V práci jazdievam ja i kolegovia v noci v lese +-35km/h. Zverina sa hádže pod kolesá ako bláznivá, toto je jediný spôsob, ako nedemolovať autá. Na poslednej nočnej ma zrazila srnka. Jedna vyskočila pred auto, pribrzdil som možno na 10km/h a druhá mi vrazila do vodičových dverí. Obišlo sa to bez škôd a zranení, iba na skle ostal odtlačok čumáka...
10.10.2014 - 22:20:41
02
capulo mas vodicak? alebo ked ho mas, tak jazdis niekedy autom? lebo to co rozpravas mi pridu ako uplne nezmysli...pri tvojej teorii, ked sa v noci stretavas s autom, ktore ide oproti, tak by si musel stale uplne zastat....porovnavat zatacku s neosvetlenou prekazkou v strede cesty je nezmysel..dnes rano mi skocila liska 2 metre pred auto, akurat co som stihol prelozit nohu na brzdu a bolo po nej..som si isty ze to nebola moja vina :)
10.10.2014 - 23:37:17
00
Capulo ma pritom 100% pravdu, ci uz z právneho hľadiska, ci uz z morálneho. Jazdím autom každodenne a práve z takýchto situácii mám najväčší strach. Otcovi sa stala podobná situácia, namiesto opitého cyklistu ale obvhadzal na poslednú chvíľu stopárku, ktorá stala v strede cestného pruhu, od vtedy naozaj pribrzďuje aj na 40, ked je úzka cesta a moze tam niekto ist a ide oproti auto. Veľa krat proste človek, nema šancu vidieť pri 90 ke na dostatočnú vzdialenosť a v tom momente, ked niekoho zrazí, tal to je tak isto jeho chyba.
11.10.2014 - 00:15:31
00
samozrejme na uzkej ceste kde niesu krajnice takto pribrzdujem aj ja...ja som skor pisal o cestach kde su metrove krajnice...neverim ze ked ides takto po hlavnom tahu, ze stale pribrzdujes...skor mam pocit, ze ked idem 90, tak ma este kazdy obieha...
11.10.2014 - 07:54:07
00
Preto sa nedá nič zovšeobecniť a treba jazdiť podľa aktuálnych podmienok a schopností (či už na aute, biku,...). Ale to rozumní ľudia vedia. Alebo si to aspoň myslia...
11.10.2014 - 08:07:58
00
capulo mas vodicak? alebo ked ho mas, tak jazdis niekedy autom? lebo to co rozpravas mi pridu ako uplne nezmysli...pri tvojej teorii, ked sa v noci stretavas s autom, ktore ide oproti, tak by si musel stale uplne zastat....porovnavat zatacku s neosvetlenou prekazkou v strede cesty je nezmysel..dnes rano mi skocila liska 2 metre pred auto, akurat co som stihol prelozit nohu na brzdu a bolo po nej..som si isty ze to nebola moja vina :)


skor ako sa niekoho budem pytat ci ma vodicak, tak si mrknem do zakona
§ 16
Rýchlosť jazdy

(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
11.10.2014 - 08:32:40
01
dik andrej toto presne som mal na mysli :), ten paragraf sa tyka cesty ako takej s prekazkami ktore vidno a vecami ktore vidis a predvidas ich pohyb

srnky co sa hadzu z krikov pod kolesa a chodci co vyskocia spoza auta sa tu nespominaju
11.10.2014 - 08:40:35
00
casto su aj srnky osetrene,
daju tam znacku A 18 pozor zver a potom je to uz len a len na vodicovi
11.10.2014 - 08:47:32
00
ale zasa treba povedať, že ten cyklista tam nemal tiež čo robiť na tej vozovke, mal byť osvetlený, ak tlačil bicykel, tak mal ísť po opačnej strane... z toho videa sa zdá, že to položil niekde na stred vozovky.. a je veľká pravdepodobnosť, že bol ožratý..., čiže ak ten vodič čo ho nabral neprekročil maximálnu povolenú rýchlosť, bol triezvy a mal v poriadku technický stav vozidla, tak by z toho nemal mať problémy, ale určite ho čaká kopec nepríjemností a opletačiek než sa z toho vyzuje a ak ho aj zabil, tak nepríjemný pocit do konca života...
11.10.2014 - 09:00:08
00
podla mna to zeniete do extremnosti, kedy hadzete vinu hlavne na sofera (ako keby nikto z vas nikdy za volantom nesedel a ked sedel, tak nesiel rychlejsie ako 20 km/hod :) )
na jednej strane dany zakon existuje, ale potom pri kazdej nehode by sa mohli policajti, alebo ktokolvek iny nan odvolat a vzdy by to bolo vsetko chyba sofera :) to je tak, ze ked ides medzi poliami a zrazis tam potkana, tak to je tvoja chyba, lebo si nepredvidal, ze tam ten potkan moze byt... tymto padom, rozsirme vaznice, zrychlime proces sudnictva a aj za zabitie potkanov sa pojde do vazanie za vytrznictvo a pytliactvo :D
p.s.: dufam, ze sa v lete za kazde zabitie musky aspon pomodlite, vagabundi :D
11.10.2014 - 10:00:41
01
Chalani nemáte pravdu v tomto prípade, ked ho zabil tak bol pravdepodobne stíhaný za neúmyselne zabitie alebo ublíženie
na zdravý s následkom smrti. Zákon hovorí jasne, však si to prečítajte o dva komenty vyššie. Ked pred vami niekto zabrzdi tak silno, ze do neho zo zadu nabehnete tak to bude tak isto vaša vina, ze ste ho nabrali. Nikdy nemôžete nabrať nieco, co vidíte alebo by ste mali vidieť, pokial prispôsobite rýchlosť podmienkam. Prípad, ked vam niekto v poslednej chvíli skoci pred auto, je ošetrený zas z druhej strany, ale aj v takomto prípade zabijete vy a bude sa to s vami ťahať cely život, ked nie ste úplne hovädá. Takze nahovárať si, ze šák on tam nemal co robiť a možem ho prejsť nie je celkom rozumne.
11.10.2014 - 11:02:25
00
podla mna to zeniete do extremnosti, kedy hadzete vinu hlavne na sofera (ako ..

nikto tu vinu na nikoho nehadze, akurat v zakone je to napisane jasne. to len ak sa to niekomu nebodaj prihodi, aby nebol prekvapeny znenim zakona....
11.10.2014 - 11:32:52
00
Ísť rýchlo a spoliehať sa na biele čiary a na to, že na vozovke nič nebude je čistý hazard nesúvisiaci so zákonom - viď vyššie. Na tej ceste mohol ležať ktokoľvek, ktokoľvek kto napríklad dostal infarkt a vodič by ho prešiel. Dnes sa každý za svoje činy hlúpo vyhovára na druhých, pritom jednoznačne vodič nemal dostatočný rozhľad vzhľadom na viditeľnosť a rýchlosť jazdy (teda aspoň podľa kvality videa). Jasné, že by som aj ja chcel jazdiť po ceste aj 200 km/h. Ale reakčný čas a fyziku za mňa nikto neošáli. ;-) Práve preto ten, kto je na cestách väčším rizikom (väčšie auto je väčšia zbraň) by mal mať väčšiu mieru zodpovednosti. (Ktorý cyklista si to rúbal na ceste 90 km/h po rovine a "zrazil" auto, ktorého vodič mu nedal prednosť v jazde a zabil celú osádku motorového vozidla?)
11.10.2014 - 14:35:54
02
capulosa snazi ako moze, ale mnohi maju problem pochopit. To, ze nespomalujeme na rychlost, pri ktorej vieme bezpecne reagovat na neocakavanu prekazku je len nasa vina, nie predmetov na ceste. Ak idem 90 a musim stlmit dialkove na stretavacky kvoli protiiducemu autu, vidim na ovela kratsiu vzdialenost, na aku mam rozhlad. Ak v tej chvili bude nieco na ceste, nemam sancu ubrzdit. Je to iba moja chyba, ze v danen chvili idem rychlo. Nespomalujem preto, lebo verim, ze tam nic nie je. A tak nas to robi vacsina.

Netreba miesat do toho volne zijuce zvierata. Zakon mysli na staticke a pomaly sa pohybujuce prekazky na ceste.
12.10.2014 - 19:18:32
05
a predvidanie nie je to ze ti cosi vyskoci z krikov do cesty. to je jasnovidectvo :), predvidanie je napr ze vidis ze sa dakto blizi k prechodu tak musis ratat s tym ze tam vbehne. proste ze nieco vidis a predvidas na zaklade toho co vidis ze ako sa bude spravat
12.10.2014 - 19:51:32
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up