Včera poobede si to šiniem s práce po cyklistickom chodníku v Petržalke vedľa Kauflandu. Určite to Petržalčania poznaju, je to asi 2,5-3 m široký chodník pri Chorvátskom ramene, rozdelený stredovou čiarou.
Chodí tam poobede veľmi veľa ľudí a aj mamičky s kočíkmi, ale tie su v poriadku lebo tam posedávaju a aj ked sa prechádzaju s kočíkom, nemajú snahu skákať pod kolesá.
No, a tak si šlapem, šlapem a asi 20 m predo mnou na pravej strane pán a na ľavej asi 16 ročný tlstý trtko, samozrejme ako som sa blížil bolo mi jasne že po žiadnej strane ich neobídem , len stredom, tak idem idem a asi ked som meter pred nimi tlsťoch si to rozmyslel že mi uhne a šup mi priamo do cesty, Čo následovalo si vie asi predstaviť každy kto sa zrazil s takým hovädom, neviem to inak nazvať.
Skúška asfaltu bola na svete. Zbytočne sa mi ospravedlňoval lebo som myslel ži mu upravím s tretrami to tlsté telo. Musel som to rozdýchať. Čo ma ale najviac serie je môj bicykel, Odnieslo to moje radenie ktoré je doškrtane a jedno "sklíčko" rozbyte, brzdy doškrtane a prehadzovač tiež, myslel som že som pätku ohol ale naštastie som to domy vyšteloval.
Ja mam spálene rameno , stehno a riť, to budu chrastičky, naštastie som mal rukavice, ktoré už asi ani neposlúžia.
A PRILBA MI ZACHRANILA HLAVU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Takže chodci pozor, na CYKLISTICKOM chodníku nieste sami!!!!!!!!!!!!
Bicykel má asi 2 mesiace, o radosť viac že je okrstený_
25.05.2007 - 07:53:02
00
ty si mal vcera tusim hodne zly den... to teda pekne naserie... osobne ked idem po cyklochodniku, kde sa motaju aj ini ludia, tak dostatocne zdaleka im dam vediet, ze sa blizim, zby mali cas zareagovat a v pohode sa uhnut. a ked vidim, ze nereaguju, tak zastanem a vysvetlim im, ze su na cyklochodniku a maju ist po jednej strane, aby sa tam zmestil aj niekto dalsi. v praxi to vyzera tak, ze asi 5 preddochodcovia postavali na cykloceste a debatovali. na piskanie len pozerali na mna a ani sa nepohli. tak som im slusne vysvetlil, ze stoja na cyklochodniku, comu samozrejme neverili a ked som im ukazal znacku, tak sa uhli so slovami "sa neposer..." takze vlastne aj ked si v prave, opatrnosti nikdy nie je nazvys. ludia takmer vzdy reaguju chaoticky a zmatene. najhorsia je ta bezmocnost, ked sa nieco stane a najviac skody ma samozrejme cyklista...
25.05.2007 - 08:11:31
00
ak je na blizku cyklisticky chodnik, pesiaci chodia ZASADNE po nom. vid chodnik v KE smer loky -> baranok... na jednej strane cesty je chodnik pre cyklistov, na druhej pre chodcov... chodci ale idu vzdy a ZASADNE po cyklistickom..

a presne ako bolo povedane. ak sa ozves tak nakoniec si k**** ty ze sa vobec ozyvas
25.05.2007 - 08:35:04
00
Ja neviem ... ale som na strane chodca, ty si ho videl 20m vopred a nic si nespravil proti zrazke, on Ta nevidel a naposlednu chvilu zchaosil ... bol si v prave, ale keby si ho zabil, alebo zostanes Ty na voziku? ... nestalo za to hoc aj zastavit? ....
25.05.2007 - 08:51:39
00
Vyber zo Zakona c. 315/1996 - Pravidla cestnej premavky
§ 56 Jazda na bicykli
(5) Iný účastník cestnej premávky než cyklista nesmie používať cestičku pre cyklistov. To neplatí pre osoby, ktoré tlačia bicykel, alebo ak je to potrebné na odbočovanie.

Aj napriek uvedenemu, opatrnosti nie je nikdy dost.


Naposledy upravil jfab dňa 25.05.2007 - 09:02:56, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2007 - 08:58:32
00
no neviem, neviem
na cyklistickom chodniku nemal co robit...
25.05.2007 - 08:59:13
00
moje skúsenosti sú také ako píše ja_michalko.. v ZA sú tiež pekné dva oddelené chodníky a chodci sa zásadne trepú na ten cyklistický.. a čo ma dojíma, tak to sú najmä mamičky s kočíkom a malými deťmi, ktoré nechajú len tak pobehovať.. akože, ja som celkom kľudný jazdec a keďže poznám slovenský národ a ich rešpektovanie dopravného značenia, tak vždy radšej pekne pribrzdím, ale vždy ma vie "doraziť" ked nejaký trtko ide po cyklistickom, rozťahuje sa, nedá sa ho pomaly obísť a keď ho človek trošku "ožíhne" (ale ja radšej v menšej rýchlosti), tak začne nadávať že či neviem ísť pomalšie alebo ho inakadiaľ obísť.. a ako tu píšete, keby sa niečo stalo, tak je vždy vinný biker..
hehe, ale minule sme išli s kamošom a neviem či bola taká stará tetka nafetovaná, ale.. išla po cyklistickom, obehli sme ju možno pri rýchlosti 10-15km/h, fakt bežec by nás obehol.. koksooo, jaké chytila nervy, začala tam na nás nadávať, že zavolá policajtov, bedákala a tak.. sme si pomysleli, však nech zavolá, ničoho sme sa nedopustili, ešte ona ide po nesprávnom chodníku.. stále mala nejaké pindy, tak sme to s kamkom ešte raz otočili a prefngli okolo nej asi tak pri 30-ke.. no to ste mali počuť tie zjapoty :lol: :lol:
25.05.2007 - 09:03:17
00
Ja mám takéto problémy každý deň, starý mladý, motajú sa pod kolesá na cyklistických chodníkoch, mám z toho nervy... A ešte keď prejdem okolo tak nadávajú, že či nemám cestu. Nevedie to k ničomu, musím jazdiť opatrne a dávať pozor aj za nich :evil: , no včera som sa vybral cez mesto po ceste a skoro ma zrazil ujo autobusár s autobusom :evil: , bol som na hlavnej ceste a on išiel z vedľajšej, pekne som ukázal, že odbočujem do vedľajšej, pozrel na mňa a spokojne sa pustil do cesty, bol som nútený pokračovať po hlavnej, a otočiť to cez pakovisko späť. A ja som si myslel že taký vodiči jazdia bezpečne a rešpektujú pravilá cestnej premávky... :(
25.05.2007 - 09:09:01
00
Stale budem opakovat ... nemal tam co robit, ale keby zarval, tak si budes sam pred sebou cely zivot hovrit, ze tam nemal co robit.
Vcera som videl nasledky po tom ako narval motorkar do auta odbocujuceho vlavo, ten chalanisko na motorke si uz nebude hovorit, ze som mohol ist pomalsie aby stihol zareagovat, aj ked bol v prave ...
25.05.2007 - 09:09:06
00
raz za cas mi na tom cyklistickom chodniku v podobnych pripadoch utecie zakerna otazka ci osoba ktora tam nema co robit vie citat obrazky ak ano tak ci tusi co by ten bicykel nakresleny na zemi kazdych snad 100m mohol znamenat...
na druhej strane treba ratat s tym ze chodci na cyklistickom chodniku su obcas ako telata... :(


Naposledy upravil stax dňa 25.05.2007 - 09:18:22, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2007 - 09:16:45
00
...ten chalanisko na motorke si uz nebude hovorit, ze som mohol ist pomalsie aby stihol zareagovat, aj ked bol v prave ...

a to ma na SR se*ie, pretože vymožiteľnosť práva tu je nulová.. aspoň pre obyčajného smrtelníka, nepočítam takého čo si stavia Elektru alebo dáva dôchodcovské príspevky..
mna čo najviac štve, že si tí ľudia ani nepriznajú chybu.. ok, nepoteší ma, keď si to frčím po cestičke pre cyklistov a kvôli nejakému tupcovi čo nevie kadial má ísť musím pribrzdiť, niekedy dokonca takmer zastaviť, ale radšej to spravím ako by som mal niekoho zraniť (najmä seba :lol: ).. ale neskutočne ma vie vytočiť, keď ten dotyčný ešte začne papuľovať a neprizná si chybu.. keby sa aspoň ospravedlnil, tak je to aspoň o niečo lepšie.. a fakt zbožňujem tie "fantastické" mamičky a tatinov, ktorí na svoje ratolesti nedajú dopustiť, ale nechajú ich len tak bez dozoru poletovať krížom krážom po cestičke pre cyklistov.. alebo ma tiež vždy dorazí, keď ide rodinka po hlavnej ceste, ale najmenšie ratolesti sú úplne vzdau (takže rodič nemá šajnu čo za jeho chrbtom stvárajú :arrow: videl som už všeličo :roll:

edit: aby bol jfab spokojný :wink:


Naposledy upravil spider207 dňa 25.05.2007 - 09:30:06, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2007 - 09:18:13
00
Mozno ak by ludia predmetnu komunikaciu zacali volat pravym menom - cesticka pre cyklistov, tak by mozno ubudlo chodcov z naspravne nazvaneho cyklistickeho chodnika

Viem, ze to nepomoze, ale slovo chodnik vo mne vyvolava potrebu po tom kuse asfaltu chodit peso.[/i]
25.05.2007 - 09:25:48
00
Ja neviem ... ale som na strane chodca, ty si ho videl 20m vopred a nic si nespravil proti zrazke, on Ta nevidel a naposlednu chvilu zchaosil ... bol si v prave, ale keby si ho zabil, alebo zostanes Ty na voziku? ... nestalo za to hoc aj zastavit? ....

Akože som nič nespravil, vyhodnotil som najlepšiu možnú trasu ako okolo nich prejst, ísť pomedzi nich, snád mi chceš povedať že ty by si zastavil a začal vysvetlovať že tam nemajú čo robiť, to by som neprešiel ani sto metrov a bol by večer, toľko ľudí tam je.
V prvom rade je tam kde nemal čo robiť a podľa toho by sa mal aj správať a to sa netýka len tohoto chodníku ale aj Petržalskej hradze a pod. Ľudia chodia jak stádo volov aj tam kde nemaju. Ten chalan nemal 5 rokov aby mi skákal pod bicykel, ked teda počul že sa blížim tak sa mal v prvom rade obzrieť kde som. Ty tiež nevkročíš na cestu ked sa blíži auto a až potom sa začneš obzerať?!
25.05.2007 - 09:25:54
00
No co na to povedat...je to jasne ako facka,nemali tam co robit,alebo sa chovat tak,aby neprekazali a neohrozovali seba ani cyklistov,samozrejme ked vidis,ze sa blizis ku takejto "zapche" tak treba spomalit a byt ostrazity a nie klapky-toto je moj chodnik a basta ako pise lagonda...Co sa tyka mamiciek s kociarmi,je to od nich maximalne nezodpovedne ze takto ohrozuju seba,ale najma svojich novorodencov...
Treba dat ludom vediet,ze idu po CYKLISTICKOM chodniku a ze sa maju nalezite sa tak aj spravat uz ked tam su,keby mi zacal niekto este nadavat ze som presiel okolo neho a dokonca som spomalil,tak by som zastavil a pekne by som sa z dotycnym do krvi pohadal,ale robit im este viac napriek ako to spider207 napisal-to nevedie nikam a je to detinske.Co mozme urobit je,pisat maily na policiu stym,ze by to mali monitorovat situaciu na cyklo chodnikoch a robit osvetu a znacenia,najlepsie prikladat fotky a "zazitky",lebo problem je v tom,ze ludia tieto chodniky vnimaju ako rekreacne chodniky pre kazdeho a citia sa tam ako na normalnom chodniku a tym padom si myslia,ze su v prave pred cyklistom,preto pri pripadnych namietkach sa treba zastavit a riesit veci na mieste...
A zase sa potvrdilo,ze prilba nieje zbytocna anil en skysi cyklisticky image
Kazdopadne :!: a rada tadeasovi-natieraj si casto chrasty,zlezu rychlo dole :wink:
25.05.2007 - 09:37:13
00
"Keď nemáš hlavu, načo ti je rozum"
Karel Kryl - Tekuté písky

Chcel som tým povedať to, že odkedy som mal nehodu, nemám zelenú a nemám prednosť. Čo mám z toho, keď som v práve a mám v lepšom prípade pokrčené plechy, doškrabaný bike, alebo odraté lakte?
Že si v takých prípadoch, ako popisuješ, neodpustím štiplavý komentár, tomu môžeš veriť. Ale keby sme sa mali zraziť s každým ignorantom na ceste, chodníku, alebo hrádzi, tak toho veľa nenajazdíme.
Zvyknem hovoriť, hlavne začínajúcim šoférom, že každý na ceste je lepší vodič, ale za každého musia oni rozmýšľať. Bohužiaľ, hlúposti sa čeliť nedá, lepšie je ju obísť.
25.05.2007 - 09:38:07
00
keyboard_arrow_up