BA, niekolko rokov do prace i z prace na bicykli plus sportovanie popritom. Vela vodicov je normalnych ale zvysok akoby ignoroval cyklistov alebo ich pokladal za menejcennych. Napriklad ked idem rychlostou aut predomnou tak sa ma snazia ti za mnou predbehnut a natlacit sa tam, kludne cez dvojitu ciaru a kludne i ked tam nie je miesto, ako keby ich to ponizovalo ze som pred nimi alebo som ich predbehol. Prednost na hlavnej asi tak ze kolone aut predo mnou da auto prednost ale predomna ako cyklistu iducim za kolonou sa musi napchat tak ze musim brzdit smykom. Teraz ten cyklo na Vajanskeho, obcas sa mi tam stane ze sa chce zaradit auto z vedlajsej tak vojde na ten cyklopruh, blokne ho aj ked tadial idu cyklisti a caka kedy bude miesto aby sa mohol zaradit. A aj smerovky pouzivaju vodici pomenej ked je naokolo len cyklista, napriklad cakam na vedlajsej a pustam auto na hlavnej a to zrazu bez smeroviek odboci do vedlajsej kde som. Poniektori akoby zbierali odznacky za to ako tesne minu cyklistu, prazdna cesta, tesne ma lizne a ked je uz predomnou tak sa po chvili da viac dostredu alebo prejde lavotocivu zakrutu vnutrom ako keby chcel aby mi bolo jasne ze to bolo naschval. Ja som za zacal pri roznych takychto pripadoch zamyslat nad tym ci by to bolo ine keby som sedel v aute a vzdy je ta odpoved ze urcite ano - dali by smerovku, netlacili by sa na mna, dali by mi prednost atd. Takze z toho mi vychadza ze sme proste pre nich menejcenny ucastnici premavky a tak sa k nam spravaju.
16.05.2024 - 10:05:39
03
S používaním smeroviek je to niekedy naprd.

Napríklad na križovatke Bajkalskej a Trnavskej cesty smerom do Slovnaftu je vpravo pruh, ktorý je určený na smer rovno len pre BUS, doprava bez obmedzenia. Keď tadiaľ idem, tak sa v mnohých prípadoch zaradim radšej za prvé auto, keď nenechá vpredu dostatok miesta. Málokto tam použije smerovku a mnohí z tohto pruhu pokračujú rovno. Keď dá ten prvý smerovku až keď zasvieti zelená, tak ho aspoň môžem obísť vľavo, keď idem rovno.
16.05.2024 - 17:21:36
00
Pre vsetkych, co si myslia, ze na krizovatke hlavnej a vedlajsej cesty (napr. v tvare Y) netreba davat znamenie o zmene smeru jazdy pri pokracovani jazdy po hlavnej ceste, odporucam vypocut si dnesnu Zakrutu Slovenskeho rozhlasu. Hned na zaciatku v casti Autoskola Zakruty o tom hovori na slovo vzaty odbornik.

https://www.rtvs.sk/radio/program/1115
25.05.2024 - 17:17:42
02
Policisté z pražského dálničního oddělení provádí během výkonu služby různorodou činnost, a jejich úkoly se neomezují pouze na kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Nedávno například zastavili vozidlo, na kterém byly umístěny registrační značky neodpovídající typu kontrolovaného vozu. Po řádné silniční kontrole zjistili, že si řidič během zastavování vyměnil registrační značky. Jak se mu to podařilo? Pravděpodobně se inspiroval Jamesem Bondem a nainstaloval si na vozidlo systém umožňující výměnu registračních značek přímo za jízdy. Ve správním řízení mu za tento trik hrozí trest zákaz činnosti až na jeden rok a pokuta do padesáti tisíc korun.

https://www.policie.cz/clanek/hra-na-jamese-bonda-ho-vyjde-draho.aspx
25.05.2024 - 22:37:11
02
Pred biacerymi rokmi sme tu mali také auto. Vykradali s nim bankomaty až ich chytili vo Svite. Tiez sa samé pretáčali.
Ale čo sa diviť. Už v ceskom serialy Návstevníci bola Lada Niva čo si mohla zmenit farbu a špž podľa želania vodiča… :)
26.05.2024 - 07:09:36
00
Dnes ráno na pred prístavným mostom išli tri takéto auta za sebou:

Prílohy:

DSC_3879.JPG
DSC_3879.JPG 124.24 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_3878.JPG
DSC_3878.JPG 149.02 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2024 - 21:33:28
01
Toto je bežná vec...nechápem, či riešia tak neodkladne veci, že to nevie počkať alebo sa nedá zavolať. Ešte lepšie je, keď šoféri držia telefón jak chleba s pastetou a počúvajú hlasové správy. Alebo autá za 3 a viac desiatok tisíc a telefóny pri uchu...
04.06.2024 - 21:48:13
06
Toto ma na tom najviac fascinuje. Tie auta stoja desattisice eur a urcite maju BT handsfree v sebe a nikto to nepouziva neviem preco
04.06.2024 - 22:06:40
01
Zeby preto, ze ludia na tych fotkach pravdepodobne netelefonuju, ale citaju/pisu spravy? A ti co telefonuju mozno preto, ze maju tak nahovno handsfree ako moja kamoska v Karoqu, ktorej som uz viackrat vysvetloval, ze jej nerozumiet kazde druhe slovo a teda nech mi zavola normalne z mobilu ked nieco potrebuje, lebo inak sa nikam nedostaneme? A o tych, co ten system v aute nevedia pouzivat, ani nema zmysel pisat...
04.06.2024 - 22:11:06
00
Mam sieste auto VAG koncernu, ktory krizom krazom pouziva rovnake komponenty a este mi toto nikto nepovedal :) Ani ja som ludi zle nepocul, ked volali z takehoto auta. Asi niekde bude chyba...ked ma kamoska auto v zaruke, nech to riesi v servise. Ak samozrejme nema HF dorabane. Otec ma v karavane dorobene a tam ho zial absolutne nerozumiet
04.06.2024 - 22:17:02
00
Nema nic dorabane. Kto vie, ci mi nevolava na hlasity odposluch priamo z mobilu a to HF v aute mozno vobec nepouziva lebo ani nevie ako. :D
04.06.2024 - 22:18:57
00
:facepalm: Jasne hlavne v sekych tych bmw, porche, mercedesoch a audi maju vsetci nahovno HF.
04.06.2024 - 22:23:35
00
Ako uz tradicne zase raz prezentujes svoje nepochopenie napisaneho a naviac aj prekrucas. Nic take som nenapisal.
04.06.2024 - 22:30:30
00
Vobec nie. Reagujem na tvoju fabulaciu a jasne ospravedlnovanie tychto ludi ich neschopnostou, lajdackostou a ignorantstvom akoby to bolo ok lebo ved aj tvoja kamoska ma HF ale bud ho nevie pouzivat alebo je to smejd.
Ja by som mohol argumentovat tym ze ja v hyundai nemam HF ani BT ale napr oktavke ho mame a tam to normalne pouzivame. Vsetci normalne pocuju nas aj my ich.

Mna len uchvacuje ze si ludia kupuju kua drahe auta plne hitec blbosti lebo chceme Fullku, ale aj tak tie sproste mobily drzia v paprciach.
04.06.2024 - 22:41:33
00
Ja nikoho neospravedlnujem. Uviedol som mozne dovody preco ludia drzia telefon v ruke a nepouzivaju system v aute.
04.06.2024 - 22:49:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up