Presne podla GPS. 50gps je cca 55 tachometrovych. A ked k tomu prida ze pri 55 gps stale nedostane pokutu tak to mas cca 60 na tachaci.
04.01.2017 - 11:22:04
00
Takže ich budíky na palubnej doske nie sú napojené na kolesá ale ukazujú info z GPS?
04.01.2017 - 11:24:04
00
Moja hypotéza k tým kaminonistom je taká, že mu hrozí povinná prestávka, ak nestihne prísť do cieľa cesty včas. Má trebárs vypočítané, že to môže stihnúť, ale za predpokladu, že ho nikto nebude príliš zdržiavať. Ak sa zdrží a bude pokračovať v jazde cez limit, potom riskuje pomerne mastnú pokutu. Ak som to správne pochopil, tak najmä v Nemecku policajti radi kontrolujú aj mesiac staré záznamy a za rôzne porušenia predpisov (rýchlosť, povinný odpočinok, atď.) môžu napariť kľudne aj 1.800€ (nepamätám si to možno úplne presne).

Tak sa potom stane, že jemu hrozí meškanie, pokuty, povinná odstávka na niekoľko hodín 20km pred cieľom; pomaličky mu z toho začnú tiecť nervy a v takej chvíli si to niekto pred ním pufká pomalšie, ako by mohol.

Kto sleduje napr. letectvo, tak sa asi stretol s tým, že KLM B-747 kapitán, ktorý zavinil najväčšiu leteckú haváriu všetkých čias, tlačil na pílu práve preto, že o pár minút by už nemohli legálne odštartovať práve pre povinný oddych posádky a tak v hmle odštartovali bez povolenia veže. Následne urobili z PanAm 747 kabriolet.
04.01.2017 - 11:30:53
02
okrem toho plne naložený kamión má okolo 50 ton a brzdiť rozbehnutý a následne rozbiehať takto "pribrzdený" kolos tiež nie je ani sranda a ani ekonomicky dobré riešenie
(a keď si náhodou na cestách napr. 14 a viac dní a pred Tebou sa objaví dokonca nejaké PP priamo v hlavnom meste)
:lol:
04.01.2017 - 13:20:28
00
Pali65 napísal:
Moja hypotéza k tým kaminonistom je taká, že mu hrozí povinná prestávka, ak nestihne prísť do cieľa cesty včas. Má trebárs vypočítané, že to môže stihnúť, ale za predpokladu, že ho nikto nebude príliš zdržiavať. Ak sa zdrží a bude pokračovať v jazde cez limit, potom riskuje pomerne mastnú pokutu. Ak som to správne pochopil, tak najmä v Nemecku policajti radi kontrolujú aj mesiac staré záznamy a za rôzne porušenia predpisov (rýchlosť, povinný odpočinok, atď.) môžu napariť kľudne aj 1.800€ (nepamätám si to možno úplne presne).

Tak sa potom stane, že jemu hrozí meškanie, pokuty, povinná odstávka na niekoľko hodín 20km pred cieľom; pomaličky mu z toho začnú tiecť nervy a v takej chvíli si to niekto pred ním pufká pomalšie, ako by mohol.

Kto sleduje napr. letectvo, tak sa asi stretol s tým, že KLM B-747 kapitán, ktorý zavinil najväčšiu leteckú haváriu všetkých čias, tlačil na pílu práve preto, že o pár minút by už nemohli legálne odštartovať práve pre povinný oddych posádky a tak v hmle odštartovali bez povolenia veže. Následne urobili z PanAm 747 kabriolet.


zprvu som nechapal co pises ze ako mohol z lietadla urobit kabrio, tak som si to nasiel a teda fuf. neviem na co myslel ten chlap ked sa do niecoho takeho pustil ale teda zodpovednost snim do lietadla nenastupila.
04.01.2017 - 15:26:34
00
tiež som sa chcel spýtať ako sa dá oskalpovať lietadlo... no uff...to je brutál..
04.01.2017 - 15:28:57
00
nepoculi ste o tom? doteraz najvacsie letecke nestastie, 583 mrtvych
Pan AM Boeing 747 & KLM Boeing 747 Crash - Tenerife (crash of the century) thumb_up0thumb_down
04.01.2017 - 15:36:02
00
počul, a dokonca som videl aj dokument(tuším sa to vola nájvačšie letecké katastrofy)......len moja deravá pamäť....nejak som na to zabudol....
04.01.2017 - 15:37:38
00
astro napísal:
Takže ich budíky na palubnej doske nie sú napojené na kolesá ale ukazujú info z GPS?

Kamiony maju presne ciachovane tachometre kvoli tachografu. Cize ak on nastavi tempomat na 90 tak ich aj realne ide.
walec nakolko pouzivas waze asi nie si zaciatocnik a meras si rychlost pomocou gps tak istotne vies ze 10% prekrocenie rychlosti je tolerovane vzhladom na odchylku merania. Cize ak ides na 90ke 99 je to v pohode. Bezne som to vyuzival a obiehal na dialnici mobilne radary 143kmh.
No a este k tym kamionom, je lepsie ho neblokovat zbytocne- teba to stoji mozno poldeci benzinu navyse ale jeho to moze stat zivobitie. Vzdy je lepsie ked ty obiehas kamion ako on teba. Lebo ked ti navesom vbehne do usmevu tak si to uvedomis..
04.01.2017 - 20:45:37
00
palo1707 O tej tolerancii samozrejme viem, 100 tachometrovych je asi 92 km/h podla GPS. Vacsinou jazdim 10 km/h + nad tym, co ukazuje tachometer. V ten den bolo v praci viac vyjazdov, bol som utahany, tak som siel trosku pomalsie. Chapem, ze kamionisti to nemaju jednoduche a musia dodrziavat plan.
04.01.2017 - 22:03:45
00
palo1707 napísal:
Kamiony maju presne ciachovane tachometre kvoli tachografu. Cize ak on nastavi tempomat na 90 tak ich aj realne ide.
walec nakolko pouzivas waze asi nie si zaciatocnik a meras si rychlost pomocou gps tak istotne vies ze 10% prekrocenie rychlosti je tolerovane vzhladom na odchylku merania. Cize ak ides na 90ke 99 je to v pohode. Bezne som to vyuzival a obiehal na dialnici mobilne radary 143kmh.
No a este k tym kamionom, je lepsie ho neblokovat zbytocne- teba to stoji mozno poldeci benzinu navyse ale jeho to moze stat zivobitie. Vzdy je lepsie ked ty obiehas kamion ako on teba. Lebo ked ti navesom vbehne do usmevu tak si to uvedomis..

Ziadnych 10%, to by bolo super.
Je to 3kmh do 100kmh rychlosti a nad je to 3%
04.01.2017 - 22:23:18
01
iron.hide napísal:
nepoculi ste o tom? doteraz najvacsie letecke nestastie, 583 mrtvych


Tu je to lepšie vysvetlené. Bola to séria nešťastných náhod...

https://www.stream.cz/slavnedny/802514-den-nejhorsi-letecke-katastrofy-v-dejinach-27-brezen
05.01.2017 - 00:12:45
00
scarinko napísal:
Ziadnych 10%, to by bolo super.
Je to 3kmh do 100kmh rychlosti a nad je to 3%

To čo ty hovoríš je odchýlka merania. Skutočná tolerancia policajtov je niekde inde. Podľa sadzobníka ani nie je určená pokuta pre malé prekročenie, v skutočnosti nepoužívajú ani to prvé pásmo, podľa logiky, že načo sa budem serkať s niekým za 20 evri, keď stačí počkať pár minút a mám iného za 40. Mne osobne sa ešte nestalo, aby som mal problém v obci pri 60 tachometrových, čo bolo podľa GPS 56 skutočných, aj keď ma pri tom merali a ja som držal rýchlosť. Je to opakovaná skúsenosť z viacerých okresov, predovšetkým západného Slovenska.
Týmto nikoho nenabádam k porušovaniu dopravných predpisov a už vôbec nie bezpečnej jazdy.

http://auto.pravda.sk/doprava/clanok/373425-sadzobnik-pokut-2016-kolko-zaplatime-za-dopravne-priestupky/
05.01.2017 - 07:40:30
00
Je to vacsinou tak ako pises. Horsie by bolo keby si v tej rychlosti niekoho nebezpecne obiehal, ohrozoval a pod. Ale ak vidia ze ides normalne tak to neriesia presne preto co si napisal. Pockaju si.
A tych 10% mam realne vyskusanych aj mimo SR.
05.01.2017 - 07:45:11
00
a načo by čakali? veď cvak do databázy a čakajú ďalšieho..
05.01.2017 - 07:48:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up