všeobecne stretávam viac žien v čele koloony ,ale aj dosť chlapov je polovodičov, čo sa škrkaju 60kou a robia kolonu aj tam kde sa to nedá, castejšie su to ale ludia vyššieho veku čo si neveria už tolko a chýbaju im okuliare lebo ich zasnikde zabudli :D
04.03.2018 - 08:07:39
00
Ja sa stretávam s tým, že keď niekde predbehnem šoféra muža, ktorý sa práve "kochá" krajinou a ten si všimne že ho predbehla žena tak ma o chvíľu šialenou rýchlosťou niekde zase obehne. Kľudne aj v obci sedemdesiatkou :) Inak mám aj špatnú skúsenosť pretože žena šoférka ma čelne zrazila na bicykli.
Najhorší sú však vodiči veľkých SUV, hlavne BMW, ktorým "nefungujú" smerovky. Panický strach mám z bielych dodávok. To sú všetko snáď bývalí pretekári.
04.03.2018 - 08:33:27
01
Biela dodavka je vzdy najrychlejsia :D
04.03.2018 - 08:40:12
03
Najrýchlejšia je Avia. Je vždy na čele kolóny :)
04.03.2018 - 08:42:22
02
Dnes to uz velmi neplati. Na cele kolony je totiz vzdy ten kkt ktori setri 0,01 litra PHM a ide 60. A kvoli ktoremu musim ist ja na 3ke aby som nepodtacal motor...
04.03.2018 - 08:44:55
03
Ja som si všimol, že ženy zásadne nepoďakujú, keď im dá niekto prednosť a nepúšťajú chodcov na priechodoch. Česť výnimkám, samozrejme.
04.03.2018 - 08:55:00
00
Kristina napísal:
Ja sa stretávam s tým, že keď niekde predbehnem šoféra muža, ktorý sa práve "kochá" krajinou a ten si všimne že ho predbehla žena tak ma o chvíľu šialenou rýchlosťou niekde zase obehne. Kľudne aj v obci sedemdesiatkou :) Inak mám aj špatnú skúsenosť pretože žena šoférka ma čelne zrazila na bicykli.
Najhorší sú však vodiči veľkých SUV, hlavne BMW, ktorým "nefungujú" smerovky. Panický strach mám z bielych dodávok. To sú všetko snáď bývalí pretekári.


Smerovky su priplatkova vybava rovnako ako zadny stierac, kto by minal peniaze na take zbytocnosti? :lol:
04.03.2018 - 09:21:53
00
Tiež chodcov púšťam až keď vkročia na prechod, najmä za plnej premávky. Práve naopak nemám rád ľudí, ktorí robia nedomyslené dobré skútky. Staršia pani ide okolo prechodu tak jej vodič zastaví a za ním skáče na brzdu dalších 20 aut a pani si to aj tak potom rozmyslí a ide iným smerom. Rovnako zastavovanie v kruháči a dávanie prednosti autám, alebo častejšie autobusom, ktoré tam vchádzajú. Vodič aj tak zvyčajne nejde, pretože v rýchlosti netuší, čo sa deje a on vie, že má dať prednosť. Podobne púšťanie auta odbočujúceho z vedľajšej doľava, za plnej premávky. Zrovna Piešťany sú malé mesto s pomerne výraznými špičkami a zopár dobrých skutkov ich dokáže pekne zapchať. Ešte trochu konfliktne podotknem, že často robia nedomyslené dobré skutky ľudia, ktorý majú na kufri prilepenú rybu. A to nie su rybári.

PS: ženy sú zvláštny prípad a mnohé nešoférujú dobre, pretože nemajú skúsenosti, čo je akceptovatelné. Iným je to len jedno a nezáleží im na tom, či niekoho ohrozia a podobne, ale takí bývajú aj chlapi. Najhoršie na tom je, že ženy zásadne nevidia motorkárov a cyklistov. Samozrejme česť výnimkám.
04.03.2018 - 09:34:41
00
Noldo napísal:
Najhoršie na tom je, že ženy zásadne nevidia motorkárov a cyklistov. Samozrejme česť výnimkám.

S tymto suhlasim. Vacsinou si vsimnu cyklistu az ked ho maju rozplesknuteho na kapote :lol:
04.03.2018 - 09:50:38
00
takže si vlastne povedal že nepúšťaš nikoho hej? :tmi: gratulujem....

chodca púšťam ak vidím že stojí pri prechode a čaká kedy bude môcť prejsť a za mnou sú autá....ak za mnou nikto nieje tak práve naopak zrýchlim... tj. ja sa nemusím rozbiehať a v konečnom dôsledku on môže prejsť skôr.. lebo ak by som začal spomalovať aj tak by čakal či to myslím vážne....

dávať prednosť v kruháči to je riadna blbosť a ešte som to nikoho nevidel urobiť...

a k auto ktoré chce z vedlajšej odbočiť doľava... ak vidím že v protismere je medzera do ktorej sa stihne vopchať tak spomalím a bliknem mu nech ide.... mňa to stojí pár sekúnd života... ale on by uprostred dňa mohol čakať kludne aj pár minút kým by sa našla medzera v oboch smeroch do ktorej by sa zmestil....

vždy pri tom myslím na to že sem tam z tej bočnej budem vychádzať aj ja...a tiež by som bol rád ak by ma niekto pustil...

si mysíš že kôli tým pár pusteniam máš upchaté mesto? prosím ťa.. taký naivný hádam niesi....ty si jednoducho len sebec... tak to tu neskrývaj za tie vymyslené dôvody :tmi:
04.03.2018 - 09:52:54
02
Jazdi niekto nejake schopne MPV v atmosferickom benzine? Idealne s nepriamym vstrekom. Ci to uz dnes nik nevyraba? 🤔
04.03.2018 - 09:57:30
00
Honda Stream bola veľmi podarená s 2.0 benzínom ;)

Prílohy:

9F64CA94-87F4-4D43-A7B3-BDA99B176B3B.jpeg
9F64CA94-87F4-4D43-A7B3-BDA99B176B3B.jpeg 84.67 KiB thumb_up1thumb_down

04.03.2018 - 10:16:36
01
Cmax, Smax ale tie už majú len turbo. Inak do mpv sa to turbo hodí, zvládne to lepšie kopec. Z eu produkcie ma nič nenapadá, u japoncov sa dá nájsť. Toyota Verso myslím, že ešte je s atmosférou. Honda CRV je skôr mpv ako suv a s atmo benzínom sa dá. Mazda 5ku už nerobí. Kia Carens má 1,6ku. Fiat freemont je tiež skoro mpv a vedel mať veľký atmo benzín.
04.03.2018 - 10:35:56
00
Vitara sa rata ako MPV? Ta mala tusim 1.6 atmo
04.03.2018 - 10:58:23
00
no 1.6tky nie su zadychcane vo velkych autach? mam 1.8 v hatchbaku a tiez to nie je extra slava :)
04.03.2018 - 11:34:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up