Motorkari mozno musia niekde trenovat, ale rozhodne nie v lese kde je zakaz vjazdu vsetkym motorizovanym vozidlam. Ale to netreba dalej rozoberat. Nemaju tam skratka co robit.
Lesaci su naramne jednoduchi ludia. V lese si len odrobia svoju robotu a smytec. Urobit nieco navyse ich nenapadne. Podobne ako bezny sedlak v meste nezahodi prazdny obal do kosa ale na zem.
Martin, skusim ti to vysvetlit posledny raz preco sa takpovediac zastavam pesich turistov, (aj napriek vlastnymi blbymi skusenostami s nimi) chodcov a pripadnych magorov co nevedia ustupit ked sa rutis dolinou.
My, sportovci co sa prehaname lesom behom, krokom alebo na bajku, ideme do prirody si aktivne zasportovat, zvysit si kondicku, pripravit sa na preteky. Tomu zodpoveda aj nasa pozornost co sa deje na lesnych cestickach. Krajinka ti rychlo ubieha a kazda nepozornost konci mimo chodnika. Lenze pesi turista, vychadzkar, sviatocnik - nazvi to ako chces ide do lesa vacsinou trosku s inym cielom. Chce zabudnut na problemy doma, v praci, v skole - barskde. Mozog uplne vypne a snazi sa prijemne prezit pobyt v prirode s najblizsimi (to bude ten priklad co si spomenul, ako sa rodinka blaznila na tom prudkom dolekopci z Kamzika na Snezienku, z tvojho pohladu nie su normalni a garantujem ti, ze ani oni si o tebe vtedy nemysleli nic normalne). Na to aby sa udrzal na lesnom chodniku, nemusi davat az taky pozor ako ty. Nemozes im to mat uplne za zle aj ked sa ti v hlave melie hocico o zdravom rozume tej rodinky. Je to stale lepsie ako sediet doma, cumiet na bednu - ked uz vsetci tolko nadavaju na vymlievanie mozgov sledovanim TV.
Spomenul si, ze je zbytocne sa o tejto teme bavit pretoze ti chodci si aj tak tieto stranky nikdy v zivote nepozru. Nemyslim, ze je tato debata uplne zbytocna. Uplne staci, ked zoberies do uvahy fakt, ze ludia su rozni a podla toho sa aj chovaju v roznych situaciach. Ze ti par blbcov neuvolni chodnik, neznamena, ze tak budes hodnotit kazdeho turistu. Skratka, ked ti niekto nechce uvolnit cestu, ber to tak ako je, povedz si v duchu "to je ale debil" a chod dalej. Ked budes robit male schvalnosti typu stuchanie, ospliechanie alebo cokolvek ine, uvedom si, iba zvysujes agresivitu na oboch stranach. Potom uz fakt vela neostava, ze je clovek po vyjazde z lesa nervoznejsi ako predtym a mozno ma z toho aj blby pocit.
09.07.2001 - 09:55:18
00
Ha , ha, ha...
Bratislavcania! Tak vam treba! U nas pri Ziline som rad ked vôbec niekoho na bajku v tych horach stretnem! Inač lesní robotníci - to sú kurvy všade na Slovensku. Tí naozaj nicia hory aj vsetkú tú poetiku.
12.07.2001 - 10:57:41
00
ty jazdis iba 45km/h?to neni bohvie co ty kokso.
10.11.2001 - 15:15:39
00
Radsej obmedzena rychlost ako obmedzeny rozum :--(
06.02.2002 - 10:37:33
00
Mam zvoncek (na fullsuspension bajku) a velmi dobre to pomaha. Vacsina chodcov v M.Karpatoch zvonenie akceptuje.
04.04.2002 - 17:22:22
00
To by chcelo nie zvoncek ale podtlakovku. A zacinat zvonit tak pol kilometra pred ludmi...
04.04.2002 - 21:32:43
00
Ja som zvoncek nemal a tak som si ustlal. Tak mi to aspon odvovodnila pani ucitelka, ktorej deti som na ceste vytrafal ale az potom co ma nejaky turisti pozbierali z cesty, posadili na bajk, roztlacili dole z kopca k doktorovi a ja su ju cestou k nemu predbiehal. Nie preto ze sa na asfaltke drzali za ruky a islo ich vedla seba osem a jedno sa rozhodlo ze este aj to je malo. Tomu hajzlovi sa nestalo nic a ja som na sebe rozdrbal vsetko co sa dalo. Odvtedy som posrany z toho kedy zase stretnem nejaku podobu-eho. Zvoncek furt nemam-nemam ho kam upratat na kermen.
05.04.2002 - 10:55:12
00
Speko: poznas ten zjazd? Ked tam das 50 ci 60, si dobry
Palo: neviem, nejak som nepochopil tu suslednost, co sa ti stalo?
05.04.2002 - 21:39:04
00
Nie som Martin co pisal doteraz. Les je pre vsetkych ludi to znamena, ze sa tam najdu normalni aj blbci. Takze co s tym? Ja si tiez vychutnavam zjazdi 50-60 kmh a tiez ma stve ked musim spomalit. Ked su predomnou chodci tak najprv zrevem sdovolenim ked nereaguju tak znova. Ak nereaguju (mozu byt hluchi aj to sa mi stalo) spomalim.
Ak ma vidia a uhnu tak podakujem a ked sa obzriem tak sa aj usmeju. To podakovanie vazne skludnilo ludi ked som sa na nich vyrutil. Je to o ohladuplnosti. Samozrejme su blbci co sa neuhnu ani za boha, na takych srat a nekazit si pekny den. Ale ked sa budeme spravat ohladuplnejsie tak aj turisti sa naucia normalne uhnut.
08.04.2002 - 12:43:18
00
Cafte.Chcel by som povedat,ze je treba vela pochopenia.Ci uz k chodcom,alebo k bikerom.Za to,ze sa Ti nejaky chodec neuhne,netreba mu hned vypi...at do xichtu.
Niekedy je to fakt nemozne,ale treba ratat do 10.Ak nepomoze,tak do sto.Treba rozmyslat aj o tom,ze je ovela viac pesich turistov,ako bikerov.A moze to niekdey skoncit aj tak,ze proste sa zakaze pristup cyklistom na niektore trate a bude po jazdeni...,.Za to,ze je niekto protivny,nemusime byt taky aj my k nemu....
16.07.2002 - 19:05:26
00
Sice tě neznám, ale lidi jako ty jenom zbytečně vyhrocují situaci a štvou cyklisty proti chodcům. Jsi u mně na úplně stejný úrovni jako bezohlední řidiči a nebo bezohlední chodci.
17.10.2002 - 11:06:14
00
ako si kto userie, tak bude spat.
18.10.2002 - 10:02:41
00
Suhlasim s tym, ze ked sa rutim50 alebo60 na sotolinovej uzkej ceste, chodci mi vzdy skocia tam kde je volna cesta. Ja ked som bol parkrat chodcom, riesil som to tak ze som ostal stat na mieste. To je najmensie zlo co vam mozo chodci urobit.
Aspon vam neskocia pod kolesa.
V okoli Kosic je viac zjazdov kde sa da ist 60 a mozno aj 70a to je väcsinou pocut . A ked ma ani tak nepocuju, tak zarevem a vtedy sa uhnu.
Nestalo sa mi ze by sa mi dakto naschvál neuhol.
19.04.2003 - 07:30:37
00
suhlasim so vsetkimi a myslim si ye chodci nie su zase az taky bezohladny aspon tu u nas.Som len po....ny vichodniar jak to blavaci a vobec zapadniari tvrdia,ale mi tu nejazdime pod 60km/h a chodci s tim uplne suhlasia.Nakoniec ved uz musia.Na nejake nadavky vacsinou uz nie je cas resp. chodci nerozumeju. KOSICANOM:Pridte do KROMPACH ukazem vam zjazdy kde pojdete kolo 90 ked vam to strach dovoli.Spat k tim chodcom V KROMPACHOCH JE ICH TAK MALO ZE TU ZIADNY NIESU.Azivot je tak krasny.
03.12.2003 - 13:56:57
00
Chodci, korculiari a celkovo vsetko co nema dve kolesa a neni to bike je podradena rasa!!! :D

Ale nie, teraz vazne, pokial je tu stale rec o tom spade z kamzika smerom do karpat, taka pekna asfaltka, s dvoma 180 stupnovymi zakrutami ( v prvej je vo vnutornom obluku jedna jama a spoj medzi asfaltom ), tak ta sa mi naozaj paci aj ked som pure MTBiker...
S kamaratom sme tam dali 80km/h a mal som co robit aby som to na V-Brakoch ubrzdil :-) ( aj tak som vyletel asi uz len v 20km/h von zo zakruty [ nech sa rozumieme, tam som si to mohol dovolit - poznam ])
Mno asi zatial nevyplynula podstata mojho postu, tak teraz to zhrniem, vsetky vase polemizacie a podobne... Vsetko co sa hybe a zije a je na ceste alebo blizko pri nej, je potreba brat ako potencionalne nebezpecenstvo a podla toho sa zariadit. Co sa tyka vami zmienovanej rodinke, hovorte si co chcete ale su fakt asi mentali, pretoze zdravi rozum mi nedovoli byt roztahany cez cely chodnik ( v meste tiez ) a to uz nehovorim o ucitelke s detmi... Pokial prichadzam do situacie, ked mam upozornit chodcov tak kricim vacsinou kde som, pretoze su chrbtom ( pre priklad, ficim si stredom, kricim HEEEY V STREDE, a kedze som to cakal, tak sa mi supnu do stredu, ked sa obzru, vidia ma ako sa rutim [ pripraveny uhnut sa krajom cesty], tak v soku skocia na okraj... tymto ma zbrzdia niekedy aj na 0 a to na na****. Hlavne vtedy, ak mam nabehnutu poziciu na max rychlost v zivote :-( ). A k pripinackam na zemy, je to mozne brat ako pokus o vrazdu neznamim pachatelom... Niekto tu hovoril o podtlakovke ( tusim ze vyhlaska definuje pouzivanie u vyhradenych vozidlach ), takze si ho hlava nehlava zozeniem a budem sa s nim hrat :D
31.08.2004 - 01:50:43
00
keyboard_arrow_up