alebo by mohol vysypat pripinaciky vsade; vlastne ja sa tym nasratym ludom, a tiez polovnikom, cudujem, ze ich to este nenapadlo; zlosti v nich je na to dost.
Napriklad ked siel teraz maraton cez Hviezdu, tak tam polovnici premiestnili praporky, a keby im nezalezalo na zveri, tak by to miesto iste aj vysypali pripinacikmi; Naproti tomu nejakemu nasratemu pesiemu turistovi alebo majitelovi chaty je urcite lahostajna aj zver a tak by sa na to mohol odhodlat.
03.05.2012 - 11:54:57
00
ja nechapem len jedno a to, ze preco su ti ludia nasrati!? Ked nemaju toleranciu voci inym formam sportu/zalubam, tak nech sedia domia!!!
05.05.2012 - 07:14:25
00
heh moj nazor je taky....ze po case stravenom v robote proste chcu trochu vypnut a ist trochu do prirody....v blave nemaju vela miest na vyber....proste idu tam aby si oddychli od neustaleho sledovania ci im dieta nahodou nezrazi auto...a tam si asi myslia ze sme v lese tu nemusime davat pozor...sak co by uz len tu mohlo zrazit nasho prcka....a zrazu sa objavi par bajkerov....a rodicia sa prebudia naspet do reality....a proste kedze sa im to nelubi tak sa nahnevaju urcite nie na seba ale na druhu stranu :-( :-( mozes byt akokolvek ohladuplny bajker vzdy sa najde niekto komu bude vadit aj to ze si ho bezpecne obisiel.... :-(
05.05.2012 - 07:58:17
00
ta ohladuplnost moze byt aj vecou pohladu, pre bikera je normalne ze popri niekom prefrci (ved ked zvlada v poho narocne single, prejst po polnej ceste vedla niekoho na vychadzke nemoze byt problem), ale pre pesieho sa to mohlo zdat prirychlo, priblizko, nebezpecne.... ak nejazdi nevie o com to je
a netreba si nic nahovarat, aj na bikoch sa najdu hovada (alebo jednoducho len precenili svoje jazdecke umenie)
05.05.2012 - 08:16:43
00
len mam pocit ze on to nezacal robit koli bikerom..
05.05.2012 - 08:34:20
00
andrej25 : je mi jasne ze sa najdu aj neohladuplni bajkeri....ale pride mi nefer kvoli jednemu dvom odsudzovat vsetkych :( a ano je pravda ze pre chodcov sa moze ta rychlost zdat stale vysoka pricom bajker si mysli ze ide pomali....mi s chalanmi vecsinou dopredu zapiskame...spomalime niekedy az na rychlost chodcov...a ked sa uhnu tak prejdeme a podakujeme :) problem s tym ze by sa niekto naschval nechcel uhnut....alebo ze by nam nadaval ako jazdime atd...sme este nemali :)
05.05.2012 - 09:00:33
00
miso, ale to skor preto lebo nejazdis sam, na skupinku aspon 3 bikerov si az tak nedovolia ako napriklad na mna, co jazdi vacsinou solo
05.05.2012 - 18:40:07
00
nooo to ma nieco do seba :) cez vykendy jazdime tak 5 niekedy aj viac :D a cez tyzden sice jazdim prevazne sam...ale v lokalitach kde sa ludia vyskytuju len cez vykend a tiez len v malich poctoch :D
05.05.2012 - 19:03:57
00
vzhladom na to, ze existuju tupci cyklisti a aj tupci chodci, stale je to len mizive percento a myslim si, ze vsetci ostatni a teda vacsina slusne funguje navzajom. Takze nikto nema pravo tahat nejake prekazky do cesty, chodnika a akymkolvek sposobom zasahovat, ci znemoznovat inym volny pohyb na verejnej komunikaci, ci turistickom chodniku a pod.
Preto si myslim, ze ten clovek kona v rozpore a bud to rieste s policiou (ta vam hovno pomoze!!) alebo ho prefackajte !!!
06.05.2012 - 07:03:08
00
Neviem, kam s tým, tak to šupnem sem. Dnes som sa trochu prešiel po Kobyle a zoznámil kmeň stromu s mačetou. Takže paralelný chodník s červenou na opačnej strane asfaltky je v úseku 1. prameň - Sales prejazdný aj pre menej technicky zdatných (ktorý nevedia preskočiť 50 cm kmeň). No a potom som preskúmal jeden chodník, ktorý krásne zbehol poza metrologický ústav ku záhradám. Netušil som, že tade viedla kedysi červená značka.

Prílohy:

Komentár súboru: chodník pod 1. prameňom (pohľad v smere od Salesu nahor)
1.jpg
1.jpg 264.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: červená za metrologickým ústavom - pekný zjazd od Jezuitských lesov
2.jpg
2.jpg 144.9 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2012 - 13:25:10
00
pekne ale myslel som ze ten strom uz stiahli lesaci..no a ked nei mal som v plane tam urobit najazdik z hlinu ..no ale to by sa este stale dalo :)
16.05.2012 - 13:38:34
00
Takto je to stále polovičaté, ale lepšie než predtým. Nechcel som sa spotiť a teraz to už aj ja v pohode prejdem.
16.05.2012 - 13:43:27
00
jeeej toto je pekne vymyslene. parada.
ale muselo ti to dat zabrat...
16.05.2012 - 15:01:14
00
Dobrý tip. Bývalú červenú som si chcel už toľkokrát prejsť.
Pohľad do mapy z rokov 70´ http://www.zajac.sk/MK/ nám veľa podrobností neukáže, ale lepšie ako nič.
Ak som to v teréne dobre zachytil a pochopil, tak červená z Devína na Kobylu išla tak ako teraz, z vrchola ale nešla spolu zo zelenou nad Devínsku, ale po tom bočnom chodníku okolo plota. Následne až po Švábsky vrch tak isto ako teraz.
Z neho nešla na Jezuitské lesy, ale lesnou cestou kde je vyznačený dúbravský náučný chodník. Tam sú pekne vidieť červené značky na stromoch. Následne pretína cestu k "neďalekej" Medzivrstvovej jaskyni a klesá tým chodníkom, čo spomína tmax k metrologickému ústavu. Tú časť som ešte nešiel.

Následne ide kade tade cez mesto, tam je oproti dnešku rozdiel, ale Slavín navštívila aj vtedy. Následne je rozdiel v tom, že nejde smerom na Železnú, ale ide na Hlavnú stanicu. Pozorné oko si všimne na niektorých stromoch pred stanicou pekne vyznačenú červenú značku. Následná trasa na Kamzík bola asi taká ako má v súčasnosti zelená značka.
16.05.2012 - 16:04:23
00
Na Kolibe su minimalne 3 rozne cervene trasy, co som ponachadzal cevene znacenie. A nie som si teraz isty, ci dokonca nie 4 :D
16.05.2012 - 16:12:26
00
keyboard_arrow_up