Chcem sa vas opytat ako umyvate bajk? Babrete sa s handrickou alebo pouzivate vysokotlakovu pumpu? Ja tu prvu moznost, lebo vysokotlakovu pumpu nemam.
01.04.2007 - 10:42:19
00
Kedze vapku nemozem kvoli vidle, stredu, nabuju pouzivat tak sa babrem s handrickou :( Najlesia je asi kefa s fest dlhym makkym vlasom, ale je potom vsetko naokolo mokre, takze odporucam vyskusat v exteriery :oops:
01.04.2007 - 10:48:12
00
vysokotlaku pumpu ani nepouzivaj pokial ti je bike drahy :) mala by byt do niekolko barov,neviem presne kolko.Zaujmave je,ze umyvam bike so zahranou hadicou s koncovkou na vyssi tlak a dostava sa mi voda do radenia a robi potom sarapatu(comu nerozumiem :roll: ) a predavac mi vravel,zeby som nepouzival ani zahradny set,ze je to moc vela vody a ze na pumpach maju tie setrnejsie vapky s mensim tlakom :idea:
01.04.2007 - 10:50:35
00
Pri tejto prilezitosti sa chcem opytat ako umyvat retaz. Nejakym saponatom alebo ako :roll:
01.04.2007 - 10:59:15
00
ak mas pracku na retaz tak do nej nalejes cistidlo(bud take co kupis v obchode alebo obycajne riedidlo, technicky benzin, naftu a pod.) a ak nemas pracku tak odnituj retaz, daj do flasky s cistidlom a tras a tras.potom oplachni vo vode, namaz a je to.alebo kefka a nejaka vanicka a drhni(najlepsi vysledok, ale ta drina)
01.04.2007 - 11:03:50
00
pracku na retaz nemam :cry: a kolko to asi stoji? Da sa to bezne kupit v kazdom bikerskom obchode?
01.04.2007 - 11:07:07
00
akurat jtu pracku hladam na nete ale v rychlosti nemozem najst a predbehol ma JAro :wink: inac ja tu pracku nemam,ale cistim raz za cas tzv.brake cleanerom v spreji a potom namazem na velkej pile :idea:
stoji cca.300-400sk?
01.04.2007 - 11:07:50
00
no ja obcas zbehnem aj na wapku.. ak ju pouzivas s rozumom nic sa nestane.. striekam z dostatocne velkej vzdialenosti a vlastne len koli umytiu hlavneho zanosu blata z ramu a podobne.. potom doma handrickujem :)

co sa tyka retaze kup si so spojkou alebo si spojku namontuj.. a potom bud v pracke (stoji 300-500sk asi) alebo spominany postup flaska/pretrepat a potom dokefkovat (kefka cca 100sk?) ako pripravok mozes poucivat napr CYKLOSTAR (asi 120sk / 1l flasa) to ti retaz vycisti, odmasti takze hned po umyti vyutierat, vysusit a hned namazat..
kefky, pracky maju v kazdom bike shope.. na nete mozes kuk napr AUTHOR, KELLYS, BBB...

http://bbbparts.com/products/accessorie ... /btl21.htm
http://author.sk/verbal/502/

http://bbbparts.com/products/accessorie ... /btl17.htm
http://author.sk/verbal/504/
01.04.2007 - 12:06:02
00
hm, okej, tak aj ja sa opytam.
cim najlepsie mazat retaz? ked mazem olejom, tak ta retaz je strasne mastna a po prvom vyjazde je uz spinava a je na nej nalepeno plno prachu a debilin.
01.04.2007 - 13:00:52
00
no ja vacsinou blato len nahrubou poutieram, ked je vyschnute. ked sa mi potom niekedy fakt chce, tak to uz poutieram poriadne, pripadne ho vystriekam zahradnou hadicou. ale vzdy si poriadne umyjem radenie, kazetu, pilu a retaz, na tom si dam vzdy zalezat. retaz prebehnem v pracke s tech. benzinom a potom nastriekam TF2-kou.
01.04.2007 - 13:20:35
00
mam otazku je rozdiel medzi retazou so spojkou a bez spojky, ma aj niake nevyhody retaz so spojkou?...
01.04.2007 - 13:49:12
00
hm, okej, tak aj ja sa opytam.
cim najlepsie mazat retaz? ked mazem olejom, tak ta retaz je strasne mastna a po prvom vyjazde je uz spinava a je na nej nalepeno plno prachu a debilin.

no postup mazania olejom a vlastne vseobecne je ze na uplne cistu netaz nanesies=namazes, nechas zatiect kam treba (capy), vyutieras suchou handrou/uterakom dosucha (hlavne nech ta handra nepusta chlpy a bla..), nahodis a ides jazdit.. ono retaz nema byt mastna zvonka ale "zvnutra"

mam otazku je rozdiel medzi retazou so spojkou a bez spojky, ma aj niake nevyhody retaz so spojkou?...

no retaz so spojkou ma jedinu vyhodu mozes ju nahodit a zhodit kedy sa ti zachce.. ci uz koli cisteniu alebo nejakemu servisu na biku kde by zavadzala.. inak nic.. jedina nevyhoda by mohla byt ze by sa ti spojka rozpajala ale s tym som sa za 5 rokov intenzivneho jazdenia so spojkami sram/connex nestretol ci uz na origos retaziach alebo s tymito spojkami na shimano retaziach..
01.04.2007 - 14:39:24
00
Umyvanie? Tak ja poctivo handricka, zubna kefka a valim. Retaz do benzinu, potom na vsetko olejcek a je to. A snazim sa utierat bike priebezne, kym na nom toho nieje moc.
01.04.2007 - 14:50:33
00
no, zatial som nepostrehol zeby niekto umyval bike ako ja, tak teda: kolesa zhodim, umyjem vo vani (v pivnici) a ostatok (ram) umyvam tiez s handrickou, ale uz sa snazim po kazdom vyjazde hned umyt bike typom :idea: oblejem ho vedrom, poutieram... lebo som zistil, ze na niektorych miestach ramu som handrickovanim vysuchal lak/farbu a nevyzera to najlepsie :lol:
01.04.2007 - 18:37:09
00
na intrakoch natiahnem zo serverove :) hadicu dole vedla budovy, pustim vodu, pridem s bikom, cely ho ostriekam, prebehnem stetkou, znovu ho ostriekam, prejdem mokrou handrou, znovu pooblievam a potom ho vytrem do sucha. zoberiem ho dnu a zbalim hadicu, ktorou kamarat plni akvarko v internet klube :)
raz sa mi stalo, ze mi ju vyrazilo z obimky, potom som utieral aj podlahu v serverovni :) este ze je vsetko v racku a nie na zemi :)
01.04.2007 - 19:45:35
00
keyboard_arrow_up