Caute, nemate niekto s tymto skusenosti? Mam starsi bicykel ALPINA, ktory je momentalne nevyuzivany. Chcel by som na nom vymenit stare Cantilever brzdy za V-brake. Nevie niekto ci sa to da len tak jednoducho vymenit? :roll:
30.06.2008 - 14:21:13
00
no až tak jednoduché to nie je, treba ti vymeniť samozrejme aj brzdové páčky, bowdeny, lanká....pre niekoho banalita, pre iného vážny problém....
30.06.2008 - 14:24:56
00
zabudol si na čeluste :wink: ale presne ako pišeš
30.06.2008 - 14:37:49
00
otazne je, preco ich chces menit, cantilever nie su az tak zle brzdy, vela robia brzdove gumicky a nastavenie. rok som jazdil aj na kombinacii canti celust a v-brake packa - zadne koleso. islo to v pohode, neviem ako by sa to spravalo naopak. este si pozri, ci nebudes musiet tahat bowden do zadu cely.
takze bud pomenis vsetko brzdove a ak mas packy spolu s radenim tak aj to, alebo vyladis cantilever.
30.06.2008 - 15:14:15
00
cantilever a moderne Vcka to je priepastny rozdiel. Mal som na starom biku cantilever a nech mi nikto netvrdi ze sa to da jednoducho vyladit aby to fungovalo podobne ako dobre Vcka. Napr. za LX Vcka das bez bowdenov cca 600-700Sk (pri objednavani cez net) a bude to brzdit neporovnatelne lepsie. Ak si aspon trosku sikovny tak tu vymenu zvladnes aj sam, nieje to nic zlozite.
30.06.2008 - 15:28:44
00
Vdaka za odpovede. Takze sa na to pozriem ked bude cas a uvidim. Chcel som ich vymenit z toho dôvodu, ze strasne slabo brzdia a este v kombinacii s plastovymi packami brzd, je to onicom. Neviem ci by sa to este nejako dalo nastavit. Mal som aj druhu ALPINU asi 7 rocnu, tam to uz brzdilo lepsie, boli tam uz ALU packy tak neviem ci to mohlo byt aj tym. Na svojom biku mam V-brake a som nadmieru spokojny :)
30.06.2008 - 15:28:58
00
neviem, ale ked to spravis, tak daj vediet, lebo aj moj brat to chce menit :D :D :D :D :D :D
30.06.2008 - 16:33:28
00
Bracho, len si rob srandy :lol: Uz si to mal davno ty vymenit kym som bol v skole :P
30.06.2008 - 16:37:18
00
mam jedny v - cka ak chces tak by som ti ich mohol predat
30.06.2008 - 17:43:17
00
no až tak jednoduché to nie je, treba ti vymeniť samozrejme aj brzdové páčky, bowdeny, lanká....pre niekoho banalita, pre iného vážny problém....


katko, myslim ze by nemal byt problem...uz som menil aj lanka aj bowdeny takze v pohode, len som nevedel ci je to technicky mozne vymenit tie brzdy :wink:

To ... : skusal som aj nastavovat gumicky, ale suhlasim so Zemom, ze V-brzdy brzdia ovela lepsie, predsa len su modernejsie, aspon myslim :roll:

To M@t0: vdaka za ponuku, ale kedze ten bike sa velmi malo pouziva tak nechcem do neho vela investovat, myslim ze budu stacit take za 120 Sk co som videl v obchode
30.06.2008 - 19:39:42
00
Ono hlavna vyhoda je podla mna v tom ze kvalitne Vcka sa daju rychlo a dobre nastavit. Z nastavovania cantileverov ta moze aj j...nut a aj tak to nenastavis dobre a potom to aj tak brzdi... Ja som na stary bike kupil jednu V-ckovu brzdu, ale taku lacnu starsieho typu, pri ktorej sa nastavuje poloha celusti do vsetkych stran, nielen hore dole + podlozky. A tiez to bolo na dve veci... sa to nedalo poriadne nastavit. Az teraz som zistil ze tie Vcka sa robia aj v inom prevedeni, a to je potom otazka sekund to nastavit...
30.06.2008 - 20:55:50
00
keyboard_arrow_up