https://www.mtbiker.sk/clanky/127325/triathlon-attack-13-hodin-utrpenia-zabalenych-pod-stromcekom.html#comments

Dnes vysiel taky pekny motivacny clanok v magazine MTBiker, no kto ma chut, si precita nieco pre ozajstnych borcov...KRUŠNOMAN KOT PUNK

https://blog.sme.sk/milanzatko/sport/krusnoman-kot-punk-extreme-punk-triathlon-2023
22.08.2023 - 23:40:59
00
Skromne, s malou dušou, ale s veľkým srdcom.. no natrénované ako nikdy predtým. Avšak aj s vedomím, že nikdy neabsolvovala Half Iron (1.9 km swim, 90 km bike, a polmaratón) naostro a samozrejme (vzhľadom na trvanie) ani v rámci tréningovej simulácie. S takým pocitom z dcéry som šoféroval príjemnými okreskami do Podersdorfu, kde sa tento víkend konal Austria Triathlon, jeden z tých väčších v regióne, s adekvátnou konkurenciou. Len Half Iron odštartovalo 492 pretekárov z 18 krajín, z toho 93 žien.

V skratke, všetko vyšlo, vrátane počasia a vynikajúcej organizácie pretekov. Stačilo slov, fakty :

Čas 4:47:25 znamenal výhru a prvé miesto v kategórii, 9.miesto medzi ženami absolútne, a tiež najlepšie umiestnenie zo SK triatlonistiek. Obzvlášť potešil už tradične beh, len 34 triatlonistov z celkových 462 v cieli bolo rýchlejších, takisto plávanie 51./462. Prvé 3 miesta absolútne boli zatiaľ mimo dosah, tam dominovali skúsené triatlonistky po 30-ke, ale medzi 4. až 9. miestom bol rozdiel cca 5 minút, čo je pri celkovom trvaní výkonu trénovateľné a dosiahnuteľné zlepšenie. Dcérin vek preto dáva predpoklad na ďalšie výrazné napredovanie, za predpokladu postupného a rozumného tréningového rozvoja. Nuž, a zdravia, prirodzene...

Rád by som opäť poďakoval trénerovi Michalovi Uličnému a celému Multisport Triathlon Teamu. Aj tu platí, o čo menší tím, o to väčšie zanietenie a srdce !!

A všetkým, čo dokončili :bow:... snáď najviac zaujal Norbi Plank, ročník 1952, ktorý trať dokončil za fantastických 5:14:57. Mal som tú česť podať mu ruku.

Prílohy:

Komentár súboru: Tradične vysmiata ako lečo, jeden by nepovedal že sa blíži k cieľu po takmer 5 hodinách driny. To musíš mať prosto rád...
IMG_3286.JPG
IMG_3286.JPG 486.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tato, ja som vyhrala...
img_4115.jpg
img_4115.jpg 111.7 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dobre bolo :-)
IGPK9932.JPG
IGPK9932.JPG 272.24 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2023 - 19:26:43
022
Dredd gratulujem tvojej dcere. Ja som dnes startoval na IRONMAN 70.3 Poznan. Nevyhral som, bol som "iba" druhy vo svojej kategorii AG 55-59 :D. Pomohol mi najlepsi cas v bikovej casti, potom som si len kontroloval odstupy pocas behu, nakoniec z toho bola "bedna"

Prílohy:

bedna.JPG
bedna.JPG 326.42 KiB thumb_up1thumb_down

trofej.jpg
trofej.jpg 552.8 KiB thumb_up2thumb_down

03.09.2023 - 20:15:22
022
lakko paráda, gratulujem :muscle: , si borec, tak trocha som dúfal, že prídeš do Podersdorfu, ale potom som si uvedomil, že to zrejme máš z Košíc bližšie do Poznane ;)
03.09.2023 - 20:39:41
01
Dnes po 15. na CTsport priamy prenos z World Triathlon Cup Karlovy Vary, muzi
10.09.2023 - 14:56:24
00
https://sportky.zoznam.sk/c/347585/fantasticky-vykon-a-zivotny-uspech-slovenska-reprezentantka-sa-prebojovala-do-elitnej-desiatky#disqus_holder
14.10.2023 - 11:34:15
02
Bojuje o body na olympiadu, teraz som pozeral,je na 99.mieste. neviem kolki sa kvalifikuju.
14.10.2023 - 23:03:37
00
Zuzka Michalickova je v simulovanej kvalifikacii 47 za 7.miedto vo Valencii, Ivka vypadla zo startovky,nahradenaje rumunkou
15.10.2023 - 09:01:52
00
Tento rok IM na Hawai bol nahradený pretekom v Nice? Nemám prehľad veľký o tom či to nejako prideľujú, že ktorý pretek bude ako MS? Bolo mi čudné že muži nesúťažili na Hawai, že ak aj nedostali štatút majstrovstiev, že tam neurobili pretek..
19.10.2023 - 09:39:02
00
StanoLevice, ano, a treba si na to zvyknut. Dovodom su primarne lokalni, ktori tam Ironman nechcu. Prakticky geneza bola taka, ze bolo potrebne rozdelit muzske a zenske preteky (pocet ucastnikov stupal a bol z toho stale vacsi draft-fest), to sa stalo prvykrat minuly rok, no znamenalo to, ze na Kona - Hawaii sa pretekalo viacero dni po sebe. Zeny boli, myslim, stvrok a muzi v sobotu. Uz beztak vsak bolo kazdy rok narocne sa dohodnut s miestnymi autoritami na organizacii, kedze pocet ucastnikov len narastal, no rozdelenie na 2 dni sa ukazalo byt poslednou kvapkou, miestni obyvatelia boli proti. Ironman dostal do buducna podmienku, ze preteky musia byt jeden den a tiez nejaky cap na pocet ucastnikov.
Takze do buducna je plan majstraky rotovat, tento rok boli muzi v Nice a zeny v Kone, buduci rok budu zeny v Nice a muzi v Kone. Aka bude dalsia buducnost, je otazne, ja by som nebol prekvapeny, keby sa lokality zacali este viac obmienat a pridaju sa do rotacie dalsie venues.
Nazory su velmi polarizovane, zavisi to najma na tom, do akej miery jednotlivy ludia vnimaju "legendarny" status pretekov v Kone. Ja osobne to vitam, ale pre mnohych je Hawaii "legenda", "original", "mytus" a podobne abstraktne vizie, avsak toto si myslim, ze by cas vyliecil:) Cisto papierovo je to velmi nudna trat, mal som tento rok pustene cele preteky v Nice a bolo to za mna daleko zaujimavejsie.
19.10.2023 - 10:05:36
11
Podla bratovych info, ktory sa zucastnil WCH IM na Hawaii tak aj v Nice su tieto preteky narocnostou velmi podobne. V plavani velky rozdiel nie je, bike trat na Nice je velmi narocna co sa tyka nastupanych vyskovych metrov (2400) a je velmi technicka hlavne v zjazdoch. Beha sa po pobrezi v podstate po rovine ale bez tiena. Hawaii ma "len" 1400 vyskovych na biku, su tam len tiahle stupania, ziadne kopce. Beha sa vsak vo zvlnenom terene a k tomu treba pripocitat klimaticke podmienky specificke pre Hawaii. Teplo, vietor a vysoka vlhkost vie urobit paseku. Do Nice som ziskal slot aj ja a bolo to za 16 miesto na IM Italy, co naznacuje ze vela ludi o Nice zaujem nemalo (15-ti predomnou ho odmietli alebo ho uz mali). Nezobral som ho ani ja, ak by vsak islo o Hawaii to by som nevahal. Ale na Hawaii sa zo 16 miesta neda dostat, po slotoch na Hawaii sa ide ako "po udenom" :rofl: . Dufam, ze sa tam raz dostanem, vela casu uz nemam, ale o rok prestupujem o kategoriu vyssie (AG 60-64) tak sa mozno podari. Ale bude to stat vela usilia a odmakanych treningov.
25.10.2023 - 14:48:31
07
Zdeno Chara bude startovat na prvom Ironman 70.3 (polovicny IM) na uzemi Ceska v Hradci Kralove.
ironmanczech.com
https://ironmanczech.com/?p=1155
13.11.2023 - 14:49:24
02
Pozerám, že Zdeno preteká za Team Hoyt... Dicka s Rickom som sledoval už koncom 90-tych na Hawaii, kde v plávaní ťahal Dick Ricka v kanoe za sebou - neskutočný výkon... No a teraz som zistil, že Rick zomrel 22. 5. tohto roku... RIP...
13.11.2023 - 14:55:50
00
Moj casovy progres na polovicnom Ironmane. Premiera v r. 2017-zatial posledny v Poznani 2023. Na plavani vela zalezi, kde sa plava (more je najrychlejsie :P ) cas na biku zalezi od profilu a pri behu zalezi ako si posetrim nohy na predoslych disciplinach. :tmi:

Prílohy:

IM 70.3 Progres.png
IM 70.3 Progres.png 154 KiB thumb_up0thumb_down

19.12.2023 - 21:37:07
07
keyboard_arrow_up