a nie je to nahodou oficialna cesticka pre cyklistov upravna znackou C8? aspon od hran.prechodu Berg je ta znacka pri vjazde na tu cyklotrasu tj chodci tam nemaju co robit. Ale ci to plati aj na mostnu lavku neviem.

Značka prikazuje cyklistom použiť v predmetnom smere takto označenú cestičku alebo pruh. Cestičku alebo pruh pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí cyklistov; cestičku alebo pruh smie použiť aj osoba tlačiaca bicykel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cestičky alebo pruhu zakázané.
25.10.2019 - 08:46:40
01
nuz v idealnom svete existuju cyklochodniky, chodniky pre pesich, chodniky pre e-kolobezky, chodniky pre pomalych i stredne pomalych jazdcov, bezcov, vozickarov a vodicov inych kriplkar a vsetci tam jazdia v tom svojom pruhu po tom svojom chodniku a nikoho ani len nenapadne sa pchat do ineho. avsak tu v neidealnom svete asi bude potrebne pouzit trosku tolerancie a nepalit to po preplnenom chodniku jak Richter do parlamentneho bufetu, ked je akcia na tlacenku, aby ho nepredbehol Hrnko...
25.10.2019 - 13:08:47
06
https://mytrnava.sme.sk/c/22316589/policia-patra-po-cyklistovi-ktory-narazil-do-kocika-a-usiel.html?ref=njctse
03.02.2020 - 21:55:16
01
Co sa s nami deje? Vcera si to valim po svojej oblubenej trase a retaz roztrhnuta v spojke. Murphyho zakon druhu som nemal tak 7km peso na miesto kde uz mohla pre mna dojst manzelka autom. Cestou som stretol cca 15 inych cyklistov a ani jeden ci nieco nepotrebujem. Kazdy si isiel svoje. Je to koronou? Trochu to zamrzi lebo ja sa vzdy pristavim ked vidim ze nejaky bajker nieco robi s bicyklom alebo tlaci. A ak mozem pomozem.
19.04.2020 - 11:21:43
01
7 km kracas, stretavas cyklistov a len cakas, ci sa Ta niekto nieco neopyta? Naco mas usta? To nebola chyba tych co Ta minali.
19.04.2020 - 11:49:09
09
zdroj MTBiker
Jazdenie v čase koronavírusu
vyhýbajte sa kontaktu s ostatnými – hlavne než sadnete na bicykel a než sa dostanete mimo mesta/dedinu
jazdite osamote a nie v skupine
majte všetko na výjazd so sebou
majte so sebou základné náradie, aby ste nezostali niekde visieť a neboli odkázaní na pomoc :lol:
jazdite opatrne, aby ste nemuseli volať záchranné služby, ktoré majú iné starosti
majte so sebou vždy šatku/buffku okolo krku pre prípad nevyhnutného kontaktu
dobre si plánujte trasu a myslite dopredu, čo sa môže stať
19.04.2020 - 11:52:07
04
Jezus neviem kde jazdis ty ale ked ta jelita ani nepozdravia co sa ich mam pytat? Moja skusenost je ze z 20 bikerov co stretnem a pozdravim odzdravia tak dvaja. A ak vidim ze ma niekto problem opytam sa. Myslim ze je to slusnost ponuknut pomoc. Ale od dnes uz nosim aj tu spojku.
19.04.2020 - 12:31:41
04
Aha teraz pozeram ze jazdis po hradzi tak sme sa tam mozno aj stretli alebo si nebol vcera medzi borcami co ma minali?
19.04.2020 - 12:33:46
00
1.Ono v dnesnej dobe to mohlo sposobit spominane pravidlo c.1
vyhýbajte sa kontaktu s ostatnými
2. V ludoprazdnej oblasti sa opytam, ale v preludnenej podnet ocakam (v dnesnej dobe to plati dvojnasobne).
Vcera som sa starsieho bikera bez helmy na trek biku medzi Zarubami a Ostrym kamenom iniciativne pytal, ci vie do coho ide. Toz bol si vedomy, cervena je cervena a on je zasadovy :) Az na tu helmu mal moje sympatie.
3. V okoli BA je preludnene a nezdravi sa, to je konstatovanie. Chodim tam malo a zo zvyku spravidla aspon kivnem prstami.
19.04.2020 - 13:13:17
00
Tak hradza ludoprazna teraz nie je. Ale ok, moj postoj a spravanie k ludom v nudzi to nemeni. Uvediem priklad spomedzi motorkarov. Ked som isiel zo slovakiaringu a vytiekla mi voda tak kym som cakal na brata sa ma kazdy druhy motorkar co isiel okolo pytal ci je vsetko ok. Je asi medzi nimi vacsia solidarita.
19.04.2020 - 13:21:03
04
Len bicykel ma pravdepodobne cca 1000x tolko ludi ako motorku, takze uz to nie je len nejaka mala komunita ludi. Ked potrebujes pomoc, zdvihni ruku a kyvaj, aby ta prichadzajuci videli, pochopili ze asi nieco chces a pribrzdili. Ak si len tak kracas vedla bicykla a sam nesignalizujes ostatnym, pre mna to znamena ze ak aj nahodou mas nejaky problem, zjavne nepotrebujes pomoc a tak je zbytocne aby som brzdil.
19.04.2020 - 13:32:09
010
OK. Aj to je postoj. Pre mna ale ak si niekto tlaci bicykel tak nie je na prechadzke. Ja ak nieco take vidim proste sa len slusne opytam ci je vsetko v poriadku. Na tom nevidim nic zle. A navyse som vyssie pisal ze borci ani neodpovedali na pozdrav. To je fuk. Viac ma to utvrdzuje v tom ze ak potrebujes pomocnu ruku pozri sa pod svoje zapastie. Cest vynimkam. Howk.
19.04.2020 - 13:38:43
00
ak to bola hradza, tak sa ani nedivim - to je ako keby si v Auparku zdravil cudzich ludi
19.04.2020 - 13:42:14
018
cult napísal:
Jezus neviem kde jazdis ty ale ked ta jelita ani nepozdravia co sa ich mam pytat? Moja skusenost je ze z 20 bikerov co stretnem a pozdravim odzdravia tak dvaja. A ak vidim ze ma niekto problem opytam sa. Myslim ze je to slusnost ponuknut pomoc. Ale od dnes uz nosim aj tu spojku.

Stale mam pocit, ze problem je v Tvojom nastaveni ocakavani a nie v ludoch okolo. Je v poriadku, ze Ty sa opytas ak vidis, ze ma niekto problem. A je to od Teba pekne. Ale nie je uplne v poriadku odsudzovat inych za to, ze sa neopytaju. Nie kazdy ide na bajk kvoli socializacii, cize sa neda spoliehat na to, ze ostatni funguju a uvazuju rovnako ako Ty a sami proaktivne prejavia zaujem. Nie je to ich chyba, len uvazuju inak, prip. su proste zamysleni. Preto treba otvorit usta. Ak by som mal ja problem a cakalo by ma 7 km tlacenia / kolobezkovania, tak proste cloveka oslovim "Ahoj, prosim Ta, vies mi pozicat nitovac?" Urcite nebudem zdravit "Ahoj" a cakat ci ma odzdravi, nebodaj ci sam prejavi hlbsi zaujem. Problem mam ja a ja nechcem ist peso 7 km. Btw. ked Ta odzdravia dvaja ludia z dvadsiatich, tak to naznacuje, ze sa nepohybujes medzi cyklistami, ale medzi obycajnymi rekreantami co sa vybrali na vylet a väcsina ani netusi o nejakej cykloetike. A nie, po hradzi velmi nejazdim. Ale urcite by som sa na hradzi proaktivne do rozhovoru standardne nepustil kedze ked uz tam som, tak idem väcsinou cez 30 km/h a teda pokial na mna niekto nezamava, tak sa len snazim odhadnut jeho trajektoriu a bezpecne ho obist v dostatocnom odstupe.
19.04.2020 - 14:27:49
09
OK. Ja tam jazdim tiez cez 30 a myslim ze rozdiel medzi cyklistom a rekreantom vacsinou poznam. Od rekreantov pozdrav neocakavam. Cyklo etiku mam z mtbiker-u. A mozno len tych co stretavam asi nechodia sem na mtbiker.
19.04.2020 - 14:58:22
00
keyboard_arrow_up