nazdar
prosim helfnite mi s opravou jedneho kolesa na prehistorickom bicykli (nejaka Liberta)
niečo ako toto www.ruzomberok.sk

v zadnom kolese sa rozsypali obe loziska

tak som to teda trosku rozobral (vybral osku) a vysypal kopec guliciek :oops:

kazetu s kolieskami sa mi nepodarilo dat dole, a vobec si neviem predstavit ako tam vlozit nove loziska, kedze diery su tam mensie, dufam ze ma chapete

druha vec je ze som vybral iba gulicky a pozeral som jak blby nato ked tam nebolo ziadne pozdro ktore by tie gulicky drzalo dokopy.

poradte prosim
PS: ak by sa dalo tak s takymi beznymi domacimi nastrojmi
dik
01.09.2007 - 12:28:22
01
beznymi asi nie
1 oprava bude stat dost v porovnani s hodnotou bicykla
2 toto neni liberta forum
3 asi ti neporadim :twisted:
01.09.2007 - 12:32:25
00
Su tam venceky. Stare vyber von aj so vsetkym co po nich ostalo, teda aj ten ramik v ktorom su gulicky ulozene. Vypac ho srobovakom, zahod :). Kup nove gulicky, alebo venceky, z ktorych potom gulicky vyber. Vycisti poriadne misky v naboji, natlac vazelinu, do nej uloz na kazdu stranu 9! guliciek. Zakontruj si pravu stranu osky, vloz do naboja, dosrobuj konus a maticu na lavej strane, nastav volu, zakontruj a hotovo. Pastorky dole nedas, treba na to pripravok, ktory maju v servise, ale da sa to spravit bez zhadzovania.
PS. Ten bike na obrazku ma vzadu torpedo, teda naboj, na ktorom sa brzdi pedalmi dozadu. Pre takyto naboj tento postup neplati. :wink:
01.09.2007 - 12:39:38
00
Poznam, 80-e roky. Nevidim problem s opravou. Venceky, vazelina, nastavit volu, podotahovat a je to.
01.09.2007 - 21:25:04
00
jcdenton - že sa Ti nepodarilo dať dolu kazetu s kolieskami - to myslíš ako s pastorkami?Je ich viac?To mi neštymuje - hádam,že by tam malo byť len jedno koliesko. :?:
04.09.2007 - 18:38:01
00
ne mam tam 3 kolieska

kazdopadne to asi necham na opravara
ale ma zavrete a ,obil nedviha :(
04.09.2007 - 18:42:34
00
ne mam tam 3 kolieska

kazdopadne to asi necham na opravara
ale ma zavrete a ,obil nedviha :(

Asi tusi, co za stroj mu hces dat na opravu :lol: Servisaci 80te roky priam miluju :lol:
04.09.2007 - 18:49:52
01
ne mam tam 3 kolieska

kazdopadne to asi necham na opravara
ale ma zavrete a ,obil nedviha :(

...na obil sa vybodni.Skús to urobiť sám aspoń sa niečo naučíš.Nemôžeš nič pokaziť.
Urob to ako to popisuje Bikenur.A ak máš 3 pastorky,tak tam nepotrbuješ prehadzovačku?Je to ten bigel na snímke?
04.09.2007 - 18:52:10
00
ne nieni to presne on
ale lepsi som nenasiel

samo mam prehadzovacku :oops: (a neni to moj bike :) )

ok takze 9-gulickove venceky?
aky priemer resp ked pridem do obchodu co povedat (este nejaky priemer alebo co)

a dalej asi si neviem predstavit ako tam ten vencek vlozit (dierka je mensia teda ako vencek prestrcit)
dam foto
04.09.2007 - 19:04:29
00
Venčeky tam nebudeš dávať,len guličky.V obchode vysvetli čo ideš robiť a oni Ti predajú,čo budeš potrebovať.Pozri aj osku a všetky súčiastky,hlavne závity či nie sú doráchané.Ak áno,tak nové.
04.09.2007 - 19:22:37
00
Kua citaj. Venceky tam nedavaj. Jednak tam vencek bez stiahnutia pastorkov nedostanes a tiez sa ti zachvilu rozbije a budes to mat take iste. Venceky do zadneho naboja maju standardnu velkost a je v nich 8 guliciek. Tie treba vybrat a na kazdu stranu treba dat 9 guliciek vybratych z venceka.
EDIT. Heca ma predbehol :) , ale ked spomina tie ine diely, pozrel by som aj konusy, lebo ak si jazdil na vyvaklanom naboji, tak budu urcite chytene. Je to par korun.
04.09.2007 - 19:22:48
00
tak, tak, bikenur, napis to este raz a pomaly :)
to mliecko, na kolko by si tu opravu odhadoval? :)
04.09.2007 - 19:31:50
00
netusim co je konus
dam foto tej osky
www.ukazto.com www.ukazto.com
je kriva a ma cistocne vydraty zavit, na takto dokalicenej oske sa jazdilo par rokov :oops:

ok takze zabehnem do shopu a budem chciet venceky, vyberem z nich gulicky a dam 9 na kazdu stranu do vazeliny

nemusi to byt dokonale, je to bike iba na trasku DOM-Kaufland-DOM

ono by sa na tom jazdilo dalej akurat to rozbite lozisko tak drncalo ze bolo trapne s tym ist po ulici jak sa ludia otacali, plus nejaka ta vola samo v kolese :D
04.09.2007 - 19:38:16
00
Konus je ta maticka na oske, po ktorej behaju gulicky. Zbytok tak ako si napisal.
04.09.2007 - 19:42:07
00
ak je oska kriva, tak chci aj osku a ak su tie konusy vydrate, tak chci aj konusy :)
04.09.2007 - 19:58:34
00
keyboard_arrow_up