Ty by si este asi aj policajtov presviedcal, ze si nehodu nezavinil Ty. Ale neznalost zakona, resp. Tvoja nespravna interpretacia, Ta neospravedlnuje.
13.04.2015 - 13:22:00
01
Nie sú autá v strednom a v ľavom pruhu!

ty kde čerpáš informácie? sú 3 pruhy, Mišo ide v pravom a chce predbehnúť auto vo svojom pravom pruhu, takže sa potrebuje zaradiť do stredného! v strednom pruhu ale sú autá ktoré sa približujú (a teda idú rýchlejšie) -> na čo Mišo poznamenal že "keď mi bliká smerovka, mal by som mat prednost pred strednopruharmi" čo nie je pravda! prednosť majú autá v tom strednom a teda smerovka nesmerovka, musí počkať kým ho predbehnú a až potom sa môže zaradiť do stredného a uskutočniť svoj predbiehací manéver.
13.04.2015 - 13:29:31
03
Ja sa nechcem hádať, plne súhlasím s tým, čo napísal Mišo. Naopak, keď je niekto moderátor fóra, neznamená, že má automaticky pravdu. Privítal by som v tejto otázke vyjadrenie odborníka a nie len pusté názory...
13.04.2015 - 13:32:59
00
takže podla teba máš pri predbiehaní prednosť pred autom ktoré sa snaží predbehnúť teba? len na základe smerovky? lebo je úplne jedno kolko je tam pruhov, aj keby ich bolo 10 :)
13.04.2015 - 13:41:18
00
Presne pre toto interpretovanie sa stavaju na useku BA - TT nehody ktore su zbytocne.
Situacia 1. v pravom pruhu ide vlacik aut, v strednom ide rychlejsie auto (to niekam neodbocuje, len ide v pruhu). Naraz pred nim niekto hodi blinker dolava a co teraz? jeden si mysli ze ked hodi blinker ostatni budu brzdit? Podla mna sa myli, ked chce ist do laveho pruhu v ktorom ide uz (rychlejsie) auto, nesmie ho obmedzit. (situacia o predbiehani aut)
Situacia 2. V pravom pruhu ide vlacik aut, v strednom ide o nieco rychlejsie auto a to je cez 3. lavy pruh predbiehane. Auto z laveho pruhu po predbiehani sa chce vratit do stredneho a vtedy chce z praveho vlacika prejst ine auto do stredneho. Anijeden neohrozi auto iduce v strednom pruhu a tak sa zacne zaradovat a vtedy sa bude chciet zaradit aj auto z laveho pruhu Takto sa mozu v strednom pruhu zrazit. No a vtedy musi dat prednost auto PRECHADZAJUCE z laveho pruhu do stredneho autu PRECHADZAHUCE z praveho do stredneho pruhu.. alebo musi ist v lavom nadalej vlavo az pokym nenastane lepsia bezpecnejsie situacia (situacia ak sa prechadza do stredneho sucasne z laveho aj praveho pruhu). Ci je to v obci alebo nie nema na to vplyv.
Uz neviem ako lepsie opisat, ze su to rozne situacie, ale zaklad je, ze ten kto prechadza do ineho pruhu nesmie obmedzit toho co uz v nom ide a nie naopak.
13.04.2015 - 13:42:15
03
Ja nemam pravdu, lebo som moderator fora. :D A CraObs, rasto_t a Pietro_SK tiez nemaju pravdu, lebo su clenovia fora. :lol: V takom pripade si myslim, ze odbornik nebude mat pravdu, lebo je odbornik. :rofl:
13.04.2015 - 13:42:54
01
Ujasnime si to :D Hovorime o trojpruhovej dialnici, to po prve. Po druhe, napisal som tu aj odkaz zo stranky NDS, kde su vysvetlene pravidla jazdy na takejto ceste zo zakona a uznal som, ze je to inak, ako som tvrdil. Po tretie, neviem odkial ste prisli nato, ze niekoho svojim manevrom chcem obmedzit, nebodaj ohrozit. Napisal som, ze zapnem smerovku a cakam, ci mozem ist a zaroven som napisal mylnu informaciu, ze by som mal mat prednost. Ano, prednost mam, ale iba ak sucasne so mnou chce ist do stredneho pruhu vozidlo z laveho pruhu (ja chcem ist z praveho). Cize v realnej premavke aka je cez den na tejto dialnici sa toto pravidlo neda uplne realizovat, kedze v kazdom pruhu je dost aut. Moze byt? :D
Vy sa musite nudit v robote :D
13.04.2015 - 13:47:44
00
veď tak to má byť, šlo len o to že nemáš prednosť (ani na základe smerovky) a musíš čakať.. keby si práve nečakal tak by si svojim manévrom obmedzoval až ohrozoval.. len Loser to nejak nepoberá
13.04.2015 - 13:50:21
00
Dostal som odpoveď na môj podnet, z čoho usudzujem, že nejaké základné úkony s počítačom ovládajú.

"Vec: Neriešenie vodičov motor. vozidiel zaparkovaných pod Mostom Apollo – informácia.

Na základe Vášho podania, týkajúceho sa neriešenia vodičov motor. vozidiel zaparkovaných pod Mostom Apollo, pred vstupom do výťahov, za dopravný priestupok, hliadkou Mestskej polície hl. m. SR Bratislavy (ďalej len „MsP“) Vám oznamujem nasledovné informácie:
........................
Problém parkovania nedisciplinovaných vodičom na mieste by však mohol správca cesty riešiť aj osadením mechanických zábran – kolíkov na oboch vetvách chodníka vedúceho do priestoru pod mostom Apollo (za vyznačenou cestičkou pre cyklistov)."



Aha, tak vopred dik, ze si nam to vybavil, naozaj tam vznikne krasne okulahodiace miesto a jeden z najvacsich dopravnych problem tohto mesta bude vyrieseny. Akurat dufam, ze ti co nebudu mat kde zaparkovat a zacnu nahodou pouzivat mhd, budu niekde z tvojej stvrte a skoncia v tom tvojom autobuse.
13.04.2015 - 14:39:40
00
misoR: nudiť sa nenudíme, len zabíjame čas :) Veď to ani nebolo nič proti tebe - celá tá "debata" vznikla z toho, ako si písal, že by si mal mať prednosť pri tom prechádzaní z pravého do ľavého. Sám si uznal, že mylne a skrátka prednosť nemáš. Loser do toho pritiahol úplne inú situáciu a vznikol zbytočný flame...

Loser: v prípade, ktorý popisuje misoR, pravdu nemáš. Keď chceš predbehnúť auto jazdiace pred tebou - bavím sa o pravom jazdnom pruhu, aby bolo jasné - tak dáš smerovku, skontroluješ späťák a ak je voľno - ideš. Na tomto sa zhodneme asi. Ale v prípade, že v strede je iné auto, tak mu musíš dať prednosť!! Ty nemáš čo riešiť, či je v tom pruhu oprávnene (napr. predbieha viac áut súčasne a teda je rýchlejší ako ty) alebo nie (tzv. strednoprúdar), ale keď sa nemôžeš zaradiť bez toho, aby si ho ohrozil/obmedzil, tak skrátka musíš pribrzdiť, nechať ho prejsť a následne to tvoje predchádzanie začať/dokončiť. Už neviem, ako jasnejšie by som to napísal... :-)
13.04.2015 - 15:16:40
01
Aha, tak vopred dik, ze si nam to vybavil, naozaj tam vznikne krasne okulahodiace miesto a jeden z najvacsich dopravnych problem tohto mesta bude vyrieseny. Akurat dufam, ze ti co nebudu mat kde zaparkovat a zacnu nahodou pouzivat mhd, budu niekde z tvojej stvrte a skoncia v tom tvojom autobuse.

Dufam, ze ludia s pristupom ako Ty budu prvi, ktorych zacnu pod tym mostom riesit. To je take slovenske - nemam kde v lokalite zadarmo zaparkovat, ale aj tak tam pojdem autom a kedze parkovat zadarmo chcem, tak porusim predpisy, zablokujem vytahy, znicim svojim autom povodne upravene podlozie pod mostom a aby nestacilo, tak potom este zacnem "argumentovat" ze aj tak to tam vyzera nanic a ze su väcsie problemy inde. A popritom vsetkom vyhovarani sa si uplnou nahodou neuvedomim, ze k tomu ako to tam vyzera som prispel sam svojou sedlackostou ked som to tam rozjazdil autom pri porusovani predpisov...
13.04.2015 - 15:33:24
04
Loser, misoR kedy jazdíte po tej diaľnici? Aby som sa jej v tom čase vyhol.... :facepalm:
13.04.2015 - 15:55:00
03
Niektore su neuveritelne. :)

http://www.webnoviny.sk/lifestyle/dokonale-parkovacie-miesta-ktore-sa-n/395148-clanok.html
13.04.2015 - 16:36:38
00
Dufam, ze ludia s pristupom ako Ty budu prvi, ktorych zacnu pod tym mostom riesit. To je take slovenske - nemam kde v lokalite zadarmo zaparkovat, ale aj tak tam pojdem autom a kedze parkovat zadarmo chcem, tak porusim predpisy, zablokujem vytahy, znicim svojim autom povodne upravene podlozie pod mostom a aby nestacilo, tak potom este zacnem "argumentovat" ze aj tak to tam vyzera nanic a ze su väcsie problemy inde. A popritom vsetkom vyhovarani sa si uplnou nahodou neuvedomim, ze k tomu ako to tam vyzera som prispel sam svojou sedlackostou ked som to tam rozjazdil autom pri porusovani predpisov...


jj, si mi nalozil, mas pravdu, ja som ten sedlak co tu rozdrbava tuto rozpravkovu krajinku svojim autom a ty si ten jediny spravodlivy v meste, ktory presne pozna vsetky problemy , vinnikov ako aj riesenia. A kedze to tak dobre poznas, prosim, nezabudni sem potom napisat ako si uzivas jazdu v tom vytahu, ked tam tie auta teda parkovat nebudu. Uz sa tesim na report, kludne potom pridaj aj nejake foto. ;)
13.04.2015 - 17:42:03
00
Opät vyhovorky? Takze podla Tvojej logiky sa staci vyvinit zo zodpovednosti stylom "vytah aj tak nefunguje" a "vyzera to tam aj tak zle" a uz je OK, ze porusujes predpisy a nicis to tam? Gratulujem. V takom pripade bude tato krajina kvoli takym ako Ty vyzerat coraz "rozpravkovejsie". Ale co cakat, ved taki ako Ty ani nechapu, ze to tu tak vyzera prave kvoli takym ako Ty. Parkuj kde chces a vracaj sa k autu vzdy s obavou, ci nebudes volat policiu na odstranenie papuce a pod.
13.04.2015 - 17:56:36
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up