Zdravim vspolok. Isto tu niekto pouzivate tachometer spolu s GPS na vyjazdy. Chcem sa spytat ci vam po vyjazdoch sedia prejdene km?? Tachometer mam nastaveny presne podla obvodu kolesa na mm presne, napriek tomu mi vacsinou GPS narata viac. Niekedy viac,niekedy menej. Napr vcera podla tachaca 38,9 a GPS 40,8. Trocha velky rozdiel podla mna.... :?: :?:
15.02.2009 - 08:03:57
00
to je len 5% rozdiel... čisto teoreticky, gps má presnosť plusmínus 10 metrov pri dobrom signále, ak sú horšie podmienky, chyba rastie, semtam sa stane, že poloha "uskočí" aj o pár desiatok metrov, keď stojíš, tak ti na gps tiež nabieha vzdialenosť, skús si zapnúť na hodinu gpsku a nechaj ju len tak položenú, uvidíš, že "nabeháš" nejaké metre (teda za predpokladu, že nemáš zapnutú statickú navigáciu, ktorá sa ale pri turistike vypína, opodstatnenie to má len pri nevigácii do auta). ja by som to neriešil...


Naposledy upravil mar_tin dňa 15.02.2009 - 08:45:15, celkovo upravené 1 krát.

15.02.2009 - 08:10:48
00
To je "v poriadku". Aj ja som istý čas jazdil GPS spolu s tacháčom a na GPS som mal prakticky vždy (nepamätám si, kedy nie) menší počet km (podľa dĺžky trasy o 2-8km, čo predstavuje cca 5%). Ako spomína mar_tin, na GPS môžeš stratiť signál, potom ti spraví len priamku medzi posledným a novým bodom signálu a už to ide. Tiež nie je neobvyklé, že zrazu hodí úplne odveci údaj. Ak ti to príliš vadí, tak si na konci roka daj počet km +5% a máš to.
15.02.2009 - 08:26:44
00
...podľa dĺžky trasy o 2-8km, čo predstavuje cca 5%...

160km trasa? tak ty si riadny drak... :wink:
15.02.2009 - 08:47:50
00
to je len 5% rozdiel... čisto teoreticky, gps má presnosť plusmínus 10 metrov pri dobrom signále, ak sú horšie podmienky, chyba rastie, semtam sa stane, že poloha "uskočí" aj o pár desiatok metrov, keď stojíš, tak ti na gps tiež nabieha vzdialenosť, skús si zapnúť na hodinu gpsku a nechaj ju len tak položenú, uvidíš, že "nabeháš" nejaké metre (teda za predpokladu, že nemáž zapnutú statickú navigáciu, ktorá sa ale pri turistike vypína, opodstatnenie to má len pri nevigácii do auta). ja by som to neriešil...

--------------------------------------------------------------------------------------------
OK,diki. Teda teoreticky tachometer by mal byt za predpokladu ze je dobre nastaveny presnejsi...
15.02.2009 - 08:49:44
00
160km trasa? tak ty si riadny drak... :wink:

Neboj, nepomýlil som sa. Ide o cykloturistiku.
15.02.2009 - 08:53:32
00
keyboard_arrow_up