no ja davam smerovku vacsinou len ked nieco krizujem, daky pruh abo tak pri odbocovani dolava atd, ked idem doprava a nikde nic tym nezablokujem tak radsej drzim riaditka ako na nasich cestach jednou rukou este mavat popri tom :)
06.09.2012 - 21:47:00
00
presne toto je niekedy najvačšie riziko, pustíš riadítka a ukážeš rukou aby ťa niekto nepovozil po kapote a len štastím sa ti to podarí a nerozbiješ si ciferník.
06.09.2012 - 21:52:17
00
Ja radšej vždy vystrem papek (aspoň na okamih, keď treba brzdiť...) aj keď idem z krajnice do vozovky ak ide dáka babička s káričkou.... Minule chlapík ľavú ruku "nejak zabudol" zdvihnúť, ale ešte som nebol tesne za ním, mal som priestor predbehnúť ho sprava, vystrieť na chvíľku ľavú ruku a odbočiť vľavo k baráku, kde bývam. Obzriem sa za seba, chlapík asi nechľastal, nekľučkoval, ale odbočoval tiež. Ale neobzrel sa a ani nevystrel ruku. Slušne som ho oslovil, že ho ktokoľvek mohol zo zadu prejsť. A on na mňa povýšene "načo by som ukazoval, idem vľavo, veď každý vidí, že odbočujem."

No IQ. Občas sa mi niečo také stane. Raz som jednej ženskej, čo sa zrazu rozhodla zabočiť škrtol o riadítka. Skoro sme sa zjespadli. Aspoň si vypočula moje lichôtky. Keby sa ľudia aspoň pozreli za seba, či ich v tom momente niekto nepredbieha. Veď už nie sú časy Pragy V3S, ktorú bolo počuť na kilometre. :whew:
06.09.2012 - 21:59:32
00
skor nez na ceste mi toto vadi na hradzi, tam malo kto ked dakoho obieha alebo odbocuje tak sa neobzre ci uz jeho dakto (ja) neobieha, dokonca sa nasli ecxperti co su schopny si to stocit o 180 stupnov bez toho aby sa obzreli...
hlavne na cestakoch ludia zvyknu obiehat bez obzretia, asi si myslia ze ked maju cestak ze su najrychlejsi na svete a nik ich uz nemoze obiehat
06.09.2012 - 22:06:22
00
Pozri ale zase na hrádzi platí niečo podobné ako na lyžiarskom svahu. Jednoducho ideš dopredu a neriešiš čo je za tebou, ale to čo je pred tebou. Ten čo ide za tebou má predvídať, byť obozretný a ohľaduplný. Jednoducho prispôsobiť sa. Zase nehovorím tu že sa nepozerám dozadu, avšak riešiť stále čo je za tebou a zároveň pred tebou sa v každej situácii nedá. Môže prísť k nepozornosti a niekomu urobíš kozmodisk.
06.09.2012 - 22:12:27
00
no ale kebyze predvidas tak nikdy nikoho neobehnes bo budes cakat ze ten pred tebou zacne obiehat akurat ked ho obiehas ty a sepali ta bo sa nekuka, proste akonahle ide obiehat v protismere tak sa musi pozret dozadu alebo nech radsej neobieha a ostane vo svojom pruhu
lyze su ine bo tam nemas vyhradene pruhy a mas okolo 100m kam sa uhybat, tuna mas 2m na obiehanie a ked ti tam odrazu niekto odboci tak si v pazi
06.09.2012 - 23:44:21
00
niekedy je tazko ukazat paprcu, ked musim brzdit oboma brzdami pred zatackou, to snad pochopite, nie? avsak obzrem sa vzdy, to je jasna vec.
na hradzi ked letim na silnicke, tak tiez neukazujem paprcu pri predbiehani, ved by som sa zdrbal z tych vetchych riaditok. ale aj vtedy sa samozrejme vzdy obzrem dozadu, to je jasna vec
07.09.2012 - 03:17:41
00
nejazdite po hradzi :D to je pre vikendovych korculiarov (a korculiarky :inlove: )
ked tak, tak skoro rano. Podla mna je cestak na cestu. Hradza mi pride rovnako nudna ako trenazer :lol:
07.09.2012 - 07:41:08
00
paprcu treba ukazat dostatocne v predstihu a dostatocne dlho, nie nou mavnut v momente odbocovania.
07.09.2012 - 07:50:42
00
ked uz na hradzu zabludim po Polder pokukam po zadockoch :lol: az potom to rozkrutim. cez tu zapchu sa priemerka neda nahanat. samozrejme pri predbiehani sa aj ja obzrem.
07.09.2012 - 08:23:04
00
a co tak pouzivat zvoncek na tej hradzi :D,az take mega speedy verim,ze tam nedupete
07.09.2012 - 08:43:09
00
[quote=""]no ale kebyze predvidas tak nikdy nikoho neobehnes bo budes cakat ze ten pred tebou zacne obiehat akurat ked ho obiehas ty a sepali ta bo sa nekuka, proste akonahle ide obiehat v protismere tak sa musi pozret dozadu alebo nech radsej neobieha a ostane vo svojom pruhu

capulo a čo tak otvoriť ústa a zakričať "idem zľava"? Nikto sa nemusí obzerať, dáva pozor pred sebou a vie o tom, že ideš.
07.09.2012 - 09:15:41
00
Vždy poctivo dám znamenie o zmene smeru jazdy. Radšej spomalým a dám znamenie, alebo aj zastavím, ked sa inak nedá. Lebo niektorý vodiči sú bezohladný a nepozorný, t.j. nemusia registrovať znamenie o zmene smeru jazdy.
07.09.2012 - 10:08:25
00
- filini - Aj ja som sa obzeral po zadočkoch a skončilo to zrážkou s iným ciklistom. Aj on sa obzeral. Hehe obaja sme skončili riadne poodieraný. A bajky boli doriadené tiež. Preto sa už radšej neobzerám.
07.09.2012 - 10:11:59
00
no kricat mozem, ale neni iste ci ma aj pocuje kedze dost ich chodi so sluchatkami v usiach.. :)

a to chodite po hornej hradzi medzi korculiarmi? treba ist spodom tam sa vcelku da valit
07.09.2012 - 10:54:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up