No...mate s tym niekto skusenosti?chcem sa dostat z ba na oravu...jak to prebieha? moze sa nosit bike v rychliku a aj v tom susni co chodi cez secky dediny?alebo ma tam s bikom nepustia?dik za kazdu radu
02.07.2006 - 13:41:34
00
No...mate s tym niekto skusenosti?chcem sa dostat z ba na oravu...jak to prebieha? moze sa nosit bike v rychliku a aj v tom susni co chodi cez secky dediny?alebo ma tam s bikom nepustia?dik za kazdu radu


no, si myslim, ze v tom susni by tiez nemal byt problem.... a ak ti nedaju listok pre bike, tak povedz, ze mas velku batozinu :D

v rychliku sa vecsinou biky prevazaju v poslednom vozni... a tam neni ziadny problem... staci si na stanici vypytat listok pre bike :D
02.07.2006 - 13:45:59
00
Vlakom som cestoval niekolko krat. Kedysi sa to robilo tak, ze sa bajk posielal ako spesnina. Nikde ale nebolo napisane, ze musi ist tym istym vlakom ako ty. Vzdy som trpol ci ho nalozia. Podobne s vykladanim. Nedavno vsak prisla revolucia! O bajk sa staras sam. Jedna cesta stoji 20,- a pokial tomu dobre rozumiem mozes ho mat stale pri sebe. Vsak si precitaj http://www.slovakrail.sk/generate_page.php?page_id=958.
02.07.2006 - 14:21:57
00
no viezol som bajk viackrat vlakom a maju v tom bordel... na stanici zaplatis 20 za bajkolistok ale potom je to len na tych luc\doch vo vlaku mozu ti ho dat do spesninoveho vozna ale nemusia... najlepsia alternativa je ten posledny vagon...
a tiez sa mi uz stalo ze vo vlaku si odomna vypytali dalsich 20 korun... raz si ich ujo zobral len tak do vacku a raz sme sa aj hadali ale nam pohrozili ze nas vykopnu na najblizsej vrbe...
takze tak zavisi od ludi
02.07.2006 - 15:03:39
00
Neviem ako to je na dlhšie vzdialenosti, ale že by si s ním stál niekde v chodbičke je blbosť. Mali by si si ho dať do prepravného vozu, kde vozia balíky, myslím, že tam na to majú aj háky na zavesenie...

Na krátke vzdialenosti bežne používam osobáky. Ak je na vozni znak bicykla tak idem tam, ak nie tak do prvého alebo posledného vozňa.

Lístok si môžeš kúpiť na stanici (20 Sk), ale nieje to povinnosť. Máš možnosť si ho kúpiť až od sprievodcu, čo má tú výhodu, že ak vystúpiš prv ako ťa navštívi sprievodca tak to máš zadarmo :)
02.07.2006 - 15:45:07
00
no hej a jak je to s tymi vlakmi co chodia po orave?ak viete co myslim... kde tam narvem bike?
02.07.2006 - 17:07:33
00
kedze som sa pred nedavnom o toto zaujimal tak snad pomoze a vsetko vysvetli nasledujuci link:

http://www.slovakrail.sk/generate_page.php?page_id=1377
02.07.2006 - 18:01:10
00
Skusal som vsetky mozne varianty. Pri nakupe listka si pytaj aj na bike. Obcas nedaju neviem preco vtedy ti ho preda sprievodca vzdy za 20. Ak je batozinovy vozen ci oddiel nalozis si ho tam a vyberies tiez. Ak nie tak sa natrepes tam kde je na dverach symbol biku. Obvykle je to zaciatok a koniec supravy. Pruser je ak je vas viac alebo ak je to klasicky ryclikovy vozen. Tam ak mas stastie a je volne prve kupe tak tam sa da zopar nalozit ale sprievodcovia papuluju. Je dobre asistovat ludom pri nastupovani a vystupovani t.j. posielat ich k inemu vchodu ak je to potrebne. Je neprijemne sa hadat s niekym kto si o tvoj bike nieco natrfol alebo zamazal.
02.07.2006 - 19:53:40
00
no hej a jak je to s tymi vlakmi co chodia po orave?ak viete co myslim... kde tam narvem bike?

S tymi vlakmi na orave je to asi tak, ze rychlejsie trat prejdes po vlastnej osi, stacilo mi raz. Ale inac by to malo byt v pohode, tie vlaky smerom od Ziliny uz nebyvaju tak natrieskane ako od Blavy. Z BA do ZA je cesta s bikom tiez bez problemov.
03.07.2006 - 08:55:18
00
no ked fungoval spesninovy system, tak to bolo asi lepsie, lebo teraz ti v batozinovom vobec bike neoznacia, nic....minule mi teta zacala vykladat nejaku ocelovu kravu s taskami a nosicmi a co ja viem co....si neviem predstavit ako by som zareagoval, keby mi podavala nejaku raketu za 60litrov, asi by som neprotestoval ako pri tom velocipede co mi nukala....ja to riesiem v rychliku vacsinou poslednym vagonov, bike zamknem o klucku dveri (aby nepadal) a sadnem si do posledneho kupecka, kde nan vidim (v odraze okna :P ) idealne su osobaky s tou velkou predsienou na biky a sedackami pri nich...
03.07.2006 - 10:14:59
00
hej chuapi je to aj nejako obmedzene myslim prepravu v poslednom a prvom vozni.
btw kolko by sa asi voslo bikov do prveho a posledneho vozna ideme na ten hreben vlakom prvy raz tak aby nedoslo k nejakemu problemu :wink:
21.08.2007 - 21:56:26
00
Myslim ze vacsina tych lokalnych susnov ma dokonca upravu na biky, specialny zavesny stojan na cca 4-6 bikov.
21.08.2007 - 22:10:35
00
V nedelu som išiel vlakom z TN do Ilavy a do rovnakého vagónu (označeného piktogramom bicykla) nastúpila ešte partia 5 ludí takže jedny dvere boli úplne zatarasené bicyklami. Ja som stál u dverí a na každej zastávke (asi 3) som smeroval ludí do dverí vedlajšieho vagóna (cca 2 metre a potom prejsť spojovacou chodbou a sú v našom vagóne) keď sa zvonku pokúšali nastúpiť a nešlo to.

Odbočka: Jedna pani keď som jej zakričal nech použije vedlajšie dvere sa rozbehla na druhý koniec vagóna - ženská logika :lol:

No a sprievodcu to docela sralo a bol veľmi nepríjemný na tú skupinku. Fakt dobrý čurák. Pekná hádka a krik cez celý vagón. Nie že by nám radšej pomohol...ale najviac som ho dorazil ja keď som mu zaťukal na rameno s otázkou či si môžem kúpiť lístok o jednu zastávku ďalej, to iba kývol rukou a zmizol...bral som to tak že súhlasí a mám to od ŽSR grátis ako dobré gesto cyklistom :lol:
21.08.2007 - 22:44:02
00
no hej a jak je to s tymi vlakmi co chodia po orave?ak viete co myslim... kde tam narvem bike?


Vrútky - Kraľovany - Nižná pohoda, jazdia tam také pekné minivlaky a 2 mtbajky sa tam kamoškám spratali bez problémov. Myslím, že aj zo 4 by sa vošli do posledných dvier posledného z 2 vozňov. :shock:
21.08.2007 - 23:54:37
00
Ja som zatial bajk vo vlaku nemal. ale mal som kajak a raft, museli ist do nakladne vozna. isiel som z KE-ťahanovce do Druztevnej pri hornade.
22.08.2007 - 10:51:01
00
keyboard_arrow_up