lto napísal:
Craobs : dik za link .. ze sa to bude volat startovaci box ma nenapadlo :lol:
Axel: startovaciu baterku z aliexpresu to asi nee .. pozname tie ich baterky .. vsade same 80tisic a pod :lol:
bedo: vyrobcovia su schopni vsetkeho ..


Nuz neviem neeviem. Ale ten slovensky web predava presne tie iste krabicky z aliexpresu. Este aj na obrazkoch vidno, ako su povodne cinske popisky prelepene nalepkami so slovenskym textom :-)))

Ja tie boxiky tiez povazujem za hlupost, ale ked uz niekto chce kupovat, tak je uplne jedno, kde ten srot kupi. Lebo vsetko je to jedna Cina...
10.01.2017 - 09:52:50
00
bedo napísal:
Ja som čosi také hľadal minulý rok, baterka v aute mala už 6 rokov a ja v zime jazdím minimálne, takže auto stojí v garáži a potom neštartuje. Som si chcel niečo podobné uplácať zo 4 sériovo zapojených 18650, ale potom som si to rozmyslel a kúpil radšej novú baterku...

na 18650 zabudni, to by ti dalo tak 15A v lepsom pripade, potrebujes nejaku lifepo alebo co baterku ktora je na to stavana, aby mala aspon 50C vybijaci prud

ad ito, tie 2A mas v usb konektore, ten druhy je tipujem priamo na baterku, tam to ide uz len podla toho aka silna je baterka. tu co som daval link bola 100C po dobu 10s, to mas 600A. dlhodobo bola 50C, teda 300A az kym sa nevybije. verim tomu ze s tym dokazes nastartovat.

ci uz tato z lidla bude stacit to je otazne, mozno rataju s tym ze to pojde pol na pol spolu s povodnou baterkou.. bohvie
10.01.2017 - 10:10:09
00
neviem preco si myslite ze to nastartuje auto bez baterky alebo s uplne vymlatenou baterkou. ale boli situacie ked mi motor ako tak tocil ale nechytil - vtedy si viem predstavit ze by to pomohlo. ale mam maly benzinak. ja som si radsej kupil v lidli nabijacku. ked to rano nenahodim do 5 minut mam baterku vonku - dam ju domov do tepla na nabijacku na 20 minut, za 5 minut je naspat v aute a odchadzam. ked dokazes kabel dotiahnut az k autu nemusis baterku ani vyberat. ale kupil som minulu zimu novu bateriu a v tychto mrazoch mi to po tyzdni statia chitilo na brnk. snad lepsie ako v lete.
10.01.2017 - 10:18:39
00
capulo napísal:
na 18650 zabudni, to by ti dalo tak 15A v lepsom pripade, potrebujes nejaku lifepo alebo co baterku ktora je na to stavana, aby mala aspon 50C vybijaci prud

veď som písal, že som si to rozmyslel a toto bol jeden z dôvodov (nevedel som, či by to 18650 zvládli). Druhý - povedal by som, že ten podstatnejší - bola moja lenivosť. :)
10.01.2017 - 10:25:43
00
Axel napísal:
Nuz neviem neeviem. Ale ten slovensky web predava presne tie iste krabicky z aliexpresu. Este aj na obrazkoch vidno, ako su povodne cinske popisky prelepene nalepkami so slovenskym textom :-)))

prečo trochu priplatiť za prebalené veci z číny je záruka :) ktorá je u nás minimálne 2 roky a neriešiš.. akurát baterky tuším 6mes.?
10.01.2017 - 10:40:01
01
Mám takú fintu na štartovanie aj pri -25. Mať v poriadku batériu a keď má po svojej životnosti vymeniť ju za novú. Normálne vám v servise spravia záťažový test a vy viete na čom ste ešte pred zimou .A pomáha aj neulakomiť sa na tú najlacnejšiu batériu čo nájdete na nete. Fakt to pomáha.
10.01.2017 - 10:50:28
07
presne toto som aplikoval pred 3 týždňami :) 70€ a štartuje autíčko jak zamladi.. pôvodná panasonic mala 10rokov za sebou už :muscle:
10.01.2017 - 10:54:21
00
bedo napísal:
Ja som čosi také hľadal minulý rok, baterka v aute mala už 6 rokov a ja v zime jazdím minimálne, takže auto stojí v garáži a potom neštartuje. Som si chcel niečo podobné uplácať zo 4 sériovo zapojených 18650, ale potom som si to rozmyslel a kúpil radšej novú baterku...


ak máš v garáži elektriku, kúp si radšej udržiavací zdroj na baterku, odmení sa ti to nielen tým že baterku budeš mať stále plne nabitú, ale predĺži sa jej aj životnosť, kľudne by som šiel do toho aj pri tejto novej... je toho dosť na trhu, prípadne sa to dá zbastliť aj doma..
10.01.2017 - 10:59:16
00
práve, že nemám, ale mám z Lidlu nabíjačku, čo vie tiež udržiavať ta z času na čas udržiavam...
10.01.2017 - 11:07:28
00
ak bude auto dlhšie stáť v garáži odpoj predtým baterku a máš vymalované.. teda ešte je otázka čo to je to dlhšie, lebo ak mesiace tak rovno predaj celé auto :lol:
10.01.2017 - 11:09:57
00
no, mal som už sezónu, keď som na bajkoch najazdil viac, ako na aute a to som vtedy ešte nemal cesťák... :)
10.01.2017 - 11:13:40
00
Odpojenie baterky u niektorych aut znamena kopec srandy s alarmom a pod.
10.01.2017 - 11:21:31
03
Tak som nasiel ich reklamu a popis k tomu, vyjadrenie predajcu, je tam garancia a servis a baterky si strazia u vyrobcu v Cine .. takze popisky tam su mozno cinske, ale nie je to nakupovane v aliexpresse. http://www.topspeed.sk/startovacibox-je-povinnou-vybavou-moderneho-cloveka/11618

edit: kto mi zas pridelil temu, ktoru som ja nevymyslel :^) :^)
10.01.2017 - 12:06:42
00
Je to reklama a ta znesie rovnako vsetko ako cinske lumeny a amperhodiny...
Na aliexprese to nenakupuju, ale predavaju uplne to iste, co kupis aj tam. Takze ak niekto povie, ze cinske powerbanky su srot, musi rovnake povedat aj o tomto. Bez ohladu na marketingove reci, ze kvalita sa strazi u vyrobcu. Ja nehovorim ze je to nekvalitne, ale hovorim, ze na seriozne startovanie auta to ide pouzit len vo velmi obmedzenej a skor teoretickej rovine. Prax bude obavam sa ovela horsia a majitel tohto zariadenia ho pouzije skor ako powerbank na nabijanie mobilu, co je IMHO aj povodny ucel celej tej skrinky. Akurat niekoho napadlo primontovat tam dva krokodily akoze na startovanie auta.

A komu ten priplatok za 2 roky zaruky stoji, kludne nech to kupi aj na slovenskom eshope. Mozno bude dana sro prevadzkujuca ten eshop este o 2 roky aj existovat. V poslednej dobe je tych oficialnych aliexpress garazovych resellerov plny slovensky web. A neverim, ze sa vsetci na trhu udrzia.
10.01.2017 - 13:45:32
01
Portable 12000 mAh Dual 5V USB Power Bank, Car Jump Starter - Product Tour thumb_up0thumb_down
tu nemaju problem startovat 5.7 litrak :)
10.01.2017 - 14:48:49
00
keyboard_arrow_up