Bože Tuleník aj tu si :?: :cry:

Len ho nechaj, hra na moju strunu. Tie prispevky sa daju citat, chapat a aj suhlasit s nimi.
22.08.2008 - 07:08:49
00
tak nejak som natom aj ja naiki :-D. meriam 187 a vazim teraz len 69kg a co som vazil aj 74 sakra ja potrebujem vazit aspon cez 75 ale neviem co mam zrat mozno nejake tie proteiny ale to je podla mna zbytocne drahe

Proteiny nemaju vplyv na narast hmotnosti a zvlast ak chyba energia (sacharidy). Pridu roky, pridu kilečka. Tiez som maval pod 70! A teraz mi miesto OP chceli vydat zakalaci listok na 85 živej vahy. :lol:
22.08.2008 - 07:33:19
00
fiLoooo nie aby si bol rád že ťa vychrtilo bez námahy...
ja som vedel mať (v 25ke) 175/59, bežne som mal tých 62-3, čo by som za tú hmotnosť dal dnes! prečo si myslíš, že "potrebuješ" 75? poklesol ti nejako výkon? ak nie, je všetko OK, a obávam sa, že pokiaľ sa iba zvýši prívod tak to pôjde do špeku, môžeš skúsiť jazdiť viac v anaeróbnej oblasti a zvýšiť prívod bielkovín a celkom odporúčam po záťaži gainer (aby si tréningom načaté svaly ochránil pred rozpadom a pridal nejaké nahydrolyzované aminokyseliny) a v deň keď pôjdeš anaeróbne aj pred ňou
22.08.2008 - 07:33:55
00
duves aj z čistých bielkovín priberieš, menej ako s tukov a sacharidov, ale priberieš, a ako tu Ja?no! správne podotkol, ide o to, čo to má byť - či svalová hmota alebo špek...
kilečká prídu, hlavne ak sa "pozabudneš", prípadne "budeš pozabudnutý" (lebo dôvod môže byť prístup spolubývajúcej)
22.08.2008 - 07:36:33
00
duves aj z čistých bielkovín priberieš, menej ako s tukov a sacharidov,

Je to trosku komplikovanejsie. Čiste bielkoviny je problem ziskat, ak odmyslime vaječné bielko. Ale to sa nebude chcieť jest nikomu. Syry, resp.chude mäso (hydina) obyčajne dusene neprida nikomu na nalade.
Inak, kto chce vedie prečo nie iba bielkoviny:
http://www.f-sport.cz/print.php?id=333
http://www.fitexpres.sk/index.php?obsah ... va/ckd.php

Cyklista potrebuje horu sacharidov. A preto nezabudajte na tekutu podobu prirodneho izotonIckehonapojavsadedostupneho, na PIVO!
22.08.2008 - 07:59:25
00
Nepi pivo pěnivý, vocásek ti zleniví!
Pravda je, že bielkoviny v strave sú vždy v sprievode tukov a sacharidov, ale to požieranie kuriatka s krumpľami nie je tak ďaleko od optima, hlavne pokiaľ si povieme, že nebudeme dávať prachy za špeciality.
Tie články sú príšerné ... v každom prípade základ pre fungovanie organizmu sú sacharidy, mozog na iné ani nefunguje.
22.08.2008 - 08:32:47
00
Vydim, ze sa vyznas. Oceňujem.
Inak, dobry priklad sa da odkukat od čínskej makrobiotiky, ktora prave definuje struktura stravovacieho dna asi takto:
Od rana do poludnia musia prevažovať sacharidy. Na obed mix bielkoviny a schacharidy. Na zaver dna maju scharadidy ubudat. Neskory večer doporučuje výlučne bielkoviny (syr, kúsok mäsa v kombinacii so zeleninou).
Zasa, aby to pochopili ťažko trenujuci. Po vyplutom treningu večer netlačte do seba zbytocne proteiny. Užitok je nulovy. Telo je po 2 hodinovom treningu v katabalickom režime a nevyužité amonikyseliny vylúči telo cez obličky. Akutne treba doplnit sacharidy!
22.08.2008 - 09:01:13
00
nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam v tejto, dost ma zaujima kolko kalorii spalite pocas vyjazdu (kolko vam ukaze cyklocomputer, kto mate uvedenu funkciu) mne to vcera ukazalo hodnotu cca 5200kcal

podla toho kolko spravim v ten den kilometrou.bohuzial mam amatersky computer a nerozlisuje ekd sprawim 50km v lese s prevysenim 1000m ako ked spravim 50km na ceste s prevysenim 100m.ale dneska si to kvoli tebe vsimnem na computeri :)
22.08.2008 - 09:25:59
00
podla toho kolko spravim v ten den kilometrou.bohuzial mam amatersky computer a nerozlisuje ekd sprawim 50km v lese s prevysenim 1000m ako ked spravim 50km na ceste s prevysenim 100m.ale dneska si to kvoli tebe vsimnem na computeri :)

tak to je uplne nepresne. Trochu bližšie k pravde sa da byť cez pulzmetre. Kde sa nastavi hmotnost jazdca. Miera zaťaženia ma priamy dopad na vydaj energie. Inak neviem načo to kto potrebuje sledovat?
Chce mi snad niekto povedat, že ak spáli 5000 kcal, že doma si dá takú veceru s tou kalorickou hodnotou?
22.08.2008 - 09:34:50
00
jajha pani....ja som len podotkla ze mi ten vibratone pomohol...nevravim ze som popritom nic nerobila ani nic take....ale vravim to ze pokial niekto nema cas na to aby sedel tri hodiny denne na bicykli alebo chodil do posilovne a zabralo mu to aj s cestou tiez priblizne rovnaky cas tak si myslim ze to nieje alternativa na zahodenie...pretoze ja som naozaj s tym schudla a aj brucho mi vyzera inak ako pred tym
22.08.2008 - 10:02:13
00
Anabela, dovolím si tvrdiť a aj by som na to stavil nejaký menší obnos peňazí, že Ti skôr pomohlo to, čo si robila popri tom, ako elektrická mašinka. Okrem toho, tu nejde o to, či tri hodiny, ale o pravidelnosť, spomínané škály tepových frekvencií a jedálny lístok tomu zodpovedajúci.

Duves, nepomýlil si sa v jednotkách? Spáliť 5000kcal, čo je 20 920 kJ, to je celkom dosť. Je to temer dvojdňová potreba energie.
22.08.2008 - 10:15:22
00
Duves, nepomýlil si sa v jednotkách? Spáliť 5000kcal, čo je 20 920 kJ, to je celkom dosť. Je to temer dvojdňová potreba energie.

Hovorime o športovej aktivite, nie o bazalnej spotrebe.
Profici (trebars na TdF v horskych etapach) maju denny energeticky vydaj aj 10 000 kcal. Co je na tych jednotkach tebe divne?
22.08.2008 - 10:56:37
00
Ak som spravne pochopil, telo zacne po urcitej dobe fyzickej namahy spalovat tuky. Co ma tesi, po zime som nameral 3 kg ubytok hmotnosti, ale zial, nikde to nie je vidno. Preco si telo neberie odtial, kde je ho najviac? Ja sa asi toho pupka nezbavim :cry:.

Ked som bol mladší, robil som zhyby-príťahy v leže. Nohy som si založil na 2, či tretiu tyč v ribstole a pritahmi hornej polovice tela posilujes brucho. Riadne. Treba serie do palenia.

Apropo: cestna cyklistika sa mi zda priazniva na spalovanie tukov. Na rovine sa lahko da udržat v optimalnej tepovej frekvencii na spalovanie.
treba mat pulzmeter:
http://www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=208
22.08.2008 - 11:02:05
00
8262 kcal som spalil pri Horalovi, nemusim ist ani na TdF... :P
22.08.2008 - 11:05:40
00
Ak som spravne pochopil, telo zacne po urcitej dobe fyzickej namahy spalovat tuky. Co ma tesi, po zime som nameral 3 kg ubytok hmotnosti, ale zial, nikde to nie je vidno. Preco si telo neberie odtial, kde je ho najviac? Ja sa asi toho pupka nezbavim :cry:.

V januari som mal 74 kg pri vyske 173 cm. Zacal som jazdit viac a hlavne pravidelne, vyjazdy 3-4 do tyzdna som striedal 1 dlhy cca 40 km v pravidelnom tempe a 1 kratky cca 20-25 km šprintom, alebo kolko sa do mna vmestilo :wink: . Po 3/4 roku mam rukolapny vysledok. Vaha mi ostala cca rovnaka 73 kg, ale :wink: džinsy mi padaju z riti a zväčšil sa mi objem stehien. Galuska v pase je mensia, ale je mi jasne ze do idealnej atletickej postavy mam straaaasne daleko a zmieril som sa aj s tym ze tie "kocečky" na bruchu nebudu :lol: Takze nejake tuky odisli a nabral som trosku svalov. Podstata je ale v tom, ze sa takto citim ovela lepsie :lol:
22.08.2008 - 11:12:46
00
keyboard_arrow_up