Perez: Som asi podobne starý. Kľudne si tú prilbu nos. Ja ti nebránim :)

Kenai: Tvoje argumenty sú také všelijaké. Mňa tiež štve, že napríklad ľudia, čo sa o seba nestarajú a určite budú mať nejaké zdravotné problémy, platia rovnaké zdravotko ako ja.
Tiež môžem napísať, že znížme maximálku pre biky na 20km/h a bude menej úrazov. Veď kto to má platiť keď padneš v zjazde? To by ste asi neboli šťastní? Alebo? :)
Ja sa snažím poukázať skôr na to, že radi kritizujeme iných, ale keď nám siahnu na to naše, tak zrazu je zle. A tieto veci sa dejú. Druhí sa starajú do iných.
Ako príkla dám Koronu v apríl/máj:
Zo začiatku kto mal rúško na biku magor. Pomaličky sa to točilo a potom už skoro všetci a ak si nemal, tak všetci zazeračky. A pritom to nebolo povinné (píšem o jazde na cyklo chodníku)! Takto podobne to cítim aj s inými vecami. A prito často tie veci nie sú ani zákonne povinné, ale odsudzovanie fičí naplno.
10.09.2020 - 15:27:12
02
Dizi: A ty si v jednej veci trafil klinec po hlavičke. Scarinko písal, ako padol. Napíše, že je rád, že mal prilbu. Mne pritom napadlo: chlapče vymeň plášte. Ak padneš (šmykneš) sa pod auto, tak ti prilba nepomôže.
10.09.2020 - 15:31:50
00
Na to ti nepomozu ziadne plaste ?
To je na cestaku, 25mm conti GP5000
10.09.2020 - 15:34:55
00
Tak určite by som na obdobie so zlým počasím zvážil niečo s dezénom. Budeš pomalší, ale aspoň prežiješ :) zaujímavé, že pri tvojom prístupe nejazdíš na niečom bezpečnejšom. Napríklad gravel. Prepáč ale nedalo mi to :)
10.09.2020 - 15:44:18
00
tam bol pad na kolajniciach - plaste v tom moc nepomozu myslim ...
a trochu ste odbocili - ked padnes, tak vo vacsine pripadov za to plaste naozaj nemozu
10.09.2020 - 15:46:25
01
Tak asi záleží aké hrubé. A možno keby nemal barany, tak to ustojí. Prípadne barany naopak :) :) :) Ešte ma napadlo, že keď ide o tú bezpečnosť, prečo nenosí chrániče kolien a lakťov, prípadne ochranu chrbta a hlavne ramien a klúčnych kostí.. si ho na tom biku predstavujem a usmievam sa :)
10.09.2020 - 15:50:32
00
Zbytocne to riesis, koli hodinovej prehanke v lete nebudes menit plaste.
Gravel mi ukradli 😒
Ked ma sundalo auto tak dva tyzdne som veru nosil laktacky aj kolenacky. Ale na v tom neviem slapat.
10.09.2020 - 15:56:45
01
Scarinko: a ty sa nebojíš, že práve toto ťa bude stáť život? :) blbé, keď sa to otočí tvojím smerom, čo? :) podobne cítim tvoju potrebu, nasadzovať mi prilbu. Nič v zlom...
10.09.2020 - 16:12:23
00
Toto? Akoze nenosenie laktaciek? 😁
10.09.2020 - 16:14:10
00
Nie zmena biku za niečo bezpečnejšie. Zváž napríklad skladačku. Veď bezpečie je základ :)
10.09.2020 - 16:24:36
00
Na skladacke sa neda vysypat? 😄
10.09.2020 - 16:32:21
00
exit2 napísal:
Ako príkla dám Koronu v apríl/máj:
Zo začiatku kto mal rúško na biku magor. Pomaličky sa to točilo a potom už skoro všetci a ak si nemal, tak všetci zazeračky. A pritom to nebolo povinné (píšem o jazde na cyklo chodníku)! Takto podobne to cítim aj s inými vecami. A prito často tie veci nie sú ani zákonne povinné, ale odsudzovanie fičí naplno.

Zly priklad. Bolo to povinne. V CR nebolo ak si siel do prirody. Nastastie to trvalo len chvilu.
10.09.2020 - 16:35:03
00
Plaste by si musel mat aspon 2,6-2,8", aby ti pomohli :D Mne ani 2,35 nepomohlo na kolajniciach.
10.09.2020 - 16:49:22
01
Scarinko: Na všetkom sa dá. Ale aj ty snáď uznáš, že neni bike ako bike. A že najnebezpečší je cesťák. Už len kvôli rýchlosti (nebavme sa o extrémnom teréne). To čo jazdíš. Cyklo chodníky a cesty. Možno by ti pomohlo vymeniť barany za rovné riaditka :) :) :)

Ito: Ak si to pamätám správne, tak u nás to nebolo povinné dlho tiež. Myslím vonku a tak.
10.09.2020 - 16:51:19
00
Ved si tu prilbu nedavaj, mozno okrem dakej unudenej hliadky si kazdemu u prdele. Niekto ti snad na ulici nakrical, aby si si ju dal? Pochybujem.
Ked si zajtra rozseknes lebku, okrem par blizkych to nikoho nebude trapit ani sekundu. Ludi spravidla zaujimaju len oni sami. Preto nosia prilbu. ALE zijeme v prepojenej socialnej spolocnosti a nie ako samotari. A preto ti, co im to trochu mysli preferuju, aby aj ostatni mali prilbu kvoli PENIAZOM (a bezp. pasy a nefajcili a nechlastali a zili zdravo). Aby si zbytocne nezatazoval ostatnych svojou narazenou kotrbou, aby si neblokoval sanitku, aby sa na teba nemuseli skladat zo zdravotneho poistenia, aby si produkoval a zral a minal a platil dane.
Keby to mame tak, ze zdravotne sa plati rozne podla toho, kto sa ako o seba stara a potom by si podla toho ne/dostal aj zdravotnu starostlivost, tak tato debata nie je. Prilby by neboli "povinne" a nikto by na teba nereagoval, lebo to, ze ju nenosis by nikoho prachy nestalo.
10.09.2020 - 17:27:02
05
keyboard_arrow_up