Dobry den

Chcel by som Vas poprosit o uzitocne rady ohladom vyberu byicykla...dopredu sa priznavam ze som v tom laik....takze mam 35 rokov, cca 193 cm a 115 kg...predstava je cca 50% mesto...to jest aby som si po telocvicni mohol dat pivko a nechodil autom a 50 % vylety do prirody /vikendy/ prevetrat hlavu....ziadne preteky ziadne krkolomne zjazdy a pod ...... navstivil som 2 predajne aby som si urobil predstavu ......nechcem kupit bicykel tesco a pod......moj rozpocet je cca 1000-1500 eur v pripade ak by ma nieco zaujalo par stovak navyse .....samozrejme nemam zaujem si kupovat bike kazdy rok cize skor nieco trvacne a co najmenej narocne na servis
dakujem vsetkym za odbornu radu...este mozno poznamka o cestnom biku neuvazujem aj ked je mozno do mesta vhodny....
24.08.2015 - 13:07:33
00
este doplnim dostal som ponuku u specialized na camber FSR 29 resp hard crave 29 ..........
dakujem za kazdu radu resp. odporucanie
24.08.2015 - 13:13:49
00
Ahoj, asi by som volil jednoduchší hardtail - čiže napr. ten Crave, ak ponúkol predajca rozumnú cenu a ak sadne geometria.
Je vhodné si aj nakúpiť dobré príslušenstvo (ak teda nemáš), lebo je potrebné sa starať o bicykel ak chceš, aby vydržal dlho.
24.08.2015 - 15:27:53
00
Dakujem za nazor, nie som v tom doma, takze v tomto si predajca zrejme na mne zgustne.....Ńa biczkli som sedel tak 10 rokov dozadu, takze pravdu povediac neviem ani na co mam pozerat pri rozhodovani....
dakujem za radu
24.08.2015 - 15:52:27
00
Hlavne potrebuješ dobrú vzduchovú vidlicu, čo je bežná súčasť bicyklov v cene nad nejakých 900€ :) Ďalej nie príliš odľahčované kolesá. Aspoň trochu schopné brzdy a ideálne väčšie kotúče (180mm aj vpredu, aj vzadu). Veľa vecí sa dá doladiť pomerne lacno aj neskôr.

Ak porovnáme:
http://jumpsport.sk/produkt/10425/crave-comp-29-blk-red-wht-xxl
a
http://jumpsport.sk/produkt/10440/crave-29-char-blk-xxl
, tak ten drahší ponúkne najmä ľahšiu a asi aj o trochu tuhšiu a trvácnejšiu vidlicu.
Brzdy majú oba neadekvátne vzhľadom k cene. Pri tvojej hmotnosti už budú mať podľa mňa problém v dlhších a prudších zjazdoch.
Zvyšok výbavy je viac ako dostatočný v oboch prípadoch, akurát predné koleso s 28 špicami nevzbudzuje práve dôveru :) Opäť platí, že ak ho dovedieš do extrému, tak sa to môže negatívne prejaviť.

Ako pozerám na geometriu tých Specialized bikov, skôr som za 21" veľkosť, ak teda nemáš veľmi dlhé nohy - lebo potom tá XXL veľkosť už bude zbytočne veľká. Ak ti pri 21" veľkosti ostane s 40cm sedlovkou rezerva od minimálneho zasunutia aspoň 2-3 cm, tak by to malo byť OK (a hlavne nech siaha spodný koniec sedlovky po zasunutí do rámu pod spoj hornej rámovej trubky a sedlovej trubky).


Naposledy upravil PatrikL dňa 24.08.2015 - 17:13:58, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2015 - 16:01:43
00
Dik za radu a tiez za info ohladom vysky posedu.. Zasa par info ktore by ma nenapadli.....tak uvidime
24.08.2015 - 17:12:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up