Doteraz sme preberali vojnu pomiešanú s debatami o Ficovi, Matovičovi a spol., ale snáď sa táto téma ujme a ďalšie príspevky súvisiace s inváziou Ruska na Ukrajinu už budeme preberať tu, možno pomôžu aj moderátori a budú to presúvať sem. Keďže začala predvolebná kampaň na naše septembrové voľby, tieto dve témy by si zaslúžili žiť oddeleným životom.

Veď aj BBC Planet sa už venuje predátorom v tomto biotope: ;)

thumb_up0thumb_down
02.02.2023 - 16:37:23
36
https://echo24.cz/a/H6bH5/zpravy-svet-lov-na-tanky-leopard-rusove-vypsali-odmenu
02.02.2023 - 18:03:10
00
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-vladimir-putin-bitva-stalingrad-oslavy-volgograd.A230202_160426_zahranicni_kha
02.02.2023 - 18:04:50
00
Nový český prezident to pomenoval presne a jasne, čo potrebuje Ukrajina...
Spojenci by mali pri podpore Ukrajiny prejaviť viac odvahy, povedal zvolený český prezident Petr Pavel v rozhovore pre agentúru AFP. Dodal, že pokiaľ ide o konvenčné zbrane, nevidí žiaden dôvod obmedzovať sa.

„Bez obrnenej techniky, bezpilotných prostriedkov, delostrelectva a raketových systémov dlhšieho rozsahu, ale výhľadovo možno aj bez nadzvukového letectva sa Ukrajina naozaj s takto ťažkým protivníkom nedokáže vysporiadať,“ uviedol Pavel. V súvislosti s aktuálnou diskusiou o možných dodávkach stíhačiek F-16 na Ukrajinu tak súhlasil s postojom Poľska, podľa ktorého to dáva zmysel, ak sa na nej zhodne celé NATO.

Pavel v rozhovore zopakoval, že Ukrajina by sa po skončení vojny a odchode ruských vojsk mala stať členom NATO aj EÚ.

„Potom to už bude len otázkou politickej vôle, pretože z hľadiska zhody v hodnotách, v dlhodobých strategických záujmoch a z hľadiska technickej interoperability medzi armádami NATO a Ukrajiny už Ukrajina splnila podmienky,“ povedal Pavel.

K členstvu v NATO dodal, že „ukrajinská armáda bude vzhľadom na prebiehajúci konflikt tou najskúsenejšou a najpripravenejšou armádou v Európe“. (čtk)
02.02.2023 - 18:15:38
04
Russky dostojnik sa priznava k muceniu a vrazdeniu zajatcov https://www.bbc.com/news/world-europe-64470092
02.02.2023 - 19:05:32
01
síce neskoro ale konečne.

https://echo24.cz/a/HXsvy/zpravy-svet-ukrajina-dostane-nove-rakety-s-dosahem-150-km
03.02.2023 - 00:15:00
01
Pali65 napísal:
Doteraz sme preberali vojnu pomiešanú s debatami o Ficovi, Matovičovi a spol., ale snáď sa táto téma ujme a ďalšie príspevky súvisiace s inváziou Ruska na Ukrajinu už budeme preberať tu, možno pomôžu aj moderátori a budú to presúvať sem. Keďže začala predvolebná kampaň na naše septembrové voľby, tieto dve témy by si zaslúžili žiť oddeleným životom.

Veď aj BBC Planet sa už venuje predátorom v tomto biotope: ;)

thumb_up0thumb_down

Je smutné ako si sa vlastnou zbrklostou pripravil o správne načasovanie založenia tejto témy...
O pár dní tu máme ročne výročie trvania trojdnovej špeciálnej vojenskej operácie 😉
03.02.2023 - 08:11:05
00
K tým raketám s dlhým doletom, tie tu mali byť dávno a nie riešiť nižší dolet, lebo čo ak zasiahnu ruské územie, lebo sú určené na obranu vlastného územia, lebo ....
Ešte v júni sa všetci tešili že dostali rakety HIMARS s 80km doletom, pričom HIMARS doletia vraj aj k 500km, ale však ukrajincom stačí okresaná verzia, aj tak to zmení to pomery vo vojne. Áno pomohlo to, ale teraz sa idú posielať rakety s dlhším dostrelom. Prečo ich nemohli mať už vtedy? Aspoň v nejakom pomere.
03.02.2023 - 08:23:39
03
Mal som debatu s rodinnym prislusnikom. Slusnym, rozumnym, sme za dobre. Lenze z casu na cas na FB prezdiela statusy od ludi, ktorych "ani nepozna" ani sa s nimi nestretava. Zdiela spomienkovy socializmus (ako bolo dakedy dobre a teraz je to velka bieda) a ako chceme vsetci mier.
Tak som zavolal a chcel som iba upozornit, aby si daval pozor ake spravy od akych ludi citaju (cudzich) a co zdielaju. Ze vela tych prispevkov je podprahova russka propaganda, doslova lajno v zlatom alobale. Samozrejme sa zvrtla debata na vojnu na Ukrajine a uz to zacalo: "Rusi napadli Ukrajinu, ale ..." "Pravda je niekde uprostred" ked som upozornil, ze to su slogany russkej dezinfo, tak to si nemysli, ze vlastne on si mysli, ze ja som pod vplyvom americkej propagandy, a teda v momente ma dal do roviny. Vlastne to, ze som sa ozval proti russkemu vrazdeniu a invazii je vlastne to iste ako ked niekto zerie russku propagandu. Okamzite vyvinovanie russov "vsak to iba niektori, nie vsetci russi su zli" "To oni museli ist do vojny, nemali na vyber". Ked som upozornil, aby si davali pozor ake stranky citaju, tak nepriznal ziaden web. "Ja len nieco vidim na internete a sa mi to paci tak dam lajk alebo prezdielam"
Tazko pretazko s tymto bojovat, cisty mor tieto russke splasky.

Edit: Blaha poslal russkemu velvyslancovi taky pociatocny pokus a pozyvaci list https://www.facebook.com/KancelariaKoordinatora/posts/pfbid0jJickGNSPduXfChkWEbGecHjBGCNgmoZjKPtnpuBQpmT6vFr2ipacsP4cXh5XmFql
"akoby sa v niektorych vladnych kruhoch rodil fasizmus"

Ten mu odpoveda: "spolocnym usilim sa nam podari postavis sa proti obnoveniu nacizmu"

Nech mi niekto nevraví, že toto nie je na basu .... však to je kolaborácia v priamom prenose, čierne na bielom.


Naposledy upravil Strenki dňa 03.02.2023 - 10:37:07, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2023 - 10:19:13
022
Kedze opakovanie je matka mudrosti, tak pripomenutie preco su Klaus aj Zeman prorusky
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/klaus-po-revoluci-poslal-1-3-miliardy-dolaru-sovetskemu-svaz/r~071f678ead9e11ebb9860cc47ab5f122/
Zaujmave je, ze v SK mediach som vtedy tuto kauzu vobec nezachytil.
03.02.2023 - 10:37:00
04
Tak treba uznať, že čo vypotil ten DJ zo SAV sú pekné zvratky, len čo je pravda. Keď človek so znalosťou dejepisu na úrovni štvorkára na druhom stupni ZŠ melie o "historickom bezvedomí" iných, je to také smutnosmiešne. Ale keď sa podkladá ako najposlednejší úbožiak, nezabudne doplniť tituly pred aj za menom a necíti rozpor v tom, že v roku 1943 údajne platilo ZSSR == Rusi (!!!), v roku 1968 boli ZSSR nielen Rusi (!!!), potom to boli Rusi, potom sa to rozpadlo po roku 1990 kvôli nerusom a teraz nás pred nacizmom, fašizmom, satanizmom a neviem akými -izmami chránia zase Rusi, to už je ozaj na odbornú starostlivosť v Pinelke ...
03.02.2023 - 10:58:54
07
pred par rokmi som stretol tohto bolsevickeho parazita blahu v krcme na Venturskej, dodnes lutujem ze som mu aspon pivo nevylial na hlavu, aj ked skoda piva vsakze.
Vtedy este mal odvahu chodit po ulici, teraz verim ze uz by som ho nikde nestretol, a ze uz chodi iba kanalmi
03.02.2023 - 12:16:30
01
Práve to ma zaráža, kadiaľ chodieva takýto zmrd, že ho ešte nikto neopľul, ani neovalil niečim po hlave...
03.02.2023 - 12:24:13
02
Cykloturista napísal:
K tým raketám s dlhým doletom, tie tu mali byť dávno a nie riešiť nižší dolet, lebo čo ak zasiahnu ruské územie, lebo sú určené na obranu vlastného územia, lebo ....
Ešte v júni sa všetci tešili že dostali rakety HIMARS s 80km doletom, pričom HIMARS doletia vraj aj k 500km, ale však ukrajincom stačí okresaná verzia, aj tak to zmení to pomery vo vojne. Áno pomohlo to, ale teraz sa idú posielať rakety s dlhším dostrelom. Prečo ich nemohli mať už vtedy? Aspoň v nejakom pomere.


žiadali atacms ktoré majú dostrel 300km.Pokial viem tak sa testujú balistické rakety s dostrelom 500km.
ukr.dostane GLSDB čo je vlasne letecká bomba gbu 39 s raketovým motorom upravená na odstrel s himarsov.dostrel 150km a ešte vyššia presnosť oproti himars.


https://twitter.com/ukraine_map/status/1609115884185964548?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1609115884185964548%7Ctwgr%5E77c618b1f4af77485e1919cd58f0bf65996e2471%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftheweek.com%2Frusso-ukrainian-war%2F1020624%2Fus-is-reportedly-sending-ukraine-himars-fired-glsdb-smart-bombs-capable
03.02.2023 - 12:32:07
00
V jednej debate som sa pokúsil dať príklad, prečo je výmena územia za "mier" prakticky neprijateľná. A uznávam, že žiadne prirovnanie nikdy nevystihne celý rozmer tejto tragédie, v skutočnosti je ten agresor omoho, ale omnoho horší:

Predstavte si, že vás vo vašom rodinnom dome prepadne násilnícky sused, ktorý už dlhé roky so zbraňou v ruke obsadzuje domy v okolí. V úvodnom nápore sa zmocní polovice prízemia, ale ďalší postup zastavíte. Susedia vám cez okno podávajú zbrane, ale nikto si netrúfa bojovať priamo na vašej strane, lebo agresor podmínoval celú dedinu a vyhráža sa, že ju odpáli.

Časť prízemia sa vám podarilo oslobodiť, zahynuli pri tom vaši dvaja synovia, niekoľko malých detí už uniesol do svojho domu, kde ich bude prevychovávať a viesť k nenávisti k vám. Susedia vám podávajú cez balkón stále lepšie zbrane, ale časť komunity na vás tlačí, aby ste sa v záujme mieru s útočníkom dohodli. Tak mám otázku – ktoré dve malé dcérky tomu pedofilnému násilníkovi necháte k dispozícii aj s halou a obývačkou? (A koľko bude podľa vás trvať, kým sa skrvavavený sused opäť vyzbrojí a lepšie nachystá, aby sa zmocnil aj zvyšku domu, pričom vyvraždí každého člena domácnosti, ktorý ho odmieta uznávať za "veľkého brata"?)


Pokojne to používajte, až sa budete pokúšať niekomu objasniť, o čo tu ide.
03.02.2023 - 15:53:07
022
keyboard_arrow_up