Mali sme v nedeľu (9.4.'23) v NZ aj cyklojazdu pre Eriku. Zúčastnených takmer 300 cyklistov, skvelá organizácia, doprovod a zabezpečené križovatky mestskou políciou - pekná akcia. V mene organizátorov ĎAKUJEM za účasť! https://mynovezamky.sme.sk/c/23155796/ked-to-zvladli-holandania-musime-aj-my-zranenu-zenu-podporili-cyklojazdou-bezpecnost.html
11.04.2023 - 02:41:47
520
Páchateľa sa už podarilo polícii vypátrať?
11.04.2023 - 09:49:57
00
Nie.
11.04.2023 - 09:50:46
00
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/740731/par-s-kocarkem-srazila-v-jihlave-dodavka-zena-letela-vzduchem-nekolik-metru.html

https://www.topky.sk/cl/11/2501785/HROMADNA-nehoda-na-D1--Policia-zverejnila-odstrasujuce-VIDEO--cele-to-odstartovala-rutiaca-sa-zena-v-hmle

Videá v článkoch.
12.04.2023 - 18:19:24
00
Dnes som mal "vtipny" zazitok s rakuskym policajtom. Idem po ceste v obci, za mnou polizei dodavka, vystrcim vcas a jasne lavu ruku a ukazujem zmenu smeru jazdy vlavo. Ked opatovne uchopim barany a chystam sa odbocit, dodavka prida a predbehne ma. Skoro som odpadol... :tmi:
16.04.2023 - 22:44:00
00
Ja som mal dnes zase vtipný zážitok s vodičom bmw, ktorý si myslel, že smerovka je vseliek a keď ju použije, tak môže jazdiť krížom krazom ako chce a kde chce. Ale teda aspoň ju použil, len zabudol, že bol v pripajacom pruhu a že z neho vybocil ešte ďaleko predtým, než mu to značenie umožňovalo. Tak som mu teda blikol diaľkovými a to ho tak neskutočne podrazdilo, že išiel vedľa mňa od výjazdu na obchvat za avionom až po Bajkalsku a mal chuť sa rozprávať. Tak som ho vzal k McDonald's na Prievozskej, kde zablokoval vjazd do umyvarky a išiel mi vysvetliť aký je on inteligentný a ja hlúpy, ked som mu zablikal. Na otázku, že prečo on blikal na mňa, keď sa mi lepil nasledne na zadok, mi odvetil, že výhradne preto, že som naňho zablikal ja :D (vtedy som nemal kam uhnut - predo mnou auto, vedľa mňa kamión a zatiaľ nemám lietadlo)
17.04.2023 - 22:52:16
01
A ja si zase v poslednej dobe všímam, že smerovky sú na aute asi na okrasu. Čím ďalej, tým viac stretávam vodičov, ktorí sa neobťažujú pri zmene smeru jazdy (odbočení) "vyhodiť blinker".
18.04.2023 - 06:51:42
05
Čo bolo kedysi výsadou BMW sa dnes stáva bežnou praxou na naších cestách
18.04.2023 - 10:05:36
00
misoR, nad týmito vychovávačmi mi rozum zastáva. Kde berú to sebavedomie? Na nete nájdeš xyz videí na tému “neser vodiča ktorého nepoznáš”. Potom za takým hrdinom zastaneš na pumpe a po otázke čo vyblikával a vytruboval, kde je problém, len habká ako retard.
18.04.2023 - 10:11:05
00
Na Slovensku ľudia bežne zbrane nenosia. V iných krajinách, kde sú zbrane bežne, len blbec bude riskovať, že dostane jednu do čela. Aj tento starší príklad z Izraela https://youtu.be/gKneq_EP1VU byť to v USA, už má v sebe tak 2-3 diery ten frajer s basebalkou, či ako sa to skloňuje.
18.04.2023 - 12:44:14
01
A to ti príde ako mentálne zdravé riešenie (akéhokoľvek) problému na ceste? :-o Či prečo to vôbec spomínaš?
18.04.2023 - 13:24:48
01
Jano1987 napísal:
Na Slovensku ľudia bežne zbrane nenosia. V iných krajinách, kde sú zbrane bežne, len blbec bude riskovať, že dostane jednu do čela. Aj tento starší príklad z Izraela https://youtu.be/gKneq_EP1VU byť to v USA, už má v sebe tak 2-3 diery ten frajer s basebalkou, či ako sa to skloňuje.


lenže na slovensku sú najčastejšie najagresívnejší práve tí ktorí celú tú situáciu na ceste spôsobia.... (nedanie, prednosti, zapne blinker a drbne to do druhého pruhu ignorujúc autá tam(blinker ti nedáva žiadnu prednosť) a ak vodič ktorého ohrozia na nich blikne alebo zatrúbi... ešte sa budú rozčuľovať, vybrzďovať poprípade vyskakovať z auta.....

ten vodič ktorého ohrozia nemá potrebu ich väčšinou naháňať alebo im to vracať.. proste na nich blikne / zatrúbi v moment keď ho svojou jazdou ohrozia a ďalej nerieši... ideálne sa od nich prace čo najrchlejšie čo najďalej....

a zbraň naozaj nieje riešenie...
18.04.2023 - 14:00:32
04
wawrik: ak reaguješ na mňa, ja to nepovažujem za normálne, ani bežné, ani za niečo, čo by sa malo robiť. Len som poznamenal, že na Slovensku je jednoduchšie vystúpiť a robiť "frajera" ako inde, kde bežne ľudia nosia zbraň, keďže tu hrozí max tak dostať jednu do zubov, ak teda človek nebude mať ozaj obrovskú smolu.

Zipsik: z mojich pozorovaní je to tak 50:50. Sú tu aj tzv. vychováči. Veľakrát vidno na tých dashcam videách že autor videa pridá, aby vyhrotil situáciu, že nedostal prednosť a potom ide nadávať tej osobe, čo mu nedala prednosť, či niečo iné. Aj keď sa tomu koľkokrát dalo predísť koľkokrát tým, že stačilo dať dole nohu z plynu, trocha pribrzdiť a nič by sa nestalo. Samozrejme niekto to môže vidieť inak, ja mám prednosť, ostatný mi majú uhnúť, nemám prečo byť čo i len kúsok ústretový, aj keď vôbec nič nehrozilo. A to, že sa niečo také stane, tak ho to naštve a má problém, lebo on je ten dôležitý, mal prednosť.
18.04.2023 - 16:04:42
02
Jano1987 napísal:
wawrik: ak reaguješ na mňa, ja to nepovažujem za normálne, ani bežné, ani za niečo, čo by sa malo robiť. Len som poznamenal, že na Slovensku je jednoduchšie vystúpiť a robiť "frajera" ako inde, kde bežne ľudia nosia zbraň, keďže tu hrozí max tak dostať jednu do zubov, ak teda človek nebude mať ozaj obrovskú smolu.

Zipsik: z mojich pozorovaní je to tak 50:50. Sú tu aj tzv. vychováči. Veľakrát vidno na tých dashcam videách že autor videa pridá, aby vyhrotil situáciu, že nedostal prednosť a potom ide nadávať tej osobe, čo mu nedala prednosť, či niečo iné. Aj keď sa tomu koľkokrát dalo predísť koľkokrát tým, že stačilo dať dole nohu z plynu, trocha pribrzdiť a nič by sa nestalo. Samozrejme niekto to môže vidieť inak, ja mám prednosť, ostatný mi majú uhnúť, nemám prečo byť čo i len kúsok ústretový, aj keď vôbec nič nehrozilo. A to, že sa niečo také stane, tak ho to naštve a má problém, lebo on je ten dôležitý, mal prednosť.


Ty máš ten debilný pohľad že vodič na hlavnej BY MAL pribrzdiť / dať dole nohu z plynu.. ale nie. On by nič také nemal robiť... a je to len jeho dobré vôľa ak to niekedy urobí... a to že to neurobil zrovna pri tebe neznamená že v ten deň už 0 ľudí nepustil však že?

Naopak, takí ako ty by si mali uvedomiť že ak už sa napchajú na hlavnú... tak majú pridupnúť plyn na podlahu a čo najrýchlejšie dosiahnuť 50tku (ak sa bavíme o pripájaní v obci) lebo "sorry jako" ale neraz sa stáva že idiot čo sa z vedľajšej vopchá na hlavnú nieje schopný dohľadať plynový pedál a rozbieha sa ako slimák...a ešte sa čuduje že vodič na hlavnej ho vyblíká / vytrúbi...

kľudne sa tam predomňa strč, ale ak sa tak ponáhľaš že to musíš hodiť pred auto idúce po hlavnej tak sa láskavo ponáhľaj aj naďalej, a poriadne pridupni ten plyn...

mňa dožiera totiž práve to, že niekto nevie vydržať na tej vedľajšej a pošle to na tú hlavnú, a obmedzí ťa lebo to už sa zrazu neponáhľa a kľudne sa bude vliecť ako vemeno 30km/h....


inak povedané nemali by sme sa pozastavovať nad tým že vodič na hlavnej by mohol popustiť plyn / pribrzdiť... mali by sme riešiť že nedočkavec BY MAL pridupnúť poriadne plyn.. ;)
18.04.2023 - 17:31:37
04
V BE napríklad často nemáš hlavnú a vedľajšiu ale pravidlo pravej ruky. Aj na miestach, ktoré v SR všetci nejak všeobecne považujú za jasné, ktorá je hlavná cesta aj bez dopravnej značky. Napríklad úzka dedinská cesta pripajajúca sa na objsmernú cestu II. triedy, len v mojom okolí je takých križovatiek viac. Keby som vyletel z takej cestičky na "akože hlavnú" a bol by garamból, asi by bola aj hádka...
18.04.2023 - 17:47:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up