:08
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up