Jaj jaj ludia sú svine :cry: :evil: :evil:
12.05.2007 - 19:57:50
00
toto nas deli od zapadu,tu si ti ludia viac vazia svoje okolie,ci lesy,ci okolie svojich domov.Tie zahradky okolo domou-ked som to prvy krat videl tak som okale vyvaloval...akoby nemali co cely den robit :shock: JE TO V NAS :roll:
12.05.2007 - 20:08:25
00
Bud realista aj v tom že nemôžme byť taký mäkký a nechať aby vyhadzoval kto chce kde chce v lese odpad... ked to takto pôjde ďalej budú smeti aj v tatrách !
Tu by som chcel povedať že, nie že budú,ale aj sú ,v Tatrách Vysokých,Nízkych vo Fatre Veľkej či Malej v ostatných horách,veľa som tam prechodil a všade nájdeš pohodené PET fľaše ,obaly z tyčiniek a podobne.Ked´ideš na biku tak si to až tak nevšímaš,ale pešo to je oveľa intenzívnejšie,necítil som na Tých ,čo to tam zanechali,ani nejakú zlosť skôr nevýslovný smútok ,že to málo prírody čo nám zostáva sa takto zohyzduje a ničí .Kedˇjazdím na biku neodhadzujem nič ,beriem so sebou len pár týčiniek a obaly vždy dám do camelbaku,ale keby som mal ohryzok z jabka kludne ho odhodím niekde bokom od chodníka,to by ste sa čudovali ako si na ňom mravce zmlsnú , stačí ich chvíľku pozorovať akú majú z neho radosť a keby bol aj na chodníku vždy lepšie ako keby Ti vyfrkli z pod kola do ksichtu nejaké sračky čo si tam odložil nejaký uvedomelý biker :!: :roll:Samozrejme,nie je to nejaký návod že treba odhadzovať v lese ohryzky šupy a poobne.Sorry trocha som sa rozkecal ,ale je to taká moja srdcová záležitosť :!:
12.05.2007 - 23:01:25
00
Dnes som bol jazdit, krizovali sme VN vedenie a chytil som defekt. Koleso komplet vyfucalo do dvoch sekund.
"Majstri" elektrikari (touto cestou pozdravujem) menili izolatory na stlpoch a asi ich zhora hadzali rovno na zem, takze vsade boli same keramicke crepy, ostre jak skalpel. Vymenil som dusu a bike som tade preniesol jak cyklokrosar.

Ruky nohy im dolamat smejdom!!!

:!: Male Karpaty - cesta z Kukly k Papiernicke (Casta) :!:
13.05.2007 - 20:07:57
00
no to urcite nebolo prijemne ja by som hresil nadaval celou cestou lebo nemam ziadne naradie ..... a ak by som bol daleko od domu no neviem neviem
14.05.2007 - 18:31:30
00
Som z tohto všetkého veľmi sklamaná, ako si ľudia nevedia vážiť prírodu a vôbec svoje životné prostredie kde žijú. Skládky niesú len v prírode pri cestách ale aj v meste na chodníkoch ........ veď tam ľudia žijú. Ide si to po ulici a hodí sáčok od cukríkov na zem, hoci kôš je 10 metrov od týpka. Myslím, že tu chýba aj trocha bodíkov (IQ). O čo by bol svet krajší, keby sme si ho vážili. :(
K tým skládkam a kôpkam odpadu.... niesú len pri cestách ale fakt aj v lesoch. Nikde blízko pri odbočke z hlavnej ...ľudia z mesta si pekne zacúvajú a sypú to do okolí dedín ....poznám také prípady ...že na vlastné oči. Ľudia sú v tomto smere vadní aj na dedinách aj v mestách. Tí týpkovia z aktivačného a VPP, ak viete o čom píšem to občas upratujú, aspoň si ľudia naokolo uvedomia, že by to tam nemalo byť.
A ešte ide aj o ekonomiskú stránku: toľko materiálu a recyklovateľného tovaru nechať len tak niekde ležať .............. :?: :idea:
Myslím, že by sa tým mali viac zaujímať už v škôlkach a v ZŠkách.....aby detiská odmalička chápali . . . Triedite odpad? :roll:


:?:
14.05.2007 - 18:49:34
00
odpad triedim jasterka, neboj.. :) už aj brat sa ma pýta, načo beriem hliník z obalu od čokolády. :) aj použité batérie odkladám, aby som ich mohol dať niekde do špeciálne na to určeného kontajnera.. do koša by som ich rozhodne nešupol.
14.05.2007 - 20:09:01
00
Dnes som bol jazdit, krizovali sme VN vedenie a chytil som defekt. Koleso komplet vyfucalo do dvoch sekund.
"Majstri" elektrikari (touto cestou pozdravujem) menili izolatory na stlpoch a asi ich zhora hadzali rovno na zem, takze vsade boli same keramicke crepy, ostre jak skalpel. Vymenil som dusu a bike som tade preniesol jak cyklokrosar.

Ruky nohy im dolamat smejdom!!!

:!: Male Karpaty - cesta z Kukly k Papiernicke (Casta) :!:

A mozno v noci riešili poruchu aby si mal elektrinu a mohol cmarat take bludy. Izolatory zo stoziarov nehadzeme to by sme boli vsetci uz davno bez oci:!: To hovorim uplne vazne.
14.05.2007 - 20:47:17
00
A mozno v noci riešili poruchu aby si mal elektrinu a mohol cmarat take bludy. Izolatory zo stoziarov nehadzeme to by sme boli vsetci uz davno bez oci:!: To hovorim uplne vazne.

podla mna je jedno čo riešili, ale upratať by si mal za sebou každý.. môj názor :wink:
14.05.2007 - 20:58:15
00
Tí týpkovia z aktivačného a VPP, ak viete o čom píšem to občas upratujú, aspoň si ľudia naokolo uvedomia, že by to tam nemalo byť.


Skorej si ludia vsimnu ze to ma za nich dakto upratat ... :(
14.05.2007 - 21:04:46
00
to je vsetko v mentalite ludi, ktori vsetko čo si so sebou vezmu do lesa, nie su schopni odniest, je to des. Hlavne ked sa prechadzas po krasnom lese a vidis tam ten bordel
15.05.2007 - 10:13:30
00
tak zasa, teraz sa skuste fakt spytat sami seba, ze ci nezvyknete raz za cas aj vy (je jedno kde) hodit na zem obal od niecoho, alebo nejaky odpad.

hej zviknem aj ja. ale vecsinou viem ze sa to rozlozi. teda supa od bananu... ale plasti nie to si beriem zo sebou a doma vyhadzujem. alebo pri najblizsiom smetiaku :wink:
15.05.2007 - 10:42:28
00
Izolatory zo stoziarov nehadzeme to by sme boli vsetci uz davno bez oci:!: To hovorim uplne vazne.


To znie logicky, ale nahoda to nebola, lebo izolatory boli menene asi na celom useku (pokial som si vsimol) a boli pohadzane pri viacery stlpoch.

btw.
Ty lozis po stlpoch alebo mate plosinu?
15.05.2007 - 21:04:54
00
Izolatory zo stoziarov nehadzeme to by sme boli vsetci uz davno bez oci:!: To hovorim uplne vazne.


To znie logicky, ale nahoda to nebola, lebo izolatory boli menene asi na celom useku (pokial som si vsimol) a boli pohadzane pri viacery stlpoch.

btw.
Ty lozis po stlpoch alebo mate plosinu?

Bol som lezec a zase objektivne ruku do ohna za nikoho nedam ale ked to bolo po vymene tak sa priklanam "polamat im ruky smejdom". :roll:
17.05.2007 - 16:35:27
00
Tí týpkovia z aktivačného a VPP, ak viete o čom píšem to občas upratujú, aspoň si ľudia naokolo uvedomia, že by to tam nemalo byť.


Skorej si ludia vsimnu ze to ma za nich dakto upratat ... :(


súhlasím :oops:
ale zasa na druhej strane si predstav, žeby to nikto neupratoval....to by sme chodili ako na smetisku a ver, že ten odpad by sa potom fakt ľahko púšťal z ruky ako keď máš všade naokolo čisto :?
18.05.2007 - 19:35:46
00
keyboard_arrow_up