Mate casto problem s pokrytim signalom GSM pri potulkach na kole? Uz sa vam stalo, ze pri nejakej hustej drzke ste si potrebovali zavolat a ... nic. Ktory mobilny operator je v tomto smere lepsi?
23.08.2006 - 23:42:47
00
Mate casto problem s pokrytim signalom GSM pri potulkach na kole? Uz sa vam stalo, ze pri nejakej hustej drzke ste si potrebovali zavolat a ... nic. Ktory mobilny operator je v tomto smere lepsi?


no lepsi je predsa ten, ktoreho signal na danom mieste chytis :)
myslim, ze je to naozaj individualne... respektive zalezi od doliny k doline...
ale niekde na nemeckom ebayi som pred casom zahliadol nejaky signal booster, ktory kratkodobo vedel zdvojnasobit vykon anteny na 4W z beznych 2W ale potom to tusim stiahli lebo to robilo sarapatu operatorom...
24.08.2006 - 05:15:03
00
AJETO: nechápem význam tejto témy, chceš si potvrdiť, že ten tvoj je najlepší? Ja napríklad na môj konkurenčný nedám dopustiť, zajedno našej firme ponúka neskutočné tarify a zadruhé, ak bajkujem na hraniciach SR a ČR, prípadne až niekde pri Lysej Hore, je stále signál SR, takže mi netreba žiadny roaming a volám koľko chcem. Mimo to väčšinou chodíme v partii a pravdepodobnosť, že niekto nemá signál je minimálna.

trošku nechutný off-topic: včera som zaregistroval reklamu na

T-Com Fiesta, ľahko zameniteľné za Cum Fiesta ak viete o čom je reč, ak nie skúste Googliť.

Viva Naranja!

Navrhujem lock tejto témy, neprinesie tomuto fóru nič dôležité a zbytočne vzplanú emócie vyznavačov mobilnej techniky. :D
24.08.2006 - 07:44:45
00
AJETO: nechápem význam tejto témy, chceš si potvrdiť, že ten tvoj je najlepší? Ja napríklad na môj konkurenčný nedám dopustiť, zajedno našej firme ponúka neskutočné tarify a zadruhé, ak bajkujem na hraniciach SR a ČR, prípadne až niekde pri Lysej Hore, je stále signál SR, takže mi netreba žiadny roaming a volám koľko chcem. Mimo to väčšinou chodíme v partii a pravdepodobnosť, že niekto nemá signál je minimálna.

trošku nechutný off-topic: včera som zaregistroval reklamu na

T-Com Fiesta, ľahko zameniteľné za Cum Fiesta ak viete o čom je reč, ak nie skúste Googliť.

Viva Naranja!

Navrhujem lock tejto témy, neprinesie tomuto fóru nič dôležité a zbytočne vzplanú emócie vyznavačov mobilnej techniky. :D


katko...preco lock temy?? podla mna je to dost uzitocna tema, pokial sa zvrhne tym smerom, ze kde, na akom kopci ci v akej doline ma/nema ktory operator signal...a to myslim, ze sa zide....
napr. by som povedal, ze u nas v zlatnickej doline alias skalickych horach, podla mojich skusenosti ma viac signalu pomaranc, ale tiez to nie je nejake brutalne, zazil som take chatove nahanacky po horach v zmysle nahanania signalu, pricom oranzady vytazili....

jo a cum fiesta...no ehm, rozhodne je to zaujimavejsie ako t-com fiesta :D :D :D
24.08.2006 - 09:36:43
00
ja len nechcem aby to dopadlo tak ako niektoré nemenované témy, ktoré boli násline locknuté kvôli duchaplnosti príspevkov a počtu invektív, radšej skôr ako zase vyťahovať staré spory. ale však uvidíme. 8)
24.08.2006 - 09:46:11
00
ja len nechcem aby to dopadlo tak ako niektoré nemenované témy, ktoré boli násline locknuté kvôli duchaplnosti príspevkov a počtu invektív, radšej skôr ako zase vyťahovať staré spory. ale však uvidíme. 8)


ja viem, tiez som to nemyslel zle, len ma napadlo, ze by nebolo od veci, keby tu ludia napisali skusenosti so signalom operatorov v urcitych oblastiach a pod....
dufam, ze to k niecomu bude :?
24.08.2006 - 10:01:34
00
Ja si myslím, že zásadná chyba bola otázka položená v úvodnom príspevku a to, ktorý operátor je lepší
Ako už niekto predo mnou spomenul, je to vec závislá od konkrétnej lokality, takže na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. A keby sme aj dospeli k názoru, že jeden z nich je lepší, tak potom čo ďalej?
- Všetci hromadne zrušíme zmluvy u horšieho operátora a pôjdeme k tomu lepšiemu?
- Nikto nič nebude rušiť, ale majiteľom fónov horšieho operátora sa zníži rank :)
- Červo pozve zástupcu lepšieho operátora na stretnutie a tam dostane pochvalu pred nastúpenou jednotkou za to, akú službu vykonal pre bikerskú komunitu.

A teraz osobné skúsenosti. V niektorých dolinách v blízkosti TN nemám signál môjho obľúbeného ružového operátora, na čo môj telefén reaguje promptným prihlásením sa do niektorej z českých sietí :oops:
24.08.2006 - 10:20:10
00
Ja si myslím, že zásadná chyba bola otázka položená v úvodnom príspevku a to, ktorý operátor je lepší...


NADPIS: Spolahlivejsi operator
OTAZKA: Ktory mobilny operator je v tomto smere lepsi?

Pani neviem co je na tej otazke nejasne ??? podla mna uplne legitimna.

Pre mna je trochu nepochopitelne preco si v pripade ze mam Oranzovy telefon nemozem zvolit T-ckovu siet ... s tym ze by som platil vyssie poplatky ako v roamingu ... v nevyhnutnej situacii by to bola dobra pomoc.
24.08.2006 - 11:35:38
00
katko: Voec si nepotrebujem dokazovat, ci je moj operator lepsi, alebo nie. Islo mi cisto o vase skusenosti, ci nie je problem so signalom. A tiez som so svojim operatorom spokojny, takze tato tema v tom nic nezmeni. Myslim, ze pri nezmyselnostiach mnohych tem, ktore su tu, je toto iba kvapka v mori (ak sa niekomu zda nezmyselna), len mozno trosku uzitocnejsia proti ostatnym.

A to, ze operator vam ponuka neskutocne tarify, to je celkom logicke, ked mu robite stotisicove, ak nie milionove faktury za mesiac. O to tu ale nejde.
24.08.2006 - 11:40:51
00
slavonav: Ja netvrdím, že je otázka nejasná, ale skôr to, že nemá zmysel nakoľko pri reálnom pohľade na vec sa nedopracujeme k zmysluplnej odpovedi.

Zmysel by to malo vtedy, kedy pokrytie horším operátorom na všetkých bikerských trasách bolo podmnožinou pokrytia lepším operátorom. Nemám síce presné údaje (ako asi nikto z nás), ale predpokladám, že po 9 rokoch pôsobenia GSM operátorov na našom trhu, pokrytie oboma operátormi sa vo veľkej miere prekrýva a nepochybne sú miesta kam nedosiahne jeden alebo druhý ale rozdiely v dĺžke trás, ktoré pokrýva len jeden alebo len druhý budú príliš malé aby sa to dalo zovšeobecniť ktorý z nich je v tomto smere lepší. Navyše je to ovplyvnené aj takými faktormi, aký mám telefón atď...

Každopádne môže byť pre niekoho zaujímavé vedieť, že tam a tam sa s jedným operátorom nedovolám a s druhým áno, ale pochybujem že by výsledok celého zisťovania menil správanie sa bikerov buď v tom, že by menili operátora alebo sa vyhýbali oblastiam, ktoré nie sú pokryté ich operátorom.
24.08.2006 - 12:15:37
00
Pre mna je trochu nepochopitelne preco si v pripade ze mam Oranzovy telefon nemozem zvolit T-ckovu siet ... s tym ze by som platil vyssie poplatky ako v roamingu ... v nevyhnutnej situacii by to bola dobra pomoc.


Ked uz bude uplne zle, je dobre vediet, ze cislo 112 ide
na mnohych mobiloch vytukat, aj ked su zamknute a aj to, ze sa da dovolat na toto cislo z mobilu bez SIM karty (=teda zrejme cez lubovolnu GSM siet). Ale este som to v praxy neskusal :D
http://www.inet.sk/clanok/1102/tiesnove ... -slovensku
24.08.2006 - 13:05:51
00
Ked uz bude uplne zle, je dobre vediet, ze cislo 112 ...


to mas pravdu ... ale vlastna skusenost: volal som 112, clovek v strese, sa ponahla, som chcel zachranku a oni ze ... ano zavolajte si na 037........ (na klasicku pevnu linku) a teraz si zapametaj to 10 ciferne cislo a zavolaj tam ... a este k tomu bez signalu ... takze ta 112 nic moc :( vtedy som sa na tom poriadne vytocil :(
24.08.2006 - 13:18:47
00
Každopádne môže byť pre niekoho zaujímavé vedieť, že tam a tam sa s jedným operátorom nedovolám a s druhým áno, ale pochybujem že by výsledok celého zisťovania menil správanie sa bikerov buď v tom, že by menili operátora alebo sa vyhýbali oblastiam, ktoré nie sú pokryté ich operátorom.


audino
to mas sice pravdu, ale ide tu hlavne o to, ze potom ten dotycny VIE CO MOZE OCAKAVAT!!

tak ako mimobratislavski ked idu rano do blavy, tak idu radsej s predstihom, lebo vedia, ze v spicke sa tvoria zacpy....chapes???
24.08.2006 - 13:36:02
00
pamatam si ze za starsich cias sa orange strasne chvastal a eurotel nemal take pokrytie ale dnes je to asi jedno...
24.08.2006 - 14:33:14
00
kralik: Jasné, chápem to. Vo svojom príspevku som to vyjadril formuláciou "môže byť pre niekoho zaujímavé".
24.08.2006 - 14:37:24
00
keyboard_arrow_up