V suvislosti s tou zbierkou pre UA...nedavno zaznelo v mediach, ze organizator zbierky (Ceska republika) ma problem so slovenskou zbierkou od dobrovolnikov. Ze nevie/nemoze akceptovat takuto formu zbierky...ze moze priat zbierku len na statnej urovni.
Nasla sa nejaka finta na to?
22.04.2024 - 14:05:14
00
Kidak https://www.sme.sk/minuta/23318614/cesko-nasla-sposob-ako-vyuzit-slovensku-zbierku-na-municiu-pre-ukrajinu

Medzicasom ruZi dotiahli do moskvy ukoristeny nepojazdny Leopard2. Predpoklada sa ze posluzi na putlerove propagandisticke ucely a zatial co v minulom roku na "oslavach" vitazstva 9. maja bol pocas prehliadky na cervenom namesti jediny tank T-34, tak v tomto roku propaganda vytiahne leoparda.
22.04.2024 - 14:20:27
02
Kopirujem prispevok z diskusie na sme.sk

‼️Pozor na podvod.‼️Někdo a my už víme kdo, zneužil naše texty, logo i grafiku a založil stránku municiEpreukrajinu.sk a krade peníze. Rozdíl je v jednom písmenku ve slově municia. Naše sbírka je zde: municiapreukrajinu.sk. Už to mají v rukou právníci. Tak, bacha...
22.04.2024 - 14:33:19
60
Kidak napísal:
V suvislosti s tou zbierkou pre UA...nedavno zaznelo v mediach, ze organizator zbierky (Ceska republika) ma problem so slovenskou zbierkou od dobrovolnikov. Ze nevie/nemoze akceptovat takuto formu zbierky...ze moze priat zbierku len na statnej urovni.
Nasla sa nejaka finta na to?


pisali ze to pojde cez Darek pro Putina
22.04.2024 - 14:47:57
00
Video ruSSkých okupantov priamo zo zákopov v akých sr4čkách sú, toto je tragédia. Že sa konečne nevzbúria a nejdú všetci domov https://twitter.com/sumlenny/status/1782124531013841175
A to ešte neprišla pomoc z USA a hlavne od nás!
22.04.2024 - 18:47:29
00
To je ten chalan z protestov chcimírov …

https://www.instagram.com/reel/C5v5eecNKqL/?igsh=MWQyaDBkM3k2bms5Zw==
22.04.2024 - 20:18:59
03
Veľmi dobre si pamätáme tuto alej zo začiatku invázie …

https://www.instagram.com/reel/C5s_Xnpt5Ja/?igsh=ZGM0OW5jeDB4M3Vk
22.04.2024 - 20:30:30
02
Ramon1 napísal:
Veľmi dobre si pamätáme tuto alej zo začiatku invázie …

https://www.instagram.com/reel/C5s_Xnpt5Ja/?igsh=ZGM0OW5jeDB4M3Vk

na to video sa ani nepozera dobre..
mozno by sa mali viacej zapojit "nadya a spol." do boja proti russakom (nielen tocit kilometre na cestakoch)
nemusia ist priamo na frontu/ ale tie stroje by sa dali vymenit napriklad za taketo "droníky"
https://twitter.com/front_ukrainian/status/1781767074345324801

a tie SUV-cka co tam jazdia by sa urcite hodili aspon zdravotnikom na fronte a nie na vozenie po okoli kyjeva

ono sa to potom hovori ficovi a jeho bande bolševickej, ze je vojna iba na vychode/ ze inde na ukrajine o vojne nevedia, ked si pozera taketo "mierove videjka"
(ako ked je chlap v kondicke a kruti v case vojny kilometre na ceste - tak nepredpokladam, ze sa prisiel rehabilitovat z fronty, ale nejaky ten zakop by urcite zmakol, alebo pomoc zdravotakom no a potom nebude mat silu na cyklistiku ked pride na dovolenku)
pobicyklovat sa moze predpokladam po vojne...
v tomto by sa mohli trosku uvedomit niektory ukrajinci tam ale aj tu na slovensku - tu som videl iba raz dedka s babkou na velmi starej lade, ale mlady co su tu tak normal chlap na x6 a podobne... ked nesuhlasi so zelenskym nech ide za putlerom na vychod, ked sa boji bojovat nech aspon vymeni x6-ku za 100 dronov napriklad..
22.04.2024 - 21:42:00
00
Neviem ake video si pozeral, ale ja som v tom vyssie linkovanom naratal presne jedno SUV, Hyundai Tucson.
22.04.2024 - 22:09:29
01
IngVisitor napísal:
Neviem ake video si pozeral, ale ja som v tom vyssie linkovanom naratal presne jedno SUV, Hyundai Tucson.
a tuscon nemoze ist zdravotakom?
22.04.2024 - 22:12:06
00
psycho ľahko sa rozdáva cudzie a druhým hovoriť, čo majú so svojím majetkom robiť. Však pošli svoje SUV na front, keď chceš veľmi pomôcť. Ale že je tam vojna a oni si jazdia v skupinke ako cestári okolo Bratislavy, tak to mi hlava neberie. Chlapi v zákopoch a oni si myslia, že sa veci stanú samé?
22.04.2024 - 22:18:50
03
psycho napísal:
a tuscon nemoze ist zdravotakom?


Este raz: "tie SUV-cka co tam jazdia". Ked si rovnakym sposobom domyslas aj v inych situaciach...
Nomen omen
22.04.2024 - 22:21:13
02
IngVisitor napísal:
Este raz: "tie SUV-cka co tam jazdia". Ked si rovnakym sposobom domyslas aj v inych situaciach...
Nomen omen

IngVisitor
kopes do nespravneho..
je to trochu nefer od teba - na slovensku aj v cechach su zbierky proti putlerovi - a ides tu pocitat suv-cka z instagramu..
v prvom rade by sa mali snazit ukrajinci doma a v zahranici.. podla videa financne tam maju rezervu.. hmm
a nomen omen napis putinovi a ficovi a nie mne.. hmm
22.04.2024 - 22:26:32
01
Prečo by nemohli ísť výjazd v skupine, keď je vojna? To sa majú aj po 2 rokoch triasť od strachu a zimy v metre? Nevieš, čo majú v hlave, tak nesúď. Jeden veľmi podstatný jav, čo som na Ukrajine pozoroval (v Kijeve som síce nebol), že sa aj napriek okolnostiam snažia žiť čo najviac normálne. A udržiavať sa vo forme je pre prežitie v ťažkých podmienkach veľmi užitočné, rovnako ako vetranie hlavy.
Text tej pesničky na pozadí podľa mňa ukazuje, že na vojnu nezabudli.
Boháčov, čo sa schovávajú v Karpatských rezortoch neobhajujem, aby sme si rozumeli.
22.04.2024 - 22:35:02
04
psycho napísal:
na to video sa ani nepozera dobre..
mozno by sa mali viacej zapojit "nadya a spol." do boja proti russakom (nielen tocit kilometre na cestakoch)
nemusia ist priamo na frontu/ ale tie stroje by sa dali vymenit napriklad za taketo "droníky"
https://twitter.com/front_ukrainian/status/1781767074345324801

a tie SUV-cka co tam jazdia by sa urcite hodili aspon zdravotnikom na fronte a nie na vozenie po okoli kyjeva

ono sa to potom hovori ficovi a jeho bande bolševickej, ze je vojna iba na vychode/ ze inde na ukrajine o vojne nevedia, ked si pozera taketo "mierove videjka"
(ako ked je chlap v kondicke a kruti v case vojny kilometre na ceste - tak nepredpokladam, ze sa prisiel rehabilitovat z fronty, ale nejaky ten zakop by urcite zmakol, alebo pomoc zdravotakom no a potom nebude mat silu na cyklistiku ked pride na dovolenku)
pobicyklovat sa moze predpokladam po vojne...
v tomto by sa mohli trosku uvedomit niektory ukrajinci tam ale aj tu na slovensku - tu som videl iba raz dedka s babkou na velmi starej lade, ale mlady co su tu tak normal chlap na x6 a podobne... ked nesuhlasi so zelenskym nech ide za putlerom na vychod, ked sa boji bojovat nech aspon vymeni x6-ku za 100 dronov napriklad..



v ramci tejto iste retoriky, kolko % svojho imania si uz dal ty na tuto vojnu? Ci uz jednej, alebo druhej strane? vsak UA nebojuje len za svoju slobodu, ale aj za slobodu tvoju, moju, nasu. A aj my tu mame financnu rezervu, a napriek tomu im ludia (ani ja) neposielaju vsetky uspory.
Ja len tak, ze ked sa rozhorcujes ako taki ua-ckovia pomahaju putlerovi a jeho demagogii, tak pomahas jej aj ty takymito textami.

Okrem ineho, keby to spravi krajina, tak sice naskrabu nejake miliardiky, ale co z toho? Zrazu by v krajine nik nemal nic ine len tanky/naboje, tie by razom posli na fronte, a co by ostalo? Rozbita a uz aj skrachovana krajina - ludia by nemali ako ist do prace, nemali by kde/na com pracovat, vytvarat hodnoty (odvadzat dane) na zachranu/obnovu krajiny. To len tak zjednodusene, ked ty si tak zjednodusil ze vsetci UA co nieco maju to maju supnut na vojnovy ucet.

p.s., asi nema najmensi zmysel posielat auto v (relativne) dobrej kondicii a vysokej vybave niekam na front, kde bude mat zivotnost niekolko dni/tyzdnov. Tam sa ozaj hodia lepsie tie auta co sa nakupuju "na tony", nejak sa pozbuchaju dokopy aby este fungovali, a na tych par 100km na fronte posluzia az-az.
22.04.2024 - 22:39:30
03
keyboard_arrow_up