Velmi dobre, len som si vsimol, ze ti trochu utekaju farby...vedel by dat popis ako sa nieco take robi(kamerka)? Vystup sa mi celkom paci...vyzera byt aj celkom sirokouhly 20-26mm ~ ?
17.01.2007 - 19:44:21
00
Velmi dobre, len som si vsimol, ze ti trochu utekaju farby...vedel by dat popis ako sa nieco take robi(kamerka)? Vystup sa mi celkom paci...vyzera byt aj celkom sirokouhly 20-26mm ~ ?


http://www.sander-electronic.de/datasheet/cam01-c.pdf
tu je nieco o nej, ja som ju bral z www.sos.sk uz troska davnejsie a vtedy stala 1300 s mojim rabatom.
Tie farby som neupravoval takze naozaj su take (lezu z tej kamerky). Objektiv by sa dal dokonca menit lebo je len nasrobovany. Ten co tam je ma uhol zaberu 51x43 (asi nejak 37-ka?) cize taka klasika. Kamerka ma video vystup a 5V napajanie (takze nejaku baterku). Sak vsetko je to v tom datasheete

Len jednu neprijemnost ma a to ze obraz snima dost pomaly takze pri rychlom pohybe je obraz deformovany. Ale pravda co sa da cakat od niecoho tak lacneho.
17.01.2007 - 21:18:56
00
pani, ja som dnes v noci nasiel nieco, co si u kamosa v amerike hned objednavam, len skoda, ze to budem mat az po lete. aj jemu sa to tak zapacilo, ze bere hned tri. pre mna, pre seba a pre jeho brachu.

posudte sami, ci nieco taketo stoji za etwa tri litre, podla mna stoji...

http://www2.oregonscientific.com/shop/product.asp?cid=6&scid=14&pid=709
25.01.2007 - 20:39:45
00
Hmm... chcelo by to vidiet ukazku z toho.
25.01.2007 - 23:22:29
00
Hmm... chcelo by to vidiet ukazku z toho.

na tej stranke co dal risototh mas nizsie odkaz na ukazku : CLICK HERE
26.01.2007 - 07:18:56
00
a dalsie sa daju vidiet na you tube, aj ked tam uz su prekomprimovane. ale vcelku co kamarat nasiel aj nejake dalsie raw z toho tak to nebolo zle. jedina vec je na tom a to je to vlnenie obrazu pri otrasoch kamery. ale to sa ovplyvnit neda, to je dane pomalym snimkovanim.
27.01.2007 - 22:13:35
00
ale to sa ovplyvnit neda, to je dane pomalym snimkovanim.


toho som sa obaval. Ale kvalita obrazu, teda jeho ostrost je slusna to treba uznat.
27.01.2007 - 23:03:16
00
Chlapi, dajte bacha na to, ze ta kamerka dava 30fps. Pre video do pocitaca to nevadi, ale keby ste to video chceli pouzivat do svojich DVD, chytite problem s konverziou 30pfs->25fps. Existuje viacero sposobov konverzie, ale kvalita je vzdy mizerna! O taktiez podporovanom 15fps mode a kvalite je zbytocne vobec zacinat hovorit.

Inak nieco podobne pre PAL uz zhanam dlhsiu dobu, ale nic pouzitelne som zatial nenasiel. Helmet kamery (niekedy sa pouziva aj bullet kamery), ktore treba zapojit do kamery s AV-in su pre mna neakceptovatelne komplikovane.

Ak viete o niecom podobnom pre 720x576@25fps, dajte pls vediet. Dik.

Zdar!
29.01.2007 - 07:47:28
00
Chalani, poradte mi, v akom programe je najlepsie vyrabat video? Treba mi aby sa tam video dalo strihat, upravovat, dali robit rozne efekty a tak. Proste ked chcem s plno mensich videi, spravit jedno velke, ale aby tam boli dobre prechody, a dali sa robit dobre efekty, hlavne z textom a tak, co by bolo na zaciatku videa a podobne. Len nech ten program nieje velmi zlozity, ze pre profesionalov a tvorbu profesionalnych videi, kde sa nebudem vediet zorientovat. Nechcem tvorit profesionalne video, ale chcem aby to aj nejako vyzeralo, a nie tak, ze akokeby len pozliepam dokopy 10 zaberov...proste musi sa tam dat vyrobit video na urovni. Takziez nech je to free, a nema to 300MB :) Mozno vyzadujem vela, ak hej, tak aspon povedzte v com robite videa vy.
25.02.2007 - 18:15:45
00
Chalani, poradte mi, v akom programe je najlepsie vyrabat video?


Zadarmo neviem či niečo vôbec existuje...tuším iba
Windows Movie Maker a Avid Free DV, tie spĺňajú aj podmienku že to má byť jednoduchý program.

Potom poznám už len Pinnacle Studio, ten je jednoduchý ale nieje free.

A ďalej sú už len "zložité" a drahé..Adobe Premiere, Sony Vegas, Ulead Video Studio..určite existujú aj trial verzie, alebo osekané jednoduchšie verzie, ktoré sa balia ku kamerám...
25.02.2007 - 19:32:07
00
billes: tvoje podmienky splna Cinelerra... jediny problem je, ze beha na linuxe :)
25.02.2007 - 19:35:33
00
Zadarmo neviem či niečo vôbec existuje...tuším iba
Windows Movie Maker a Avid Free DV, tie spĺňajú aj podmienku že to má byť jednoduchý program.
Potom poznám už len Pinnacle Studio, ten je jednoduchý ale nieje free.

Pinnacle studio - to mam vyhliadnute uz davnejsie, este som ho ale nevyskusal, ale podla jeho popisu vyzera slubne tak ho skusim. Ked ni to, tak potom tamtie dva. Diky moc chalani !
25.02.2007 - 19:46:26
00
pinnacle studio je podla mna celkom dobre....... (teda..s inymi skusenosti nemam...)
25.02.2007 - 19:56:27
00
pre teba najlepsie: pinnacle studio - robil som s nim asi rok, mam toho strasne vela
ulead - totalna debilina, najhorsie co poznam
premiere - nie je zlozity az tak, ale neposluzi
vegas - poznam, nerobil som....

odporucam pinnacle studio
25.02.2007 - 21:37:06
00
pre teba najlepsie: pinnacle studio - robil som s nim asi rok, mam toho strasne vela
ulead - totalna debilina, najhorsie co poznam
premiere - nie je zlozity az tak, ale neposluzi
vegas - poznam, nerobil som....

odporucam pinnacle studio

Ak myslis ulead media studio pro, tak to som uprednostnil pred premierou, nasiel som tam viac funkcii. Pouzivam stale nove verzie uz asi 5 rokov.
25.02.2007 - 22:16:20
00
keyboard_arrow_up