Kto sa chce kus nasrať
thumb_up0thumb_down
29.06.2021 - 16:35:47
00
Turbi napísal:
Ked uz ides do detailov tak mne neslo ani tak o nastavenie trysky ale to ze auta maju casto ostrekovac na pohyblivej casti stieraca takze to strieka/vyteka jedine na okno. :)
Ale rozumiem nasincom a nasemu naturelu. Idem ja, ty ma zdrzujes a nemas hladat co na ceste tak budem polievat.

asi som moc stary alebo mam malo penazi ale toto neevidujem na autach :D
ale vidim to bezne aj ked idem autom ze mam oprskane okno od toho predo mnou. Dokonca v nedelu ma ocuralo nejake auto ked som siel poza neho peso, niekde na parkovisku alebo na sidlisku.
Ale ano, je to len iny sposob ako urobit cyklistom zle. Nevies mu dokazat ze to strieka koli tebe a nie koli spinavemu oknu.
29.06.2021 - 16:39:16
00
Turbi napísal:
A to este v tejto dobe niekomu strieka ostrekovac inam ako na okno?



Tiez ma to udivuje…. Ja ich nad 60km/h ani nepouzivam lebo napor vzduchu mi to cele supne na spodnu 1/4 skla 🤣 zbytok ostane suchy….

Su nastavene tak ze cele sklo si ostriekam len v obci ak idem pomalsie….

A nemaju moznost si ich len tak prenatavit ako na starsich autach….
29.06.2021 - 16:42:16
00
juju_pepe napísal:
Kto sa chce kus nasrať
thumb_up0thumb_down


,,Nech cestní cyklisti trénujú na štadiónoch,,

Najlepšie zrejme v kopačkách :D
29.06.2021 - 16:52:52
01
Lol, tá reťázka
29.06.2021 - 17:20:27
05
nieco som si pozical z bikefora:

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/studie-odhalila-dosud-nejasne-pozadi-castych-konfliktu-ridicu-a-cyklistu/

Cituji:

Závěry výzkumného týmu složeného z pracovníků vzdělávacího institutu Monash University, podporovaného centrem pro bezpečnost silničního provozu, asi nepotěší sportovně založené jedince považující bicykl za přitažlivou formu dopravy. Australští vědci došli k závěru, že řidiči mají sklon považovat cyklisty za kombinaci lidí a švábů.

Negativní postoj podporuje nenávist spojenou s agresí a v myslích řidičů ospravedlňuje půtky, kterých na silnicích býváme svědky. Cyklisté nevraživost vnímají, poté mají tendenci být sami bezohlední, což zvyšuje pravděpodobnost potenciálních konfliktů. Svůj závěr vědci založili na odpovědích 442 respondentů z Austrálie, z nichž většina připustila, že je vůči cyklistům agresivní.
29.06.2021 - 18:16:35
00
Mali by spravit studiu tak, ze by vymenili soferov a cyklistov, teda tych, co boli v autach, by dali na bajky /hoc na ebiky/ a opacne. Obavam sa, ze vysledok by nebol velmi iny.Sposob fungovania "idem ja a ostatni chodte do ***", nezalezi totiz na tom, ci je niekto cyklista, ale uplne na niecom inom. Sofer vytlaci cyklistu, cyklista chodca. V kuse vidim, ako debilovia na bajkoch letia ako sprosti okolo chodcov, ci uz v meste, alebo v lese. Len zial, u auta to ma podstatne fatalnejsie nasledky .. vsak aj podla toho na akom aute clovek ide .. tiez by som vedel napisat skusenosti :lol:
29.06.2021 - 20:06:53
010
juju_pepe napísal:
Kto sa chce kus nasrať
thumb_up0thumb_down


Tak tento človek ma inak nasrate v hlave...
30.06.2021 - 00:44:34
06
Hosť napísal:
,,Nech cestní cyklisti trénujú na štadiónoch,,

Najlepšie zrejme v kopačkách :D



prečo mám z tohto pána taký pocit že to je presne taký ten čo by v kamióne na dialnici predbiehal pomalší kamión rozdielom 1km/h a mal v paži že to má zakázané a že za ním je kolóna áut? :tmi:

takže prebiehať cyklistu s odstupom 1,5 metra je problém lebo mu niečo môže vybehnúť oproti... ahááá a keby tam nebol cyklista ale auto pred tebou tak čo? to už by nehrozilo že ti niečo vybehne pred oproti? :D :tmi: tak nepredbiehaj keď nemáš dostatočný rozhľad... a je jedno či chceš predbiehať, traktor, auto, cyklistu alebo hocičo iné....
30.06.2021 - 07:47:27
09
lto napísal:
Mali by spravit studiu tak, ze by vymenili soferov a cyklistov, teda tych, co boli v autach, by dali na bajky /hoc na ebiky/ a opacne. Obavam sa, ze vysledok by nebol velmi iny.Sposob fungovania "idem ja a ostatni chodte do ***", nezalezi totiz na tom, ci je niekto cyklista, ale uplne na niecom inom. Sofer vytlaci cyklistu, cyklista chodca. V kuse vidim, ako debilovia na bajkoch letia ako sprosti okolo chodcov, ci uz v meste, alebo v lese. Len zial, u auta to ma podstatne fatalnejsie nasledky .. vsak aj podla toho na akom aute clovek ide .. tiez by som vedel napisat skusenosti :lol:

Nedá sa to takto zovšeobecňovať, ako nejaká postupka silnejší vždy ohrozí slabšieho. Skôr by som to definoval, že ak niekto na bicykli ohrozuje chodcov na chodníku tak o nič lepší nebude šofér a bude ohrozovať iných cyklistov, keď bude šoférovať auto. Ak niekto bicyklu venuje svoj voľný čas a športové zanietenie bicyklu, tak v prvom rade nejazdí po chodníku, ale po ceste a zo skúsenosti jazdenia po ceste sa voči iným cyklistom, keď šoféruje auto správa oveľa ústretovejšie a obozretnejšie, Pri športových cyklistoch je jazda čitateľná a tam stačí naozaj spomaliť, počkať na vhodné miesto a za niekoľko sekúnd s bezpečným odstupom predísť. Ak ale idem napr. v aute a vidím príklad mezdidedinského presúvača, mestského tarzana alebo premotivovaného ebikera, tak to obchádzam snáď radšej úplne čo najviac nalepený na ľavú krajnicu. Lebo presne toto je vzorka bicyklistov, ktorých štýl jazdy je úplne nevypočítateľný a spôsobuje najviac nehôd v rámci skupiny cyklistov.
30.06.2021 - 08:10:45
011
Ak by ešre niekomu nebolo jasné,prečo niektorí vodiči jazdia(aj cyklisti) arogantne,tak si stačí vypočuť tieto zvrátené svojské argumenty zatrpknutého uja a hneď mu bude všetko jasné.Miestami doslova na :puke: .A potom si taký človek sadne za volant.A chce vychovávsť ostatných účastníkov premávky :D
30.06.2021 - 11:42:00
05
U toho uja to je len cista zavist, ze si legalne nemoze dat pocas jazdy pivo, nemajte mu to za zle :-)
30.06.2021 - 11:49:48
00
no ja len dufam ze touto sebaprezentaciou v mediach sa to rozsiri az k niekomu na vyssom poste so zdravym rozumom a zariadi aby toto cudo uz nikomu nesefovalo, idealne aj nesoferovalo
30.06.2021 - 11:54:22
03
clxno1 napísal:
U toho uja to je len cista zavist, ze si legalne nemoze dat pocas jazdy pivo, nemajte mu to za zle :-)

Ten pán skôr ako pivo by potreboval niekoľkotýždňový pobyt v ústave profesora Beirchermeyera.
30.06.2021 - 12:09:31
00
To je rozkosny primitiv- skatulka pre vsetkych vodicov ze jazdia super bezpecne, skatulka pre vsetkych cyklistov ze su drzi a bezohladni a hotovo. A tym vodicom, co vraj aj tak obiehaju vzdy bezpecne, by teda vadilo na povinnom odstupe to, ze by cyklisti mali 'nadprava', a to predsa nie je fer.
30.06.2021 - 12:57:56
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up